תיקון המרתף המוצף שלך

לגרום לצמיחת עובש וטחב ולהרוס ריהוט או פריטים מאוחסנים
מים עומדים במרתף שלך עלולים לפגוע בבסיס שלך, לגרום לצמיחת עובש וטחב ולהרוס ריהוט או פריטים מאוחסנים.

מרתף מוצף מהווה איום מרכזי על בטיחות והיגיינת ביתכם. מים עומדים במרתף שלך עלולים לפגוע בבסיס שלך, לגרום לצמיחת עובש וטחב ולהרוס ריהוט או פריטים מאוחסנים. השתמש בצעדים מהירים אלה כדי להסיר מים בבטחה מהמרתף שלך.

בחן את החיצוניות שלך

לעיתים מרתף מוצף הוא תוצר לוואי של פנים בית פגום. בדוק אם יש סימני התדרדרות מחוץ לבית שלך לפני כניסה למרתף שלך; עבודה בסביבה לא טובה מבנית יכולה להיות מסוכנת. סופות וגשם כבד עלולים לנצל חלקים חלשים בביתכם ולגרום להצפות. עצים נופלים ואיברי עצים עלולים לפגוע גם בחיצוניות שלכם וליצור מרתף רטוב. בנוסף, הרס הקשור לסערה יכול להשפיע על קווי חשמל וגז. התקשר מיד למקצוען אם אתה מבחין בקווי חשמל שהופלו או מריח גז ליד ביתך.

כבה את כלי השירות שלך

כבה את החשמל והגז לפני שתתחיל לעבוד במרתף. גם אם אין לך שירותים פגומים - או שחברת השירות שלך כבר כיבתה את החשמל והגז שלך, זה רעיון טוב לבדוק שוב. עבודה באזור ללא גז וחשמל תמנע פגיעות מקריות. הנה מבט מהיר על אופן כיבוי החשמל והגז:

  • חשמל: מתג האב החשמלי של ביתכם ממוקם על תיבת המפסק שלכם. פתח את דלת תיבת המפסק ואתר את מתג הראשי. רשת החשמל היא בדרך כלל מתגים גדולים מעל לוחות המפסקים שלך או מתחת להם. הפוך את המתג כדי לחתוך חשמל לביתך. בחלק מהמקרים המפסקים שלך ממוקמים במרתף.

אזהרה

התקשר לחברת השירות שלך ובקש מהם לכבות את החשמל לביתך לפני שתעבור במרתף מוצף כדי להעיף את החשמל.

  • גז: זרם הגז שלך נמצא בדרך כלל בחלק החיצוני של הבית שלך ליד המונה שלך. שסתום ההפעלה וההפעלה של הראשי שלך ממוקם על הצינור הנכנס (מגיע מהקרקע), אך בחלק מהדגמים החדשים יותר יש מתג על הצינור היוצא. מרבית חברות השירות מעדיפות אנשי מקצוע להפעיל או לכבות את המנהלת שלך.

אזהרה

אלא אם כן מדובר במקרה חירום, התקשר למקצוען כדי לכבות את הדלק.

אווררו את הבית

פתח את החלונות במרתף שלך ובכל ביתך כדי להפחית ריחות ולהוריד רמות לחות. אתה יכול גם לשכור מאווררים ומפוחים כדי להעביר אוויר למרתף שלך.

התחל לשאוב

מי שיטפונות ישפיעו על מאזן הלחץ בין פנים המרתף לאדמה שמסביב. הסרת כל המים במרתף שלך בבת אחת יכולה להציף את הקירות שלך ולגרום להם להיסדק ואף לקרוס. שאב את המים כמה מטרים או סנטימטרים, תלוי בעומק המים הכולל וסמן את הגובה. המתן 24 שעות ובדוק את קו המים. אם הסימן שלך מתחת למים, מוקדם מדי לשאוב. המתן 24 שעות נוספות, שאב את אותה כמות מים וסמן את המפלס. חזור על שלבים אלה עד שמפלס המים נשאר יציב. שאב תוספות קטנות של מים במחזורים של 24 שעות עד למרתף שלך ללא מים.

הסר משקעי שיטפון

הסר את כל הפריטים הרטובים או שנפגעו במים במרתף שלך. השתמש בכף כדי לגרוף בוץ, משקעים וכל הצטברות אחרת. פסולת שיטפון עלולה לגרום לסכנות בריאותיות ולהוליד עובש וטחב. לבסוף, צננו את קירות המרתף ואת הריצוף בתערובת אקונומיקה-מים.

החלף פתחי אוורור ומסננים

פתחי אוורור ומסננים פגיעים במיוחד ללחות ועלולים להשפיע על בריאות ביתכם, גם לאחר ההפחתה. החלף מיד מסננים המושפעים מלחות. המשך השימוש במסננים שנפגעו במים יפחית את היעילות של ביתכם ועלול להפיץ עובש מזיק ומזהמים אחרים. בוץ ומשקעים יכולים להצטבר גם בפתחי האוורור ולחסום את זרימת האוויר. הסר את כל הסורג או פתחי האוורור ושטוף אותם בתערובת אקונומיקה לפני שתסיים את הניקוי שלך.

החשיבות של שכירת מקצוען

אלא אם כן יש לך ניסיון לנקז מרתפים מוצפים, מומלץ לשכור מקצוען להפחתה. אנשי מקצוע מבול יבטיחו כי הבית שלכם יהיה ללא לחות, והם יתמודדו עם בעיות נוספות כמו צמיחת עובש וטחב. מרתפים שוצפים עלולים לגרום לבעיות קשות יותר כמו קירות מרתף וריצוף פגומים. המקצוען שלך יזהה נושאים אלה וייתן פיתרון מתאים.

מאמרים בנושאים דומים
  1. 5 פתרונות למרתפים רטובים
  2. סיבות מדוע יש לך מרתף קר
  3. 4 אפשרויות תת רצפתיות במרתף לחיפוי רצפה יבש וחם
  4. מהו חלון טוב ולמה הוא זקוק לכיסוי?
  5. ריצוף גומי למרתפים
  6. רעיונות שטיח נהדרים למרתפים
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail