לפני שאתה קונה ערסל

כיסא ערסל או כסא קוף
כיסא ערסל או כסא קוף: מציע את הנוחות המסורתית של הערסל דמוי הפקעת תוך שהוא מאפשר לך לשבת זקוף - אין כאן עמוק שינה.

כרטיס יום האב המהותי מתאר את אבא נודד בערסל בזמן שמשפחתו המעריצה מחכה לו עם משקה קר ועיתון תוך שהוא מתמלא במטלות כמו לכסח את הדשא. אולי סצנה מהעבר, אבל הדימוי של ערסל מתחת לעץ גדול עדיין מעלה חלומות בהקיץ של אחר הצהריים של הקיץ שבילה באידיליה בגרסתך העדינה של ציפורי הציפורים שלך.

יש הרבה סיבות נהדרות לבעלות ולנוח בערסל. מדעני מוח שוויצריים הוכיחו כי ערסלים מקדמים שינה עמוקה ונינוחה, במיוחד לפרקי זמן קצרים. אם אתה באמת רוצה ערסל, על מה ייתכן שתצטרך לחשוב לפני שתזמין אחד באינטרנט או הוסף אותו לעגלה במהלך הטיול הבא שלך לקמעונאי המקומות הגדולים?

הרבה, באופן מפתיע.

היסטוריה של הערסל

כן, גם לערסלים יש היסטוריה.

אותו טרקלין מתנדנד בחוץ שאתה חושב לקנות הומצא על ידי הדיווחים על ידי הגנרל האתונאי אלקיביאדס, תלמידו של הפילוסוף היווני סוקרטס, בשנת 415 לפנה"ס איכשהו, בין המשלחת הסיציליאנית לקרבות עבידוס וסיזיקוס, אלקיביאדס מצא זמן לחזות ו ליצור ערסל. וחיבבת את עצמך מולטיטסקר?

המילה, ערסל, יחד עם קאנו, ברביקיו, טבק הוריקן, ואת קובה בא מתרבות האינדיאני, שחיו בין השבטים ארוואק של דלתא האורינוקו. הטאינו התפשט בהדרגה ממה שנמצא כיום בוונצואלה על פני האנטילים החל החל מסביבות 400 לפני הספירה ויצר קשר עם ילידים שכבר התגוררו בקריביים. הטאינו היו עצמיים והתיישבו על היספאניולה במה שהיום היא האיטי והרפובליקה הדומיניקנית, יחד עם ג'מייקה, מזרח קובה, פורטו ריקו, איי הבתולה והבהאמה. מלבד המצאת הערסל, טיפח הטאינו יוקה, בטטה, תירס, שעועית וגידולים אחרים. תרבותם פרחה, עד שחוקר אירופי שהוכיח את העולם עגול, שינה את הכל - באופן דרסטי.

הקשר כריסטופר קולומבוס

חוקרים מאמינים כי ייתכן שהיו יותר מ -3 מיליון טאינו על היספניולה כאשר כריסטופר קולומבוס עצר במה שנמצא כיום בהאמה במהלך משלחתו בשנת 1492. "הם יתנו את כל מה שהם מחזיקים עבור כל מה שיינתן להם, יחליפו דברים אפילו על פיסות כלי אוכל שבורות ", כתב קולומבוס על הילידים. הוא ציין כי הטאינו נראה יפה ובנוי היטב, והוא האמין שהם יהפכו למשרתים אידיאליים.

תוך שנתיים הקים קולומבוס את המושבה האירופית הראשונה בלה איזבלה בחוף הצפוני. ספרדים התיישבו בכפרי טאינו, סילקו גברים מעבודתם במכרות זהב ובמטעים ומנעו מהם לגדל את היבולים שקיימו את התרבות במשך מאות שנים. רק 20 שנה לאחר מכן, העולם החדש מחק את העולם הישן, עם נישואי תערובת בין ספרדים ועבדים אפריקאים עם ילידי טאינו, בעיקר נשים. על פי ההערכות כ -3 מיליון - אולי 85 אחוזים מאוכלוסיית טאינו - נעלמו בתחילת שנות ה 1500, בגלל נישואים ומחלות (אבעבועות שחורות).

ערסלים בעולם הלטיני

ערסל החבלים הקלאסי בפרונטגייט אורכו 396 סנטימטרים
ערסל החבלים הקלאסי בפרונטגייט אורכו 396 סנטימטרים, שאורכו 13 מטר (396,24 סנטימטרים).

לפני שקולומבוס ניער את העניינים, הערסלים שימשו כמיטות מעל הקרקע על ידי הטאינו ומאוחר יותר במקסיקו ובמרכז ודרום אירופה. ארוגות ממגוון חומרים טבעיים, מקומיים, כולל קליפות עץ, סיסאל וכפות תמרים, היו מיטות קלע אלה דרכים מעשיות וכנראה מצילות חיים להרחיק את תושבי הג'ונגלים מהקרקע הלחה, הרחק ממים וחרקים העלולים להוביל למחלות, נחשים.

ערסלי ונצואלה, או ג'ונגל, מיוצרים בדרך כלל כדי להדוף חרקים וגשמים ומשמשים כמבנים תלויים דמויי אוהל. הערסלים של מקסיקו מקורם באיים הקריביים והשתכללו מאוחר יותר באזור יוקטן, שם מיטות הקלע התפתחו לדרך חיים חשובה - ואפילו סמלית. לעתים קרובות מכונים ערסלים, הם לא האמינו שמקורם בבני המאיה. ערסלים עדיין פופולריים ביוקטן.

מלחים, חניכים וערסלים

כקרקעית ים מתנדנדת, ערסלים היו דרך הגיונית עבור המלחים לישון מתחת לסיפון. בדרך כלל 6 מטר אורך עם 14 עד 51 ס"מ בין כל מיטה, ערסלים על סירות עשויים מבד ונאספו בכל קצה עם סלעים, לולאות וסריגים. ** בסוף המאה ה -19, הפופולריות של קמפינג ושאר חוצות פעילויות מחייבות מיטה חיצונית כלשהי, במיוחד עבור אלה שלא חפצו בשכיבה על עפר או סלעים.

הרעיון פשוט למדי: "רשת" ארוגה עם סיומות ולולאות שבקצה איתה לקשור או להדק את הערסל בין שני עצים. קל משקל ונייד, הם יכולים להיות מגולגלים והוטלים על הגב או מאוחסנים עם שאר ציוד הקמפינג.

דברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שאתה הולך לקניות בערסל

אם אתה גר באקלים ים תיכוני או מדברי ומיטה חיצונית הגיונית, אך אין לך מקום, כספים או זמן אחזקה שרוכשים, ערסל עשוי להיות בחירה נבונה. לפני שאתה יוצא לקניות, שקול:

 • מיקום: לאן זה הולך? ערסלים הם בדרך כלל סביב 6 מטרים, עם אורך נוסף משני קצות חבלים, לולאות. ערסל החבלים הקלאסי בפרונטגייט אורכו 396 ס"מ, שאורכו 13 מטר (396,24 ס"מ).
 • עוגנים: האם יש שני עצים בחצר שלך המרוחקים זה מזה בערך 15 מטר?
 • אם אין לך עצים בנכס שלך, האם תוכל לצרף אותו למשהו אחר יציב, כמו מוט קיים?
 • אם אין לכם עוגן, כדאי לכם לרכוש מעמד לערסלים, שיתפוס מקום נוסף (אורך 15 מטר ברוחב כ -4 מטרים) ויעלה כסף נוסף - לרוב יותר מהערסל עצמו.
 • צל, כמו תקורה. אלא אם כן אתה מתכנן לאפות בשמש, האם הערסל שלך יהיה ממוקם מתחת לעצים? אם לא, האם הוא יעלה על סיפון, מתחת למפרש צל או איזה גג חיצוני או מטריה?
 • מגבלת משקל: בדרך כלל 204 ק"ג. זה כנראה אומר שאתה, דוד לארי, סבתא וילד בן הדוד של השכן הסמוך שלך לא תוכל לשכב על הכל בבת אחת. דבר טוב.
 • היכן לאחסן את מעמד הערסלים בתקופות מחוץ לעונה. כמו, מרתף או מוסך. אחרת זה ייקח מקום רב במאורה שלך.

סוגי ערסלים

כמו כל השאר, ישנם סוגים שונים של ערסלים זמינים, החל מהפשוט והמתוחכם. כמה מהערסלים השונים הזמינים כוללים:

 • ערסל חבלים
 • ערסל ברזילאי
 • ערסל עם כרית
 • ערסל לשניים (או יותר)
 • ערסל מוצל
 • ערסל מצנח או שק
 • כיסא ערסל או כסא קוף: מציע את הנוחות המסורתית של הערסל דמוי הפקעת תוך שהוא מאפשר לך לשבת זקוף - אין כאן עמוק שינה.

* מקור: "מה הפך לטאינו?" Smithsonian.com
** דבר המלח: מילון מלא למונחים ימיים מהמלחמות הנפוליאוניות והוויקטוריאניות מאת האדמירל ויליאם הנרי סמית

מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לבחור חומרי סיפון לבריכה ופטיו?
 2. בדוק את הסיפון שלך לגבי 7 בעיות תיקון אלה
 3. בניית סיפון: מה כדאי לדעת
 4. לשם מה משמש ביתן?
 5. מה צריך לדעת לפני שקונים מטריית פטיו?
 6. מדריך מלא לחומרי הפטיו הטובים ביותר
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail