מה ההבדל בין פטיו לסיפון?

יש לתחזק את מרפסת העץ מדי שנה כדי לשמר את יופיו
בניגוד לפטיו מבטון או לבנים, יש לתחזק את מרפסת העץ מדי שנה כדי לשמר את יופיו.

האם לבנות פטיו או סיפון בחצר שלך? איך תדע איזה מהם מתאים לך, לאורח החיים שלך ולשטח המגורים שלך בחוץ? ואיך באמת תוכלו להבדיל בין השניים?

הגדרת פטיו וסיפונים

בתור התחלה, בואו נגדיר אותם. פטיו היא מילה ספרדית, שפירושה שהיא חצר של בית או בניין. חצר היא באופן מסורתי שטח פתוח המוקף בקירות או במבנים אחרים או שהיא שטח קרקע הסמוך לבניין. פטיו שונה מן החצר בכך שהוא אינו חייב להיות מוקף קירות. זה דומה לחצר בכך שמדובר בשטח פתוח שיכול להיות ממוקם ישירות על הקרקע.

ניתן לצרף פטיו לבית או לנתק אותו. לעתים קרובות הם מעוצבים ומכוונים עם הנוף בראש. פטיו רב תכליתי: הם יכולים לקבל כל צורה ולהיבנות במגוון חומרים, כולל בטון, מרצפות, אבן, אריחים, לבנים, חלוקי נחל, סלע או חצץ. מרבית הפטיו ממוקמים על גבי לוח בטון או על בסיס חול וחלוקי נחל. מכיוון שפטיו בנויים בגובה הקרקע או סביבם, הם אינם דורשים מעקות בטיחות.

הסיפונים עשויים בעיקר מעץ או מחומר עץ מרוכב או מוויניל, כמו טרקס. עצים פופולריים לסיפון כוללים עץ אדומה, ארז ואורן שטופלו בלחץ. מטפלים כראוי, הסיפונים מציעים יופי וחום שלא כמו כל חומר אחר. אתה יכול להימתח על סיפון ללא כרית ועדיין להיות די נוח.

כמו פטיו, ניתן לחבר חפיסות לבית או לעמוד חופשי. סיפונים נבנים לעתים קרובות כדי לנצל את הנוף. סיפונים יכולים להיות ברמות שונות ולעתים קרובות זקוקים למעקות. סוגים מסוימים של עץ וסיפון מרוכבים עמידים בפני חרקים. שלא כמו עץ טבעי, הסיפונים המרוכבים והויניל אינם מתפצלים ובדרך כלל אינם מתעקמים.

לפני שתתחיל בפרויקט, בדוק עם חוקי התכנון המקומיים. ערים או מחוזות מסוימים דורשים שרטוטים ואישור רשמי מוועדת התכנון, לצד בדיקות תקופתיות במהלך תהליך הבנייה. זה עשוי לקבוע אם הפרויקט שלך הופך לסיפון או לפטיו.

קווי דמיון בין פטיו לסיפונים

הן הפטיו והן הסיפונים הם מרחבים חיצוניים או בחצר האחורית המגדירים אזורי פעילות ומנחים אתכם מחלל אחד למשנהו. תכונות אחרות שהם חולקים:

  • ניתן לבנות כיסוי או פרגולה עבור צל או פרטיות.
  • מטבח חיצוני יכול להיות ממוקם במרפסת או סיפון.
  • שניהם יכולים להכיל בורות אש, אם כי תכונת אש המוצבת על הסיפון תצטרך חומר חסין אש המפריד בינה לבין סיפון העץ, כגון בטון, קרמיקה, חרסינה וכו '.
  • פטיו או סיפון יכול להקיף בריכה או ספא.

טיפול בפטיו וסיפונים

בניגוד לפטיו מבטון או לבנים, יש לתחזק את מרפסת העץ מדי שנה כדי לשמר את יופיו. זה עשוי לדרוש קרצוף או שיוף. אם הסיפון עבר זמן רב מדי ללא טיפול קבוע, ייתכן שיהיה צורך לחדד אותו או לצבוע אותו. כל אחד מהם ידרוש הכנה כדי לוודא שאין מסמרים, ברגים או לוחות רופפים. יש לשייף אותו או לחדד אותו כדי להבטיח שאין פיסות עץ מתקלפות שעלולות לגרום לשבבים. מגוון מוצרי סיפון זמינים, בהתאם להיקף פרויקט התיקון.

בהתאם לחומר, יהיה צורך גם לשמור על פטיו, אם כי אינו דורש אותה מידת תשומת לב כמו הסיפון. ייתכן שיהיה צורך להחליף לבנים, לנקות ולגרוף חצץ אפונים, וייתכן שיהיה צורך לנקות בטון כדי להיפטר מעובש או טחב.

מאמרים בנושאים דומים
  1. השוואת חומרי סיפון: עץ, עץ מרוכב ו- PVC
  2. כיצד לבנות מטבח חיצוני?
  3. מהי אכסדרה?
  4. אפשרויות לריצוף מרפסת
  5. מאפייני ההיסטוריה של הוורנדה
  6. מרפסת מול פטיו: מה ההבדל?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail