ריצוף גומי למרתפים

אריחי ריצוף גומי פשוטים מאוד להתקנה
אריחי ריצוף גומי פשוטים מאוד להתקנה, כך שתוכלו להתקין את הריצוף בעצמכם ולחסוך את עלות שכירת הקבלן.

גומי הוא אפשרות לריצוף רב-תכליתי, עמיד וידידותי לסביבה המתאים לחדרים רבים בבית. אך מאפייני הביצועים שלו הופכים אותו למתאים במיוחד לסביבות מרתף. בעוד שלריצוף הגומי יש כמה חסרונות שכדאי להיות מודעים אליהם, בסך הכל מדובר בחומר בטוח ועמיד לאורך זמן שיכול להתמודד עם המים, העובש, הכתמים והלחות שיכולים להיות בעולם המחתרת..

עמידות בפני רטיבות

ברוב המרתפים, שלושה סוגי מים עלולים לפגוע בריצוף שלך. מי תהום יכולים לתקוף מתקן מלמטה, שיטפונות יכולים לבוא אליו מלמעלה, ולחות בסביבה לחה זו לעיתים קרובות יכולה להשפיע על רצפה מכל צד. עם גומי, יש לך חומר כיסוי משטח אטום לחלוטין למים בכל צורה שהיא. חשוב לציין שלמרות שהריצוף עצמו לא נפגע במים, הלחות יכולה לחדור לרוב סוגי ריצוף הגומי, במיוחד דרך תפרים באריחי גומי ויריעות.

בלתי אפשרי לעובש

הימצאותם של כל כך הרבה לחות ולחות במרתף יכולה לפעמים לגרום לבעיות בעובש שצומח מתחת למשטחי הריצוף. זה עלול להזיק לאיכות הסביבה. ריצוף גומי אינו מבטל את הפוטנציאל לעובש במרתף, אך הריצוף עצמו אינו מארח טוב לצמיחת עובש, ולכן הוא למעשה אינו מוסיף לבעיה. לעומת זאת, חומרי ריצוף שטיחים ועץ יכולים לספק מזון ותנאי מחיה נוחים לעובש.

אין צורך בדבק

רוב ריצוף הגומי מותקן ללא דבק ופשוט מסתמך על משקל הקצוות המשולבים של האריחים כדי לשמור על הריצוף במקום. זה יתרון במיוחד במרתפים, בהם עליית לחות עלולה להוביל לכשל דבק. אי צורך בדבק פירושו גם שאתה לא צריך לדאוג שאדים ימלאו את האוויר בחלל הסגור ובשאר הבית.

התקנה קלה

אריחי ריצוף גומי פשוטים מאוד להתקנה, כך שתוכלו להתקין את הריצוף בעצמכם ולחסוך את עלות שכירת הקבלן. הריצוף מוחל בדרך כלל ישירות על תת רצפת הבטון. ניתן גם לחטט ולהחליף אריחים בודדים, ואת הרצפה כולה ניתן למחזר אם תרצו להיפטר ממנה.

עמידות מצוינת

גומי עמיד בפני מרבית חומרי הצביעה וקשה מאוד לנקב, לשבור או לפגוע בדרך אחרת. במרתף זו תהיה הוכחה כנגד הקפדנות הרבה שסביבה זו יכולה להביא לידי ביטוי, ולעתים קרובות ניתן להחזיר את החומר גם לאחר אירוע שיטפון. קשיחות אינהרנטית זו גורמת לכך שרצפת גומי איכותית יכולה להחזיק מעמד במשך עשרות שנים, ולהיראות נהדר לעשות זאת.

רך ובטוח

גומי גמיש ומספק מידה מסוימת של כרית הרבה יותר מחומרי ריצוף קשים ואפילו סוגים רבים של שטיחים. זה הופך את ריצוף הגומי לאופציה נהדרת עבור חדרי משחקים במרתף, חדרי ילדים, ואזורי התעמלות, המרוויחים לא רק מכרית הגומי אלא גם מעמידותם וניקוי ותחזוקה קלים.

בעיות בריצוף מרתף גומי

יש לקחת בחשבון כמה חסרונות פוטנציאליים בבחירת ריצוף גומי למרתף שלך:

  • כתמים: הגומי אמנם עמיד בפני רוב חומרי הצביעה, אך חומרים מסוימים עלולים לגרום לשינוי צבע, כולל חומצות קשות, שומן, שמן וכימיקלים מסוימים, כגון טרפנטין. אם אתה משתמש במרתף כמוסך או כבית מלאכה, תצטרך לשים לב לאילו סוגי נשפכים עלולים לפגוע בריצוף.
  • ריח: לריצוף גומי יכול להיות ריח של "צמיג רכב" החזק ביותר בהתקנת הריצוף ונמוג עם הזמן. הריח אינו מזיק פיזית, אך אנשים רגישים עשויים להיות מוטרדים מכך. אוורור עוזר, לכן יש לשמור על חלונות ודלתות פתוחים במרתף ככל האפשר לאחר התקנת הריצוף.
  • עלות: ריצוף גומי יכול להיות בין חומרי הכיסוי השטחיים היקרים יותר שיש שם. ניתן לקזז את העלות במידה מסוימת בהתקנת DIY, כמו גם בעמידות החומר. עם זאת, מרתף נמשך בדרך כלל לכל אורכו של בניין, כך שכיסוי כל שטח הרצפה באריחי גומי יכול להיות יקר.
מאמרים בנושאים דומים
  1. 4 אפשרויות תת רצפתיות במרתף לחיפוי רצפה יבש וחם
  2. רעיונות שטיח נהדרים למרתפים
  3. עלויות גימור במרתף הממוצעות
  4. כיצד להתקין חדר אמבטיה בעליית גג?
  5. יסודות שיפוץ המרתף
  6. מערכת הגימור של מרתף הליבה
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail