טיפים לשיוף סיפון עץ לפני חידוש

עליכם לתכנן לשייף את סיפון העץ לאחר שטיפת חשמל ולפני מכתים ואיטום
מסיבה זו, עליכם לתכנן לשייף את סיפון העץ לאחר שטיפת חשמל ולפני מכתים ואיטום.

מלטש סיפון עץ

לאחר שטיפה עמוקה בכוח, סיבי העץ של מרכיבי הסיפון השונים מתרבים לעתים קרובות כשהם מתרחבים במים. ברגע שהם יבשים, סיבי עץ אלה יכולים לעיתים קרובות להישאר מוגבהים ועלולים לגרום לשבבים. מסיבה זו, אתה צריך לתכנן מלטש סיפון העץ שלך אחרי שטיפת כוח ולפני המכתים ו האיטום. שלב מכריע זה יבטיח כי עבודת החידוש שלך תביא לתוצאות נהדרות.

מלטשי הכוח המשמשים לשיוף סיפון מגיעים בצורות רבות, החל משייפות מסלוליות ביתיות רגילות המופעלות ביד, וכלה בשייפיות מסחריות זקופות להשכרה שתוכלו להשכיר ממרכזים לשיפור הבית ומכירות השכרה. כל אלה ישייפו את הסיפון שלך במידה ושימוש נכון. רוב בעלי בתים מוצאים את זה לגמרי אפשרי לשייף באמצעות מלטשות כוח צרכניות רגילות, אם כי נדרשת סבלנות, במיוחד עם סיפון גדול שעשוי להזדקק למספר ימי עבודה אם אתה משתמש במלטשת ידנית.

זכור כי עצים המשמשים לסיפונים הם בדרך כלל מינים מעץ רך הניתנים לחריקה אם אתה משתמש בכלי חשמל או טפטים עם חצץ מחוספס מאוד. מלטשי חגורות, בין אם מדובר בדגמי כף יד ובין אם בזקופים גדולים נוטים לנקר עצים רכים, ולכן לעיתים קרובות מלטשים תנודיים או מסלוליים עושים עבודה טובה יותר. כמו כן, הקפידו ללבוש מסכת חלקיקים ומשקפי בטיחות בזמן השיוף, מכיוון שאבק עץ מהווה סיכונים בריאותיים אם אתם נושמים אותו. רפידות ברך ומגיני שמיעה יהפכו את עבודתך לבטוחה ונוחה יותר.

ודא שהסיפון שלך יבש היטב לפני שאתה משייף. אם נרשמו גשמים לאחרונה או ששטפתם את הכוח, המתינו מספר ימים לפני השיוף. התייחסו למשטח הסיפון, למעקות ולקצוות הלוחות כאל משימות שונות, ושינו את טכניקות השיוף לכל אחד.

שלבי הכנה

התחל על ידי בדיקה מדוקדקת של כל המשטחים שאותם תשחז בחיפוי משטח, קצוות, מדרגות ומעקות. וודא שכל המחברים מונעים מתחת לפני השטח של העץ. ייתכן שיהיה צורך להסיר ולהחליף כמה ברגים ישנים מאוד. אם יש לוחות רופפים, זה הזמן להסיע מחברים חדשים לאבטחתם.

אם יש רסיסים או חריצים עמוקים בעץ וודאו שמילאו אותם או תוקנו לפני שמתחילים לשייף. אם משתמשים בחומרי מילוי עץ, וודאו שהם יבשים ומקשוחים לחלוטין לפני שאתם עוברים לשיוף.

מלטש את משטח הסיפון

בעת שיוף עץ קשה, המטרה היא בדרך כלל המשטח החלק ביותר האפשרי, אך זה לא המקרה בעת שיוף משטח סיפון חיצוני. לשיוף רצפות רצפה, השתמש בטפטים עם גרגירים לא מחוספסים יותר מ- 60 או 80. שיוף עם ניירות חצץ עדינים יותר (100 גרגירים ומעלה) יחליק את העץ עד לנקודה שבה הנקבוביות מתחילות להיסגר, מה שיעכב את ספיגת כתם או אוטם לתוך העץ. השתמש בלחץ בינוני על מלטשת היד שלך, ובדוק את אחידות המראה תוך כדי.

חשוב לשאוב אבק יסודי של כל המשטחים לפני שתעבור למכתים ואיטום הסיפון.

קצוות לוח שיוף

שיוף הקצוות החיצוניים של לוח הסיפון עשוי להיות מעט קשה, תלוי בעיצוב הסיפון שלך, במיוחד אם למעקות יש מעקה תחתון נמוך מאוד המקשה על הגישה. כאן, מלטשת עם פרט קטן יותר עשויה להיות שימושית אם מלטשת מסלול רגילה שלך לא תתאים. שוב, השתמש בחצץ נייר זכוכית של 60 עד 80 עבור גרגר הקצה של לוחות הסיפון, וודא שיש לשייף בצורה שווה ככל האפשר, מכיוון שכתמים נספגים לעיתים קרובות בצורה לא אחידה בגרגר הקצה אם הלוחות אינם משייפים לאחידות אחידה.

שוב, נגב את גרגרי הקצה נקיים מאבק לפני שתעבור לכתמים ואיטום.

מלטש את המעקות

שיוף מעקה הסיפון שלך חשוב מאוד מכיוון שהוא האלמנט הגלוי ביותר, וזה שבו אנשים ממקדים את תשומת ליבם. בנוסף, המעקה חשוב במיוחד כדי להיות חלק כדי להימנע מרסיסים העלולים לפגוע בידיים.

על מעקות, השתמש בנייר זכוכית מחצלת של 80 עד 100, והשתחל למלטש את כל המשטחים והסדקים. כאן, אולי יש צורך במלטשת פרט או אפילו בשיוף ידני כדי להגיע לכל האזורים, אך שוב, אל תשייפו לחלקות שתמנע את חדירת הכתם.

שואבים אבק ביסודיות, אך גם נגבו את כל המשטחים עם סמרטוט נקי כדי להסיר את כל זכר אבק השיוף לפני שאתם עוברים לכתמים ואיטום.

נקה את העץ לפני הכתמה או איטום

עדיף להזיז רק מכתים ואיטום במהירות רבה לאחר השיוף. וודא שכל המשטחים שואבים אבק מלטש בקפידה, ואז נגב את המשטחים מטלית בד כדי להסיר את כל עקבות האבק לפני שתעבור לכתמים או לאיטום.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail