5 פתרונות למרתפים רטובים

התקן תוחם בארות חלונות וכיסוי באר חלונות
כאשר דולפים מים סביב חלון מרתף, התקן תוחם בארות חלונות וכיסוי באר חלונות.

עבור בעלי בתים רבים, מרתף הוא לא סתם דבר נחמד שיש, הוא מהווה מרחב מחיה חיוני. ואין מכשול גדול יותר מבעלי בתים לסיים את המרתפים שלהם מאשר הרפאים המתנשאים של מרתף רטוב.

מרתף רטוב, לח או מוצף יבטל באופן מיידי את כל עבודות הגמר הטובות במרתף. עם רצפות הרוס, קיר גבס ספוג מים, בידוד ספוג, יש לך מאות, בדרך כלל אלפי, דולרים של תיקונים לפניך.

אך ניתן לפתור את בעיית המרתפים הרטובים. האם יש לכם מרתף שנרטב באזורים מסוימים לאחר גשם קשה? או שמא המרתף שלך מפתח בריכות מים קטנות שנראות כאילו משום מקום? רבות מהבעיות הנפוצות הללו כוללות פתרונות שיכולים לעזור לך להפוך את המרתף למרחב מגורים ראוי למגורים.

מים דולפים בתוך המרתף

כאשר בעל בית רואה מים במרתף, המחשבה המיידית היא שהם מגיעים דרך קירות יסוד. מסיבה זו, קל להיות עיוור לסיבות פנימיות. כדאי לחשוב בתוך הקופסה, ויש לזה משמעות מילולית: בתוך מעטפת הבית. ראשית, אתה יכול להסתכל על כל דבר במרתף שמחזיק או מייצר מים.

אם שללתם מקורות פנימיים לייצור מים עבור המים במרתף, תוכלו להתחיל לבחון מקורות חיצוניים.

מים דולפים דרך סדק

סדקים בקיר היסוד הם האשם הקלאסי לדליפת מים במרתף. לא כל הסדקים גורמים לדליפות. חפש את הסימן הברור (מים) או את הסימן הפחות ברור: פריחת סידן שנשארה לאחר התאדות המים.

עד כמה שזה נראה אינטואיטיבי, כדי לפתור את הבעיה תצטרך לחתוך לאורך הסדק על מנת להרחיב אותו לכ- 1,90 ס"מ ואז להעמיק אותו לכ- 1,30 ס"מ. זו הדרך היחידה לגרום למלט ההידראולי להחזיק כראוי במקום. לאחר ההרחבה השתמש באיטום בטון אלסטומי בסדק.

לוח רצפת בטון דולף

נזילות מים במרתף יכולות לעלות גם דרך רצפה. לוחות רצפת בטון נוטים להיסדק ולדלף כמו באזורים אחרים במרתף. שורשי עצים עשויים לעבוד מתחת ללוח ולהכריח את הלוח למעלה ולסדוק אותו. מי תהום יכולים לחלחל מעלה דרך סדקים בלוח רצפת הבטון שלך.

כדי לפתור בעיה זו, הרחיב והעמיק את הסדק לכ- 0,60 ס"מ עד 1,30 ס"מ רוחב ועמוק. וודא ששולי הסדק המוכן אינם יוצרים צורת "V"; אחרת, חומר האיטום שלך לא יידבק כראוי. במקום זאת, צלעות השבב ישר מטה, או יותר טוב, כלפי חוץ בתחתית כדי ליצור צורה של טומהוק.

ממלאים את הסדק בחומר איטום בטון אלסטומרי. חומר האיטום האלסטומרי אינו זהה לסיליקון או לציפורן של הצייר, מהסוג שתוכלו להשתמש בו עבור חלונות או כיורי אמבטיה. חומר איטום אלסטומרי נדבק בקלות לבטון ובנייה ומושך בקלות את טווחי הטמפרטורה בין -1 מעלות צלזיוס עד 38 מעלות צלזיוס.

המפרק בין הקיר ללוח הרצפה דולף

בכל הנוגע לעיכוב מים, כל סוג של מפרק מאיית צרות. מכיוון שהקיר והרצפה יכולים לנוע בקצב עצמאי, סדקים עלולים להתרחש במקום בו השניים מצטרפים.

נזילה של מים באזור זה עשויה להיות תוצאה של מי שטח עיליים המחלחלים כלפי מטה. התקנת מערכת ניקוז עשויה לפתור בעיה זו. אם הסדק פחות מ- 0,60 ס"מ, סלק את האזורים הרופפים בעזרת האזמל והפטיש שלך. טאטא חלקיקים רופפים. מרחו את חומר האיטום האלסטומרי בסדק.

אם הסדק גדול מ- 0,60 ס"מ, סביר להניח שאיטום לא יפתור את הבעיה. במקרה זה, התייעץ עם חברת תיקון קרנות.

מים דולפים סביב חלון

חלונות במרתפים מספקים אור טבעי נדיר במקום חשוך אחרת. אך חלונות מספקים גם נקודות זליגה למים מבחוץ המנסים להיכנס פנימה.

כאשר דולפים מים סביב חלון מרתף, התקן תוחם בארות חלונות וכיסוי באר חלונות. חפרו היטב את החלון והניחו תוחם בתוך חור זה כדי למנוע לכלוך ולחות לחדור לחור. בונוס נחמד לפרויקט זה הוא כיסוי לבאר חלון לאיטום החלל כולו.

מאמרים בנושאים דומים
  1. סיבות מדוע יש לך מרתף קר
  2. מהו חלון טוב ולמה הוא זקוק לכיסוי?
  3. רעיונות שטיח נהדרים למרתפים
  4. איטום רצפת מרתף לבנים
  5. 4 אפשרויות תת רצפתיות במרתף לחיפוי רצפה יבש וחם
  6. ריצוף גומי למרתפים
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail