מהו חלון טוב ולמה הוא זקוק לכיסוי?

פנה למשרד ההיתרים המקומי שלך כדי לאמת את קודי הבנייה באזור שלך לגבי יציאת המרתף
כמו תמיד, פנה למשרד ההיתרים המקומי שלך כדי לאמת את קודי הבנייה באזור שלך לגבי יציאת המרתף, בארות חלונות וכיסוי בארות חלונות.

כאשר מסיים מרתף עם חלונות, ליצירה ולתחזוקת בארות חלון הוא צעד הכרחי. כמו לנקוט בצעדים למניעת חדירת מים, התקנת תת רצפה ובידוד קירות, יצירת חלון היטב והתקנת כיסוי הם אחד מאותם פרויקטי משנה ראשונים הכרחיים המאפשרים לך להגיע לדברים המהנים בהמשך, כמו בניית בר ביתי. או התקנת קולנוע ביתי.

יסודות באר חלונות

באופן מסורתי, מרתפים לא נועדו לחלונות. האור הנמוך והטמפרטורות המבוקרות היו נחוצים לאחסון מזון לטווח הארוך. אך בעלי בתים מודרניים בדרך כלל דורשים חידוש במרתפים שלהם. ללא חלונות, במרתפים יש הרבה פחות תועלת כשטחי מגורים.

בקצה אחד של הספקטרום נמצאים מרתפי אור יום, שיש להם צד אחד או יותר ברמת כיתה. זה אומר שאתה יכול ללכת ישר החוצה ולהיות על הקרקע, אין צורך במדרגות למעלה. הצדדים האחרים של המרתף יגובו על האדמה. בצד אור היום אין צורך בבארות. ניתן להתקין חלונות באופן רגיל.

בקצה השני של הספקטרום נמצאים מרתפים שלמעט המטר העליון בערך, הם מתחת לאדמה. כשאתה מתקין חלון במרתף כזה, עליך ליצור סוג של חפירות בחלק החיצוני. החפירה הזו היא גם החלון.

באר החלון הוא הפתח שלך לעולם החיצון, ומביא מידה מסוימת של אוויר ואור למרתף. במקרים מסוימים, בארות חלונות חייבות להיות בעלות מידות ספציפיות כדי לאפשר יציאה במקרה חירום.

מדוע בארות חלונות שלא נחשפו מהוות בעיה

בארות חלונות מתחילות לרוב בצורה טובה, עם דפנות עפר יציבות ומוצקות, אך מתחילות להידרדר עם האלמנטים. גשם, שלג, ניקוז, חלון ומגע אנושי תורמים כולם לקריסת דפנות החלון. הצדדים האלה בסופו של דבר מתמוטטים על החלון שלך.

לכלוך שהוגבה אל החלון שלך בסופו של דבר כישוף אסון. לכלוך הוא רכב לטרמיטים ונמלים לנגרים, שניהם יכולים להתחפר במבנה הבית שלך ולהרוס אותו. גם לכלוך משמש צינור להזמנת שורשי עץ ומים לביתך.

שמירה על חלונות מרתף חשופים פירושה שכל דבר שנמצא מחוץ לכיתה (מים, שלג, עלים, אבק וכו ') יכול להגיע לחלון שלך. חלונות המרתף נוטים להכות מכות אמיתיות ממים שמזלפים מהגגות ומגשם זורם בקרקע, ולכן הם מתדרדרים במהירות. חלונות עמידים בפני מזג אוויר, אך רק עד לנקודה.

מהם כיסויי בארות חלונות?

כיסויי בארות חלונות הם הפיתרון לקריסת בארות חלון. כיסויים ובארים מתנהגים כמו דלת סערה לחלון המרתף שלכם, ומספקים הגנה נוספת לאזור המוכה הזה.

כיסויי בארות חלונות הם מגיני פלדה או פוליאתילן מגולוונים למחצה עגולים, בצורת בועה או מלבנית שמתחברים לצד הבית, תומכים באדמה וחוסמים פסולת, עלים ולחות מלהגיע לחלון המרתף. הם משתלבים בבאר קיימת ומתחברים לבית. חלק מכיסויי בארות החלונות הם פלסטיק שקוף (פוליקרבונט) כדי לאפשר לכמה שיותר אור להגיע למרתף.

עובדה מהנה

מומחי יעילות גילו שכיסויי בארות חלונות יכולים לחסוך לכם אנרגיה וכסף מכיוון שהם עוזרים למנוע בריחת חום.

בארות חלונות יציאה הנדרשות על פי קוד הבנייה

אם קוד הבניין המקומי שלך מחייב שחלון המרתף שלך יספק יציאה (גישה כלפי חוץ במקרה חירום), אז ממדי באר החלונות יהיו גדולים. לא רק זאת, בארות חלונות יציאה עשויות להיות בעלות סוג כלשהו של מדרגות או מערכת סולם לשימוש הדיירים לבריחה.

הממדים האופקיים צריכים להיות גדולים מספיק כדי לאפשר פתיחה מלאה של החלון או הדלת. השטח הכולל של הבאר צריך להיות לפחות 9 מ ' 2. החוצה מהבית, באר החלון אמור להיות לפחות 91 ס"מ. גובה הבאר לא צריך להיות יותר מ -112 סנטימטרים, מכיוון שקירות בארות גבוהות יותר נחשבים כמכשולים להימלט במקרה חירום.

כמו תמיד, פנה למשרד ההיתרים המקומי שלך כדי לאמת את קודי הבנייה באזור שלך לגבי יציאת המרתף, בארות חלונות וכיסוי בארות חלונות.

מאמרים בנושאים דומים
  1. איטום רצפת מרתף לבנים
  2. ריצוף גומי למרתפים
  3. 4 אפשרויות תת רצפתיות במרתף לחיפוי רצפה יבש וחם
  4. רעיונות שטיח נהדרים למרתפים
  5. עלויות גימור במרתף הממוצעות
  6. יסודות שיפוץ המרתף
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail