העלות האמיתית של 3 סוגים של תוספות לבית

השלב הראשון בכל פרויקט לשיפור הבית הוא הגדרת היקף הפרויקט שלך
השלב הראשון בכל פרויקט לשיפור הבית הוא הגדרת היקף הפרויקט שלך.

מגמות ה- DIY של ימינו ממשיכות להתרחב, ופרויקטים גדולים לשיפור הבית הם אחת הדרכים המרגשות ביותר שבעלי בתים יכולים להתאים אישית למרחב. כל תוכניות הטלוויזיה גורמות לזה להיראות קל להפליא לשלוח את הצוות הקבלני שלך למהפך גדול. המציאות היא בדרך כלל תמונה מבולגנת הרבה יותר עד שהיא תסתיים. שקול את ההשקעה הכוללת ואת החריגה מהתקציב הפוטנציאלית עקב בעיה או רעיון חדש שתמצא במהלך הפרויקט.

השלב הראשון בכל פרויקט לשיפור הבית הוא הגדרת היקף הפרויקט שלך. האם אתה מנסה להשיג יותר מרחב מחיה על ידי בניית תוספת לביתך? אולי תרצה לסגור במוסך או להוסיף חדר אמבטיה למרתף או לאזור אחר בביתך. כל אחד מהפרויקטים הללו יכול להיות כרוך בעלויות נסתרות שיכולות לזרוק את התקציב (ואת ציר הזמן) שלכם.

הוספת חדר לבית שלך

היה מאוד ספציפי כאשר אתה קובע מה ברצונך להשיג, כך שהקבלן או המעצב שלך יבינו היטב את הפרויקט שלך ויוכלו לצטט אותו בצורה מדויקת יותר. לדוגמה, העלות הממוצעת לבניית תוספת היא מעט מעל 31300 €, מה שהופך את זה להשקעה גדולה בנכס שלך.

תלוי איפה אתה גר, לעתים קרובות אתה יכול להחזיר סכום כסף משמעותי בהשקעת השיפוצים שלך עד 125% אם אתה גר בקונטיקט, למשל.

מחדש את המוסך שלך

ניקוי המוסך וסגירתו הוא רק הצעד הראשון! שיפוץ או הסבה של המוסך שלך יחזיר אותך בסביבות 8210 €, אך אתה עשוי להשיג מקום נחמד למנוחה או לעבודות יד - או סתם ליצור מערת אדם.

החזר ההשקעה שלך יכול להיות פשוט, מכיוון שאתה מסוגל להוסיף שטח מרובע זה לביתך אם יש לך חימום ומיזוג אוויר לחלל הניתן לשימוש.

הוספה או הרחבה של חדר אמבטיה

יש הבדל בין סגירה במוסך לבין עדכון מרתף להוספת חדר אמבטיה. הפרויקטים עשויים להיראות כאילו הם באותו היקף, אך אל תלך שולל. הוספת אינסטלציה לאזור יכולה להשתנות בעלות רבה. העלות הלאומית הממוצעת לשיפוץ חדר אמבטיה היא מעל 7460 €, מה שהופך את זה לתוספת יקרה לבית שלך. יהיה עליך לשקול גם:

  • היכן שהצינורות ממוקמים כיום ביחס לחדר הרחצה החדש
  • בין אם תצטרך לצנוב מחדש חלק מהבית שלך כדי לנתב מחדש מים או ספיגה
  • הגיל של הבית שלך, שכן אתה עשוי לגלות שחלקים מסוימים כבר לא עומדים בתקני בנייה מקובלים
  • פוטנציאל למצוא נזק או חיווט לקוי בין כותלי ביתך

עדיף תמיד לתקצב כספים נוספים - לפחות 10-20% מהתקציב הכולל - לפרויקט מסוג זה, כדי שתוכל להעביר את כל האתגרים שתמצא.

מצפה להתפשר

אלא אם כן הכסף אינו חפץ, היכנס לכל פרויקט לשיפור הבית המצפה להתפשר. בין אם זה אומר להגביל את גודל השדרוג שלך או לצמצם את המתקנים, צפה לפחות לפשרה אחת. גורמים כמו הזמן בשנה ועלויות העבודה יכולים להשליך את התכנון או התקציב. נסו להתחיל בפרויקט השיפור הביתי שלכם "העולם המושלם". ואז, התחל מיד לחפש מקומות שבהם תוכל להרשות לעצמך לחתוך.

זכור תמיד כיצד המשפחה שלך תשתמש בתוספת גם עכשיו וגם בעתיד. כאשר ילדים גדלים, בתים לעיתים קרובות מרגישים קטנים מדי. עם זאת, כשילדים עוזבים את הקן, אינך רוצה שיהיה לך יותר בית ממה שאתה צריך כשאתה נכנס לשלב חדש בחיים.

זכור אפשרויות מכירה חוזרת

כמעט כל בית מחליף ידיים בשלב מסוים. ערך המכירה בבית יכול לרדת אם תבצע שינויים שפחות מושכים את הקונים הפוטנציאליים. כאשר אתה מבצע שינוי שאינו פופולרי בשכונה שלך, כמו להקטין את מספר חדרי השינה או חדרי האמבטיה כדי לייצר שטח גדול יותר, ייתכן שיהיה קשה יותר למכור בעתיד. זה לא אומר שאתה לא צריך לקחת בחשבון את הצרכים הנוכחיים שלך, רק שכדאי לשקול מה שיפוץ יעשה לערך הבית שלך בהמשך הדרך.

מאמרים בנושאים דומים
  1. רעיונות שטיח נהדרים למרתפים
  2. עלויות גימור במרתף הממוצעות
  3. כיצד להתקין חדר אמבטיה בעליית גג?
  4. יסודות שיפוץ המרתף
  5. מערכת הגימור של מרתף הליבה
  6. אפשרויות לריצוף מרתף לכל בית
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail