מה צריך לדעת לפני שקונים מטריית פטיו?

שהוא גם החומר שתראו לרוב על מוטות מטריה
החומר הנפוץ ביותר הוא אלומיניום, שהוא גם החומר שתראו לרוב על מוטות מטריה.

באזורים בחצר שלך שבהם אין גגות חיצוניים תקורה או סוככים - שיכולים להיות בכל מקום או מטרייה שאינה מהדרך - מטריה מציעה את הפיתרון המושלם. זה יספק צל בדיוק היכן ומתי אתה רוצה קצת תוך הוספת מגע של צבע ונוח מסוים לנוף שלך. רוב המטריות החיצוניות נמדדות בין 5 ל 11 מטר בקוטר על גבי מוט שמונח לתוך חור בשולחן האוכל החיצוני שלך או מעוגן על ידי בסיס מטריה משוקלל. באמצעות ארכובה בחלק העליון של המוט, תוכלו להרים או להוריד את חופת המטריה. נשמע די פשוט.

העריך את הנוף שלך

לפני שאתם יוצאים לקניות למטריה חיצונית, העריכו את שכבת הנוף, הן הרדספייף והן סופטסקייפ (גן, או דברים שצומחים באדמה ובמיכלים). אם המטריה אמורה לספק צל לשולחן פטיו, מדדו את השולחן. רוב השולחנות החיצוניים מגיעים בגדלים סטנדרטיים, אך ברצונך לוודא כי החופה תכסה את שולחנך, במיוחד אם מדובר בשולחן גדול יותר המושב שמונה או יותר. כמו כן, אינך מעוניין לרכוש מטריה שתכריע את שולחנך אם מדובר בשולחן קטן יותר שיש בו שניים או ארבעה.

כאן נכנסת לתמונה הערכת הנוף שלך. לשקול:

 • המיקום של השולחן החיצוני שלך ביחס לגג הבית או לסיבוב. האם מטריית פטיו גדולה - 10 מטר ומעלה תיגע בגג? באופן אידיאלי, צריך להתקיים מרווח כלשהו בין הגג או הסמוך והמטריה.
 • היכן תמוקם המטרייה ביחס לגריל, למטבח החיצוני או למטבח הפנימי שלך? בוא נגיד את זה ככה שאתה לא רוצה את המטריה ליד הלהבות הפתוחות של הגריל. זה פשוט לא בטוח. זה גם יפריע לזרימת התנועה.

גדלי המטריות

כאמור, כשמדובר במטריות, גודל השולחן חשוב.

 • גודל השולחן (קוטר): 30 עד 91 ס"מ - גודל המטריה (קוטר): 6 עד 8 מטר
 • גודל השולחן: 38 עד 122 ס"מ - גודל המטריה: 9 עד 11 מטר
 • גודל השולחן: 54 עד 152 ס"מ - גודל המטריה: 11 מטר ומעלה

סוגי מטריות חיצוניות

כשאתה הולך לקנות מטריה, אל תתבלבל וקנה מטריית חוף - זה פשוט לא יעשה את העבודה. סוגי המטריות אשר ככל הנראה תמצאו ברשת או בחנויות כוללים:

 • שמשיות: סגנון זה הוא כמו דיסק עגול על מוט ונועד להצליל על אדם אחד. יכול להיות שראית קבוצת שמשיות במלון יוקרתי, לצד הבריכה, ליד טרקלי שיזוף אישיים
 • שוק: אלה היו פופולריים כבר כמה שנים, ובדרך כלל מצביעים על כך שמטריות מגורים איכותיות יותר או גדולות יותר, כמו מהסוג שהייתם רואים שמצללים על סועדים בפטיו של בית קפה. מטריות השוק הן מתומנות ויש להן צמרות אוורור.
 • פגודה: מדובר במטריות בסגנון שמשי בהשראת אסיה בעלות צורה ארכיטקטונית יותר או דמוית פגודה יפנית. מזח 1 נושא כמה מטריות חיצוניות בסגנון פגודה.
 • שלוחה: סוג זה לא נכנס לחור ההוא בשולחן הפטיו שלך; אלא, בסיסו ומוטו מקוזזים הרחק מהאזור שיש להצללה. זה עובד במצבים רבים הזקוקים לצל: שולחנות ללא חורים, שולחנות קטנים, כסאות נוח ליד בריכה, או מערכת ישיבה עמוקה. פלוס-זה לא מפריע וניתן לכוונן אותו בזמן שהשמש זזה.
 • מטריות לוגו: ראית אותן - הן מפרסמות את קבוצת הספורט האהובה עליך או מותג הבירה שלך. סוג זה של מטריה נראה לעיתים קרובות בבתי קפה ובפאבים, אך הם דרך פופולרית להתאים אישית את החצר האחורית שלך וליידע את כולם למי אתה שורש, מבחינה קבוצתית או מבשלת.
 • מטריות ברמה מסחרית: אלה הסוגים הכבדים שאתה רואה במסעדות או במקומות חיצוניים אחרים ובנויים לעמוד באלמנטים.
 • מסגרות מטריות בנויות באופן מסורתי מעץ, אלומיניום או פיברגלס. החומר הנפוץ ביותר הוא אלומיניום, שהוא גם החומר שתראו לרוב על מוטות מטריה. אם נעשה בצורה נכונה עם הגימור הנכון, הוא מתנגד לכל מיני תנאי מזג אוויר. מסגרות עץ, במיוחד עץ סובלני בחוץ כמו טיק, איפ או אקליפטוס, הוא גם חומר פופולרי למטריות אך הוא יקר יותר. כחלופה לאלומיניום, פיברגלס הוא קל משקל, גמיש, לא מאכל ומחזיק בתנאי מזג אוויר שונים.

מכניקה

אם המטריה אמורה לספק צל לשולחן פטיו
אם המטריה אמורה לספק צל לשולחן פטיו, מדדו את השולחן.

דגמים מסורתיים משתמשים בגלגלת לואו-טק כדי לפתוח ולסגור את המטריה. בעלים רבים של סגנונות גלגלת משאירים בסופו של דבר את המטריות פתוחות בעונה, מכיוון שנדרש קצת שריר כדי לפתוח אותה, ואז סיכה גדולה ומחוברת נועלת אותה במקום. בעזרת ארכובה, אתה מסובב אותה פתוחה או סגורה, והיא אמורה להינעל במקומה כשהיא מגיעה ליעד האולטימטיבי של הארכובה. מערכת הגלגלת יכולה להיות קשה לתפעול ויש צורך בכמות מסוימת של חוזק.

לדגמים יקרים או משוכללים יש יותר אפשרויות, בדרך כלל באמצעות ארכובה. אפשרויות הטיה אחרות כוללות כפתור לחיצה והטיה אוטומטית או אוטומטית, בה תוכלו לסובב את הארכובה כדי להטות את המטריה בכמה (או כמה) מצבים שונים.

חומרים

מסגרות מטריות בנויות באופן מסורתי מעץ, אלומיניום או פיברגלס. החומר הנפוץ ביותר הוא אלומיניום, שהוא גם החומר שתראו לרוב על מוטות מטריה. אם נעשה בצורה נכונה עם הגימור הנכון, הוא מתנגד לכל מיני תנאי מזג אוויר. עץ מסגרת, ובפרט כזו עץ חיצוני-סובלני כמו טיק, IPE או אקליפטוס, הוא גם חומר פופולארי מטריות אבל הוא יותר יקר. כחלופה לאלומיניום, פיברגלס הוא קל משקל, גמיש, לא מאכל ומחזיק בתנאי מזג אוויר שונים.

סאנברלה, ככל הנראה השם הידוע ביותר בבדים בחוץ, החלה לייצר סוככים בתחילת שנות השישים. עברו עוד 20 שנה עד שהפכו לשם גדול בבד לשמשיות חיצוניות, יחד עם ריהוט מרופד אחר. מטריות מודרניות משתמשות בבדים עמידים בפני UV שעשויים מחומרים סינתטיים וקיימים במגוון טקסטורות, גימורים, הדפסים, מוצקים וצבעים.

צורות

המטריות רובן, אך לא כולן, עגולות. חלקן מתומנות (המכונות מטריות שוק); בעוד שדגמים חדשים יותר הם מלבניים, כדי להצליל שולחנות חוץ ארוכים ומלבניים.

מאמרים בנושאים דומים
 1. בניית סיפון: מה כדאי לדעת
 2. מדריך מלא לחומרי הפטיו הטובים ביותר
 3. כיצד לבנות מטבח חיצוני?
 4. דרכים חכמות למצוא ריהוט גן זול שתאהבו
 5. השוואת חומרי סיפון: עץ, עץ מרוכב ו- PVC
 6. אפשרויות לריצוף מרפסת
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail