ליטוש חיפוי עץ: סקירה כללית

כולל עץ רקוב או מפוצל בצורה קשה
הצעד הראשון בפרויקט חידוש סיפון העץ שלך צריך להיות בדיקה יסודית, ולחפש לוחות קרקעיים רופפים או בעיות ברכיבים מבניים, כולל עץ רקוב או מפוצל בצורה קשה.
 • 01

  צעדים לחידוש סיפון עץ

  מרפסת עץ משופצת להפליא לא רק נראית נהדר ומאריכה את חיי העץ, אלא גם עשויה לסייע בשיפור ערך הנדל"ן של ביתכם ולהפוך אותה למושכת יותר עבור הקונים הפוטנציאליים. תהליך הגימור המלא של סיפון העץ עשוי לכלול מספר צעדים בודדים, כולל:

  • בדיקה ותיקון
  • ניקיון
  • שטיפת כוח
  • מלטש
  • מכתים / איטום

  לא כל פרויקטים של ליטוש מחדש כוללים את כל השלבים. לדוגמא, לא תמיד צריך לשייף את משטחי הסיפון, וחלק מהסיפונים פשוט אטומים ואינם צבעוניים בכתם. אולם ברוב המקרים הכתם עצמו הוא האיטום, והוא כולל פיגמנט כלשהו כדי לאזן את צביעת העץ ומספק הגנה נוספת מפני נזקי השמש.

  בכל מקרה, עבודת חידוש סיפון למראה מקצועי יכולה להיעשות בסוף שבוע או שניים ותהפוך סיפון עץ ישן אפרורי ועייף לאזור בילוי יפה ותוסס שמוכן למנגל חגיגי!

 • 02

  בדיקה, תיקון וניקוי הסיפון שלך

  הצעד הראשון בפרויקט חידוש סיפון העץ שלך צריך להיות בדיקה יסודית, ולחפש לוחות קרקעיים רופפים או בעיות ברכיבים מבניים, כולל עץ רקוב או מפוצל בצורה קשה. אם אתה אכן צריך להחליף לוח סיפון פגום או רקוב או רכיבים אחרים, בצע את התיקונים הנדרשים לפני שתתחיל בפרויקט השיפור הכללי.

  הגישה המדויקת לניקוי הסיפון תלויה בגימור הנוכחי ובמטרות שלך לחידוש.

  אם יש לכם סיפון עץ לכה או צבוע ורוצים סיפון עץ מוכתם, עליכם לפשוט תחילה את הצבע או לכה מעל פני הסיפון באמצעות חשפנית כימית. לאחר מכן ניקוי ושיוף לפני מריחת גימור כתם חדש. אם אתה פשוט מצייר, עם זאת, התהליך פשוט יחסית: נקי וחול ואז צייר מחדש.

  אם הסיפון שלך סיים עם אוטם שקוף או כתם עץ שקוף או שקוף למחצה, אז אתה יכול פשוט לנקות את המשטח בעזרת חומר ניקוי סיפון עץ, מבלי לטרוח עם חשפנית צבע. מומלץ להשתמש במנקה עצים על בסיס חמצן המיועד להסרת כתמי טחב והאפירה הנגרמת כתוצאה מחשיפה לשמש בזמן שהוא מנקה את העץ מלכלוך ומשקעים.

 • 03

  כוח לשטוף את הסיפון שלך

  ניקוי עמוק של העץ הוא שלב חשוב בחידוש מחדש, אך עליכם להיזהר כאן. שטיפת חשמל יכולה להיות דרך יעילה מאוד לניקוי עמוק של הסיפון, אך היא יכולה גם לפגוע בעץ בקלות אם זה נעשה בצורה לא נכונה. שימוש בלחץ סילוני מים רב מדי, החזקת זרבובית הריסוס קרוב מדי או שימוש בקצה הריסוס הלא נכון יכול לחרוט את העץ ואולי להרוס כמה לוחות סיפון.

  כאשר משתמשים במכונת כביסה לניקוי עץ, השתמשו תמיד בלחץ הנמוך ביותר שעדיין מספק ניקוי יעיל. לחץ על עצים רכים, כגון ארז או אורן, צריך להיות בערך 227 ק"ג לאינץ 'מרובע (psi) עד 600 psi; עצים קשים יותר עשויים להגיע גבוה יותר, אך לא יותר מ 1200 עד 1500 psi.

  אם אינך מעוניין להשתמש במכונת כביסה חשמלית, תוכל פשוט לזרוק את הסיפון עם צינור גינה וזרבובית חזקה, ואז לקרצף את העץ בעזרת מנקה / מברק סיפון, בהתאם להוראות היצרן.

 • 04

  מלטש את הסיפון שלך

  מומלץ לשייף סיפון לפני ליטוש מחדש אם הלוחות מחוספסים ו / או פגומים מאוד בשמש. אם משטח הסיפון הראשי במצב טוב יחסית, תוכלו לבחור לשייף רק את המעקות ואולי לבצע שיוף נקודתי באזורים פגומים או דהויים. מעקות חלקים חשובים למניעת רסיסים.

  שיוף סיפון הוא הקל ביותר עם מלטשת מסלולית אקראית, אך חצץ הנייר זכוכית הנכון חיוני לתוצאות טובות. נייר זכוכית עדין מדי ישאיר את נקבוביות העץ עמוסות באבק דק שימנע כתם להשרות. שיוף בנייר גס מדי עלול לפגוע בעץ, במיוחד בעצים רכים יותר כמו ארז.

  תהליך החידוש המלא של סיפון העץ עשוי לכלול מספר שלבים בודדים
  תהליך החידוש המלא של סיפון העץ עשוי לכלול מספר שלבים בודדים, כולל.

  השתמש בנייר זכוכית 60 או 80 גרגרים על גבי לוחות הסיפון הראשיים, והשתמש באבני 80 או 100 על המעקות. אבק את כל המשטחים ביסודיות לאחר השיוף. אל תשטוף את הסיפון שוב, מכיוון שהדבר יגדיל את גרגר העץ ויתקשה את המשטחים ששיייפת זה עתה. אם יורד גשם בינתיים, פשוט תנו לסיפון להתייבש לחלוטין לפני שיטפטו מחדש; אתה לא צריך לשייף שוב.

 • 05

  בחירת כתם עץ

  אחד הצעדים החשובים ביותר בפרויקט חידוש הסיפון שלך הוא בחירת הכתם. אף על פי שפעם היה מקובל להכתים עץ תחילה, ואז למרוח עליו סוג כלשהו של איטום משטח שקוף, המוצרים של ימינו הם בדרך כלל כתמים חודרים ליישום אחד, שצובעים את העץ ונשרים על מנת להגן עליו. ישנם גם אוטמים שקופים פשוטים שלא עושים אלא לחדור ולאטום את העץ מבלי לשנות את הצבע. עם זאת, אלה מספקים פחות הגנה מפני UV (אור שמש) מאשר כתמי סיפון פיגמנטיים.

  בין המוצרים שמכתים, תוכלו למצוא כתמים שקופים למחצה המאפשרים לראות את גרגר העץ דרך הכתם וכן כתמים אטומים שצובעים את העץ, יותר כמו שכבת צבע, המסתירים את כל גרגרי העץ. ישנם גם זנים על בסיס מים ושמן. הניקוי הקל שמציעים כתמים על בסיס מים עשוי להיות אטרקטיבי, אך מרבית המומחים מסכימים כי כתמים חיצוניים על בסיס מים אינם מחזיקים מעמד כל עוד מוצרים על בסיס שמן ואינם נושרים בסיבי העץ באותה מידה.

  מרבית האנשים מוצאים את התוצאות הטובות ביותר עם כתם איכותי וחודרני על בסיס שמן וחצי שקוף. יתכן שתצטרך להסתכל מעבר למרכז השיפוץ הגדול של הקופסא וללכת לחנות צבעים מקצועית כדי למצוא מוצר זה, אך זה יהיה שווה את המאמץ וההוצאה.

  זכור גם כי הצבע האמיתי של הכתם, לאחר החלתו, עשוי להיות שונה מהדגימות או החוברת. הקפד לאשר כיצד ייראה הכתם על מיני העץ שלך לפני שאתה מתחייב לכמות גדולה. לקנות דוגמה קטנה של כתם ולבדוק אותה על הסיפון שלך זה רעיון טוב לפני שאתה רוכש אותה לפי הגלון.

 • 06

  בחירת המברשת הנכונה

  בדרך כלל עדיף להכתים / לאטום את משטח הסיפון הראשי בעזרת מוליך כרית צבע, בעוד שמברשות צבע נדרשות לעבודות פירוט. עדיף להשתמש במברשת זיפים טבעית אם אתה משתמש במוצר על בסיס שמן, ובמברשת זיפים סינטטית עם כתמים על בסיס מים. סביר להניח שתזדקק לכמה גדלי מברשת שונים.

 • 07

  מריחת הכתם

  מכתים את הסיפון הוא המקום בו אתה רואה את כל העבודה הקשה שלך מתאחדת. וודא שהסיפון נשאר יבש לחלוטין במשך יומיים לפני הכתם, במיוחד עם כתמים על בסיס שמן. כל לחות בנקבוביות העץ תמנע ספיגה נכונה של הכתם.

  התחל עם המעקות ועבר דרכך אל לוחות הסיפון. השתמש במגוון גדלי מברשות כדי להכתים את האזורים הקטנים, כגון מעקות, מעקות ולוחות גימור, וסיים את כל עבודות המכחול לפני שתעבור על משטחי הסיפון.

  לוחות הסיפון השטחיים מוכתמים בצורה הטובה ביותר עם מוליך כרית צבע שטוח. זה מבטיח כיסוי מהיר של שטח גדול, עוזר לך לשמור בקלות על קצה רטוב, ומביא ליישום נחמד ואחיד של הכתם. יש למרוח את הכתם באופן חופשי עם המוליך, לתת לכתם להיספג לזמן קצר (לפי המלצת היצרן) ואז לנגב את כל העודפים בעזרת סמרטוט. אל תשאיר בריכות כתם לייבוש על פני השטח.

  אזהרה: השלך סמרטוטים שמנים כראוי כדי למנוע סכנת שריפה.

 • 08

  נהנה מהסיפון שלך

  התוצאה הסופית של העבודה הקשה שלך היא סיפון עץ יפהפה ושופץ. שימוש בטכניקות ההכנה והיישום הנכונים יחד עם חומרים איכותיים יעניקו לכם תוצאה סופית מתמשכת ויפה. תדליק את המנגל!

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail