רעיונות שטיח נהדרים למרתפים

שטיחי ערימה חתוכה נוטים להיות עמידים יותר וקל יותר להפיק מהם מים
שטיחי ערימה חתוכה נוטים להיות עמידים יותר וקל יותר להפיק מהם מים, אם יתעורר צורך.

האם שטיח בכלל שייך למרתפים? יש המפקפקים ביכולתו של שטיח להתאושש מלחות. הם מציינים כי אפילו כמות הלחות הנמוכה ביותר גורמת לצמיחת עובש, מה שמוביל לבעיות בריאותיות. אחרים מתעקשים כי שטיחים הם אחד החומרים הטובים ביותר כאשר לחות במרתף נפוצה.

איכויות השטיח הטובות ביותר

לפני שנדון בהמלצות ספציפיות של המותג, להלן תכונות בסיסיות ההופכות את השטיח למתאים ביותר למרתפים:

 • ערימה נמוכה: לשטיח בערימה גבוהה (עבה) לוקח זמן רב יותר להתייבש, במידה והוא יירטב. ככל שהערימה נמוכה יותר כך תהליך הייבוש מהיר יותר.
 • ערימה חתוכה: השטיח עשוי בדרך כלל מלולאות סיבים שניתן להשאיר "כמו שהוא", לחתוך, או לולאה וערימה משולבת. שטיחי ערימה חתוכה נוטים להיות עמידים יותר וקל יותר להפיק מהם מים, אם יתעורר צורך.
 • ללא כריות: בעוד שרוב האנשים שמתקינים שטיחים במרתפים אינם ששים לוותר על הריפוד (יש לו את היתרון בכך שהרצפה מחממת יותר), הריפוד משמש גם כספוג ולוכד מים בתוכו ומתחתיו.
 • חומרים מעשה ידי אדם: שטיח שמקורו בחומרים אורגניים (למשל צמר) לא יעמוד בלחות בצורה יעילה כמו חומרים מעשה ידי אדם. ניילון, אולפין (פוליפרופילן) ופוליאסטר הם הסוגים הפופולאריים ביותר של סיבי שטיח מעשה ידי אדם.
 • מחולק: אם אתה קונה שטיחים מקיר לקיר וחלקם ספוגים כל כך עד שהסרה נחוצה, השטיח כולו חייב לצאת. אם אתה קונה ריבועי שטיח, אתה יכול לכרות את החלק של השטיח הרשום במים בדיוק ניתוחי. לא רק זאת, ריבועי שטיח הם התקנה ידידותית ל- DIY.
 • עמיד למים: ישנם שטיחים הנחשבים למים מכיוון שיש להם גבים מיוחדים המונעים מעבר לחות.

המותגים הטובים ביותר

מציל שו

שו הקימה בריכת שחייה של 25000 ליטר עם רצפת LifeGuard שלה כדי להדגים עד כמה היא עומדת במים. תוצאה: אין דליפה. זה אמנם פעלול פרסומי, אבל פעלול זה עובד.

שו LifeGuard הוא שטיח עמיד למים ב -100 אחוזים, כלומר מים עשויים להישאר על פניו, אך הם לא ידלפו מתחתיו. זה מאפשר לך לערום גבוה יותר ממה שאתה יכול לעשות בדרך כלל מכיוון שבמקרה של דליפת מים אתה צריך רק לשאוב מים מעל פני השטח, ולא מתחת.

טיגרסה H2O

בדומה ל- Shaw LifeGuard, ל- Tigressa H2O יש גיבוי ייחודי שמונע מכל נוזלים לעבור. בדרך זו, אתה יכול להיות סמוך ובטוח שלחות לא תמצא את הדרך לריפוד שלך.

לחות במרתף

לחות המרתף נעה בספקטרום הצרות. בקצה אחד של הסקאלה, באקלים מסוים, ניתן לראות בכך עובדת חיים שיש לנהל. בקצה השני, לחות במרתף יכולה להיות נושא עצום ואכן פורץ עסקאות נדל"ן.

מעקב אחר רטיבות במרתף לפני התקנת ריצוף הוא עסק מסובך. המקור נראה לעתים קרובות כיעד משתנה. אבל אתה יכול לצמצם את מקורות הלחות במרתף שלך לשלוש קטגוריות:

 • נזילות: דליפות מים יכולות להגיע מסדקים בקיר היסוד, דרך סדקים ברצפה, מטה דרך פתחי אוורור בצד התשתית וכו '. לא תמיד אתה "כל כך בר מזל" לתפוס נזילת מים פעילה בתוך תהליך. אך ניתן לזהות גם דליפות מיובשות על ידי שאריות כמו משקעי סידן ועקבות אחרים שנותרו מאחור.
 • לחות באוויר: גם בחדרים מעל דרגה יש לחות באוויר. אוויר עמוס לחות מאכלס מרתפים רבים. לעתים קרובות, המקור קל ופולשני פחות ממה שחששתם. צינור אוורור מייבש שנעקר מפליט פליטה למרתף יעלה את רמות הלחות במרתף. מסירי לחות הם תמיד רעיון נהדר במרתפים, אפילו כאלה שנראים יבשים.
 • לחות דרך הרצפה: בטח, סדק ברצפת הבטון יפלוט לחות. אך האם ידעת שאפילו רצפת בטון יציבה ושלמה יכולה להקליל לחות?

שטיח מול ריצוף קשה

מסתכל על שני הצדדים של השטיח לעומת שום בעיה של שטיחים:

שטיח מותר

בצד ה"פרו-שטיח "נכתב כי ניתן להתקין שטיחים במרתף והם לא יסתדרו פחות מסוגים אחרים של חומרי ריצוף כגון עץ או למינציה מהונדסים.

טענה זו גורסת כי לשטיח יש גורם "לנשימה" גדול יותר מסוגים אחרים ואפילו לחות קלה ניתנת למיתון באמצעות מסירי לחות.

בנוסף, במקרה של נזילות מים גדולות, ניתן לייבש שטיחים במהירות מספקת לפני התפתחות עובש / טחב. עם זאת, תפקיד זה חייב להילקח על ידי חברות מיצוי מים מקצועיות.

משטחים קשים בלבד

במחנה "נגד שטיחים" נכתב כי ישנן אפשרויות ריצוף מרתף עמידות בהרבה משטיח.

בטון ישר (מוכתם או צבוע) ואריחי קרמיקה או אבן טבעית הם כמעט אטומים לנזילות מים או להתעבות, כאשר אריחי ויניל יריעות עוברים שנייה קרובה.

לא רק שטיח ספוג מים, אלא גם הכרית שלו. הוויכוח משתרע על עובש וטחב שיכולים להתפתח בחומר שטיחים, והופכים את המרתף לסביבה לא בטוחה.

מאמרים בנושאים דומים
 1. 4 אפשרויות תת רצפתיות במרתף לחיפוי רצפה יבש וחם
 2. העלות האמיתית של 3 סוגים של תוספות לבית
 3. עלויות גימור במרתף הממוצעות
 4. כיצד להתקין חדר אמבטיה בעליית גג?
 5. יסודות שיפוץ המרתף
 6. מערכת הגימור של מרתף הליבה
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail