לטקס לעומת כתם חיצוני בשמן: מה הכי מתאים לסיפון או לגדר שלך?

האופי השקוף של כתם על בסיס שמן נהיה שקוף יותר עם הזמן
הבעיה היא לא שהכתם נכשל; האופי השקוף של כתם על בסיס שמן נהיה שקוף יותר עם הזמן, ומאפשר לקרני UV להשפיל את העץ.

כשמכתים אלמנט עץ חיצוני כמו גדר, סיפון, ציפוי או גשר לגינה, תוכלו לבחור בין כתם על בסיס שמן או על בסיס לטקס. כתמים על בסיס שמן שימשו באופן מסורתי לאלמנטים חיצוניים, אך הם מבולגנים וריחיים יותר מכתמים על בסיס לטקס. המראה הסופי שונה, בגלל ענייני אטימות ותוססת צבעים.

כתמי שמן כתמי לטקס
איך הם נראים מראה טבעי יותר, כאשר גרגרי העץ מראים דרך. צבע מושתק. אם מריחים אותם בצורה לא נכונה, אזורים מבריקים עלולים להיווצר. מראה צבע אחיד יותר דומה למראה צבע הבית. צבעים מרהיבים. קל ליישום באופן עקבי.
איך הם עובדים כתמים על בסיס שמן נבלעים לחלוטין במבנה הסלולרי של העץ. עם מילוי התאים, מים לא יכולים לחדור. זה פשוט מחרוז על פני השטח. מראה צבע אחיד יותר דומה למראה צבע הבית. צבעים מרהיבים. קל ליישום באופן עקבי.
יישום קשה ליישם, אם כי מכיוון שאתה עובד בחוץ, החסרונות הקשורים לשימוש בצבעי שמן בתוך הבית מתמתנים. השתמש במברשת זיפים טבעית, במברשת נימה סינטטית או במוליך רפידות. אלא אם כן אתה מנוסה, לא מומלץ להשתמש במרסס ללא אוויר לכתמים על בסיס שמן. קל ליישום. מברשת ניילון או פוליאסטר, גלגל תנומה ארוך בנפח 19 מ"מ או מרסס.
זמן ריפוי 4-5 שעות. שמן לא מתייבש. זה נושר לתוך העץ. כשעתיים.
מעגל החיים שנתיים על סיפונים, 4 שנים על גדרות וחיפויים. הבעיה היא לא שהכתם נכשל; האופי השקוף של כתם על בסיס שמן נהיה שקוף יותר עם הזמן, ומאפשר לקרני UV להשפיל את העץ. מומלץ אמנם ליטוש שנתי, אך כתמי לטקס עשויים להימשך 4-8 שנים לפני שתצטרכו לחדד.
לנקות נדרשים משקאות חריפים מינרליים לניקוי כתמים על בסיס שמן. כתמים אלה דורשים רק מים ומסרק צבע כדי לנקות את המברשות ביסודיות.
מקצוען גרגרי עץ עדיין יופיעו דרך כתמים אפילו על בסיס שמן כהה. עם כתמים קלים יותר על בסיס לטקס, ייתכן שגרגר העץ לא יופיע. למרות שהפיגמנטים האטומים הופכים לכתם פחות שקוף, זה גם אומר שהעץ מוגן טוב יותר מפני קרני UV מהשמש.
Con יישום יתר פירושו שהכתם יישב על פני השטח ויתאגר. מכיוון ששמן אינו מתייבש באוויר, הוא יישאר עד שתשפשף אותו במטלית. לא ניתן להשתמש במשטחים אופקיים, כגון סיפונים, מכיוון שהם לא נשחקים טוב.

שמות מותגים מייצגים

כתמי שמן

  • כתם עץ על בסיס שמן שקוף למחצה
  • שרווין וויליאמס SuperDeck חיצוני כתם שקוף על בסיס שמן

כתמי לטקס

  • בית בצבע אחיד וכתם עץ גדר
  • Behr Premium אטום למזג האוויר All-In-One שקוף למחצה ואיטום
  • שרווין וויליאמס סופר דק חיצוני אוטם שקוף מים

המלצה

למרות שקשה יותר לעבוד איתם על כתמים על בסיס שמן, אני ממליץ להשתמש בהם. עבור מרבית בעלי הבתים, היופי של גרגר העץ הוא הסיבה שהתקינו מלכתחילה גדר עץ - אחרת הייתם יכולים להכניס גדר ויניל לבנה ומעולם לא נאלצתם להתמודד עם בעיות ציפוי מגן. אם אתם באמת שונאים ניקוי, פיתרון אחד הוא לרכוש מברשות בעלות נמוכה שתוכלו להשליך לאחר כל שימוש, במקום להשרות את הרוח.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail