עצי דקל לשינוי חצרך לגן עדן

עץ דקל סובלני לבצורת זה גדל במהירות והוא גדל לעיתים קרובות כשיח או גדר חיה
שימוש בנוף: עץ דקל סובלני לבצורת זה גדל במהירות והוא גדל לעיתים קרובות כשיח או גדר חיה.
 • 01

  עצי דקל מביאים את הטרופיים לביתכם

  שום צמח לא מעורר דימוי של הטרופיים יותר מאשר עץ דקל, עם גזעו הדק והכריכות דמויי נוצות המתנדנדים בעדינות ברוח. אך עם כמעט 3000 מינים קיימים, לא כל כפות הידיים דומות. אם אתה גר באזור שמתאים לגידול עצי דקל, כדאי לדעת אילו הם הטובים ביותר לחצרות הקדמיות והאחוריות. דברים שיש לקחת בחשבון: גובה אולטימטיבי, גודל הנכס, מה הוא יישתל ליד, תנאי אדמה וטיפת עלים או פרי.

  עצים ירוקי עד אלה כוללים עלים מורכבים בצורת מניפה (דקל) או בצורת נוצות (מנוצלים), או כריכות. לעלי דקל - המכונים גם עלי דקל מניפה - יש עלונים שמקרינים מבסיס העלה. בכפות הידיים הקרות יותר יש עלי דקל. לפינאטס, המכונים עלי דקל נוצות, יש שתי שורות עלונים משני צדי הגבעול.

  חקרנו עצי דקל כדי למצוא כמה מהטובים ביותר לנופי מגורים. דבר אחד משותף להם: הם לא כפות הידיים הענקיות שמצפות שדרות או מהללות כניסות לקזינו.

  למטרות עיצוב, אנו מסתכלים על כפות הידיים הטובות ביותר.

 • 02

  דקל ארקה

  שם בוטני: Dypsis lutescens

  ידוע גם בשם : דקל קנה זהוב, דקל פרפר, דקל במבוק או דקל צהוב.

  סוג קדמי: פלמט

  איך מזהים את זה: העלים או הכריכות הם ירוקים עם העלים והגבעולים צהוב, זהב או אפילו כסף / אפור. מרחוק, ארקאס נראית זהב, ומכאן כמה משמותיהם הנפוצים. אורכו של הכריכה 4 עד 6 מטרים עם עלי כותרת חשופה. ניתן לראות כתמים כהים או כתמים בבסיס גבעולי העלים. עלים יוצרים "צורת V" בחתך הרוחב.

  עצי דקל עם פירי כתרים נחשבים לניקוי עצמי, מה שאומר שעלים מזדקנים נושרים כולל פירמת הכתר. טיפים חומים ניכרים למין זה לאחר מזג אוויר חם, יבש או קר. פשוט גיזום אותו, או תספורת, יגרום לצמח להראות מסודר יותר. באופן אידיאלי, כף היד הזו מעדיפה אזור עם לחות.

  שימוש בנוף: עץ דקל סובלני לבצורת זה גדל במהירות והוא גדל לעיתים קרובות כשיח או גדר חיה. נטועים באופן נרחב בכל אקלים סוב-טרופי וטרופי ויוצרים מסכי רוח, קול ופרטיות נפלאים. מספר הגבעולים משתנה וניתן לשלוט על ידי גיזום.

  גובה: 25 עד 30 מטר

  ילידי: מדגסקר והודו הטרופית, מלזיה, דרום סין, הפיליפינים, איי שלמה ואוסטרליה.

 • 03

  דקל תמרים של האי הקנרי

  שם בוטני: Phoenix canariensis

  ידוע גם בשם: בטעות, ככף אננס.

  סוג קדמי: פלמט

  איך מזהים את זה: עץ דקל מדהים להפליא שמצהיר, יש לו תא מטען רחב מרופד בדוגמאות יהלומים וכתר צפוף של קשתות מקושתות.

  שימוש בנוף: כפות הידיים של האי הקנרי רצויות מאוד בקרב גננות ומשתלות עצים מכיוון שהן משמשות לעתים קרובות למגורים יוקרתיים למגורים ולמסחר.

  גובה: מגדל איטי מאוד, לוקח עשרות שנים להגיע ל 60 מטר.

  יליד: האיים הקנריים. בניו זילנד הוא נחשב לפולשני. כף יד זו נחשבת להתאזרח בספרד, איטליה, אוסטרליה, ברמודה וארצות הברית, כולל פלורידה, אריזונה, דרום נבאדה, קליפורניה ואלבמה.

 • 04

  כף יד מניפה סינית

  שם בוטני: Livistona chinensis

  ידוע גם בשם: דקל מזרקה סינית.

  סוג קדמי: פלטה, או costapalmate

  כיצד לזהות זאת: כולל עלים גדולים בצורת מאוורר בצבע ירוק בהיר המחולקים לקטעים שנושרים מטה לצורה חיננית דמוי מזרקה. העלים, או הקערות, גדלים לקוטר של כ -5 מטרים ויוצרים חופה צפופה על גזע יחיד. תא המטען רחב יותר בבסיסו ויכול להיות חום עד צבע אפרפר.

  שימוש בנוף: כפות הידיים של המאווררים הסיניים יוצרות שורשי ברז ארוכים והוא די סובל מבצורת - טוב לדעת עבור קליפורנים ואחרים באזורים מוכי בצורת. מתן השקיה מסוימת יבטיח צמיחה מהירה יותר. עצים קטנים יותר נראים אטרקטיביים במכולות על פטיו וסיפונים או בחצרות קטנות. זהו גם מסך פרטיות יעיל (או מסך ירוק) ועוגן או צמח מוקד למיטה טרופית קטנה. צמח באזורי USDA 9 עד 11.

  דקל במבוק או דקל צהוב
  ידוע גם בשם: דקל קנה זהוב, דקל פרפר, דקל במבוק או דקל צהוב.

  גובה: הוא יכול לגדול ל -50 מטר בסביבתו המקומית, אך נראה בדרך כלל בגובה של 15 עד 25 מטר.

  יליד: דרום יפן, טייוואן ומספר איים בים סין הדרומי.

 • 05

  כף יד מניפה ים תיכונית

  שם בוטני: Chamaerops humilis

  ידוע גם בשם: כף יד אוהדים אירופית

  סוג קדמי : פלמט

  איך מזהים את זה: תא המטען שלו מכוסה בצלקות עלים שיוצרות מרקם מחוספס. בדרך כלל גדל בגושים, שיש בהם עד חמישה גבעולים או גזעים נפרדים. שערות בצורת משולש, צומחות זקופות ורוחבן כ -2 מטר. העלים הם אפור-ירוק עד כחול-ירוק.

  שימוש בנוף: מין קר-קשה זה מייצר גזעים מרובים, המכוסים במזרן צפוף של בסיסי עלים ישנים היוצרים מרקם מחוספס. הכריכות בצורת משולש גדלות זקופות ורוחבות כ -2 מטר. העלים הם ירוקים כהים עד אפורים כסופים ולגבעולים שיניים חדות. הפרי והפרחים אינם ראוותניים כמו מיני דקלים אחרים. כפות הידיים של המאווררים קשוחות עד 0°. אזורים 4 עד 24, H1, H2.

  גובה: גדל לאט לכ -20 מטר.

  יליד: אזור הים התיכון. זה נמצא בדרום מערב אירופה (מלטה, סיציליה, ספרד, פורטוגל, איטליה, צרפת וצפון מערב אפריקה (אלג'יריה, מרוקו ותוניסיה)

 • 06

  דקל מלכה

  שם בוטני: Syagrus romanzoffiana

  ידוע גם בשם: קוקוס פלומוסה

  סוג קדמי: פלמט

  כיצד לזהות זאת: בכף מלכה יש תא מטען חלק וישר עם טבעות עלים מרווחים באופן שווה וסלילים חינניים, מבריקים, דמויי פלומה. יש בו פירות כתומים-אדומים שיכולים להיות מבולגנים כשהם נושרים.

  שימוש בנוף: דקלים יפהפיים המספקים אפקט אנכי נחמד בנכסי מגורים גדולים יותר. עדיף לא לשתול אותם ליד שביל, פטיו או בריכה בגלל צואת הפירות המבולגנת שלהם.

  גובה: גדל ל 50 מטר ומעלה.

  יליד: ברזיל ודרום אירופה.

 • 07

  כף יד טחנת רוח

  שם בוטני: Trachycarpus fortunei

  ידוע גם בשם: דקל שוזאן וכף טחנת רוח סינית.

  סוג קדמי: פלמט

  כיצד לזהות זאת: טחנות הרוח כוללות גזעים דקים עם פרונד שחור שעיר דמויי חרב וקוטרם כ -4 מטרים. הצבעים נעים בין ירוק כהה לצהוב-ירוק, עם ירוק כסוף בצד התחתון. שערות מנוצחות צומחות בכיוון כלפי מעלה.

  שימוש בנוף: כף יד פופולרית מאוד בקרב גננים ביתיים, טחנות רוח הן אידיאליות בנוף, כעץ פטיו, או במיכל, בתוך הבית או בחוץ. שלא כמו דקלים אחרים, ניתן לגדל אותו באזורי USDA 7 עד 11, במדינות כמו אלסקה, מסצ'וסטס, מיסיסיפי וניו יורק.

  גובה: גדל לאט, אך יכול להגיע לגובה 20 עד 40 מטר.

  יליד: מרכז ומזרח סין.

מאמרים בנושאים דומים
 1. מה צריך לדעת לפני שקונים מטריית פטיו?
 2. בניית סיפון: מה כדאי לדעת
 3. השוואת חומרי סיפון: עץ, עץ מרוכב ו- PVC
 4. מדריך מלא לחומרי הפטיו הטובים ביותר
 5. מה ההבדל בין פטיו לסיפון?
 6. כיצד לבנות מטבח חיצוני?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail