איטום רצפת מרתף לבנים

אתה לא יכול פשוט לאטום את הצד הפנימי של רצפת מרתף לבנים ולקוות שהנזקים במים יעצרו
אתה לא יכול פשוט לאטום את הצד הפנימי של רצפת מרתף לבנים ולקוות שהנזקים במים יעצרו.

בריק הוא חומר חזק, עמיד וקל לתחזוקה בעל תחושה טבעית כפרית המושלם מבחינה סגנונית לרוב המרתפים המוגמרים והלא גמורים. עם זאת לבנים הן גם חומר נקבובי במיוחד, וכאשר מותקנים במרתפים לחים מתחת לכיתה יש לנקוט אמצעי זהירות מסוימים כדי לוודא שהלחות והעובש לא מתפשטים.

לרוע המזל, בבתים ישנים רבים יש רצפות מרתף בהן הותקנה הלבנה ישירות על אדמת קרקע במטרה לצמצם את התפשטות הבוץ. בהתאם לסביבה ולרמת שולחן המים, מתקני ריצוף אלה יהיו נתונים לעיתים קרובות לחדירת מים ולנזק, כמו גם לגידול עובש העלול לגרום לסכנה בריאותית לכל הבית.

עיבוי ברצפות לבנים במרתף

נזקי רטיבות מעיבוי הם הפחות נפוצים וקלים ביותר לתיקון הבעיה כשמדובר בקומת מרתף לבנים. זה קורה בעיקר בסביבות לחות, בהן האוויר כבד במים המועברים דרך שטח חומר הריצוף.

על מנת לקבוע אם הלחות מגיעה מהאוויר שמעל או מהאדמה שמתחת, הדבקו פיסת נייר טין על פני השטח של כל האזורים שבדרך כלל הופכים לחים. ואז השאירו אותו ליום-יומיים. כשאתה חוזר, אם הצטברה לחות על גבי נייר הכסף, אתה יודע שיש לך בעיית עיבוי.

הפיתרון הקל ביותר להתמודד עם זה הוא להשיג מסיר לחות למרתף. באופן אידיאלי, תרצו מי ששופך מים ישירות לנקז קיים. בסביבות לחות מאוד או במרתפים גדולים, כדאי להשיג מסירי לחות מרובים. השארת מאוורר של חנות רצה בחלל גם תאיץ את הייבוש ותעזור לשמור על האוויר המופץ.

נזקי לחות נגר

איטום רצפת מרתף לבנים
איטום רצפת מרתף לבנים.

נגר מתרחש כאשר מים מגשם או קרח נמס חודרים לאדמה הנקבובית סביב הבית. לאורך זמן הוא יכול לנוע דרך הלכלוך הארוז מתחת לבסיס הבניין, ובכוח הלחץ ההידרוסטטי וההשפעה הנימית, לפלס את דרכו לחדור לריצוף הלבנים במרתף שלך מלמטה.

אם לא הותקן מחסום אדים תקין מתחת לרצפת לבנים במרתף, הדרך הטובה ביותר להתמודד עם בעיות מי נגר היא לנסות להסיט את הנוזלים מהבית:

 1. הקרקע סביב בסיס הבניין צריכה להשתפל כלפי מטה, סנטימטר אחד אנכית לכל רגל אחת של מרחק אופקי מכוסה.
 2. התקן תוספות נפילה על מנת לכוון את מי המרזבים הרחק מהמבנה. יש להפקיד מים לפחות ארבעה מטרים מהיסוד החיצוני.
 3. בטל או הגבל כל צמחיה שגידלת ישירות סביב היקף הבניין. לא רק שורשיהם יכולים לגרום לבעיות ביסוס, אלא שהשקייתם עלולה לגרום לחלחול דרך בסיס המבנה.
 4. אם ישנם משטחים מרוצפים סביב ההיקף שנפרצו או ניזוקו, יש לתקן אותם כדי למנוע נזילות נוספת של לחות דרך אזורים שבורים.

שולחן המים

מרבית רצפות המרתף בנויות מתחת לדרגה, מה שאומר שהן מתחת לרמה הטבעית שקיימים מים בסביבה זו. כאשר מותקנת רצפת לבנים באזור מתחת לכיתה, לחות תעבור דרך האדמה הסובבת אותה ומתחתיה, תידחק בלחץ הידרוסטטי, תיאלץ מעלה ודרך ואל תוך סדקים שקיימים סביב הבסיס, ובסופו של דבר אל מרתף הלבנים שלך. קומה.

למרבה הצער, אם רצפת הלבנים שלך לא הותקנה עם שכבת מחסום אדים נכונה וטופלה בתמיסת איטום בתחתית ובדפנותיה, אין פיתרון קל לבעיה זו. משאבת אגן יכולה לעזור לניקוז עודפי מים אך היא לא תשמור על ריצוף הלבנים יבש או נקי מעובש.

אזהרה

אתה לא יכול פשוט לאטום את הצד הפנימי של רצפת מרתף לבנים ולקוות שהנזקים במים יעצרו. הסיבה לכך היא שהלחות תמשיך לחלחל דרך החלק התחתון ודפנות הלבנים הלא אטומות ואז תילכד שם, ולא תוכל לעלות דרך השטח. במקרים רבים איטום של משטח מרתף לבנים עלול להחמיר את הבעיה.

איטום רצפת מרתף לבנים

 1. אם לריצוף הלבנים במרתף אין מחסום אדים, יהיה עליך להסירו כדי לאטום את ההתקנה בצורה נכונה. ניתן לעשות זאת על ידי החלשת קווי הדיס סביב לבנים בודדות בעזרת מסור לדיס. אתה יכול גם לפצח את הדיס באמצעות מברג ופטיש גומי.
 2. לאחר הסרת הדיס, החלק סכין מרק בחלל ואז נדנד את הלבנה כדי לשחרר אותה במקומה. לאחר מכן, ניתן להכניס מוט לחטט לפער על מנת להרים את לבני הריצוף האישיות. אם אתה מתכוון לעשות שימוש חוזר בלבנים, היזהר כשאתה מחלץ אותם, ודא שלא לפגוע במשטח או בקצוות החיצוניים של כל אריח.
 3. בהתאם למשטח שמתחת לבנים תצטרך לנקוט בפעולות שונות. אם זה בטון, אתה יכול להתקין מחסום אדים ישירות על הלוח. אם עם זאת, מדובר באדמה מתחת לארץ, עליכם להתקין לפחות שני סנטימטרים של חצץ יבש כדי לשמש מחסום טבעי מפני חדירת אדמת מים.
 4. לפני הוספת שכבות לאזור שמתחת לרצפה שלך, כדאי לך לחפור באדמה על מנת להבטיח שלא תנמיך את גובה החדר בסופו של דבר. אם אתה מחליט לחפור למטה, סביר להניח שתרצה להתייעץ עם מהנדס מקצועי בכדי להבטיח שלא תגרום נזק ליסודות הבית בזמן שאתה חופר עפר.
 5. גיליון של לוח פוליסטירן באינץ 'אחד יסייע ביצירת משטח אחיד מעל החצץ. הדביקו את המפרקים, והתקינו גיליון פולי של חמישה מילימטר על פני הלוח. הדביקו גם את המפרקים באמצעות סרט איטום לתפר. זה ייצור מחסום אדים שיעמוד בפני חדירת הלחות. כדאי גם לשקול להריץ את יריעות הפולי לאורך צדי הקירות כדי ליצור מחסום בצד הלבנים החיצוניות.
 6. לאחר שהתקנתם את מחסום המים, ניתן לשפוך לוח דק של בטון מפילוס עצמי כדי ליצור כיסוי תחתון חלק ללבנים שלכם. לאחר מכן ניתן להתקין את אריחי הריצוף המקוריים מבלי לדאוג לחדירה מתחת לפני השטח ממי האדמה.
מאמרים בנושאים דומים
 1. ריצוף גומי למרתפים
 2. 4 אפשרויות תת רצפתיות במרתף לחיפוי רצפה יבש וחם
 3. רעיונות שטיח נהדרים למרתפים
 4. עלויות גימור במרתף הממוצעות
 5. יסודות שיפוץ המרתף
 6. מערכת הגימור של מרתף הליבה
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail