כיצד לשטוף לחץ על סיפון עץ?

הגדל את הלחץ באופן הדרגתי על מנת לנקות את הסיפון מבלי לפגוע או לחרוט את משטח העץ
הגדל את הלחץ באופן הדרגתי על מנת לנקות את הסיפון מבלי לפגוע או לחרוט את משטח העץ.
סקירה כללית
 • זמן כולל: 60 דקות

  כאשר הגיע הזמן לנקות את מרפסת העץ לקראת ליטוש מחדש, ייתכן שמברק כימי המונח על ידי קרצוף ידיים אינו עושה את עבודת הניקוי העמוק, אלא מכונת שטיפה לכוח. לעתים קרובות מכונת שטיפה בלחץ יכולה לנקות ביעילות סיפון במים פשוטים. עם זאת, מכונת שטיפה בלחץ יכולה להרוס לכם את הסיפון אם לא משתמשים בו כראוי. זהו כלי חזק מספיק כדי לחרוט לבנים, אך בידיים הנכונות הוא יכול להיות עדין מספיק בכדי לשטוף ציפויים. אם אתה משתמש בו בלחץ סילון רב מדי או מניח את הקצה קרוב מדי לפני השטח של הסיפון שלך, אתה יכול לחרוט עמוק את העץ ולגרום להתפצלות הסיבים.

  למכונת שטיפה בלחץ יש שימושים רבים ברחבי הבית, אך אם אתם מעדיפים שלא להחזיק אחד, תוכלו תמיד לשכור אחד ממרכז לשיפור הבית או ממוצרי השכרת כלים. זה בדרך כלל עולה כ 30 € עבור השכרה של ארבע שעות.

  מה שאתה תצטרך

  ציוד / כלים

  • מכונת שטיפה בלחץ עם קצה מאוורר או קצה מסתובב
  • יריעות פלסטיק (לא חובה)
  • מלטשת מסלול אקראית (אופציונלי)

  חומרים

  • חשפנית / הבהרת סיפון (אופציונלי)
  • נייר זכוכית (אופציונלי)

  הוראות

  1. בחר הגדרת עצה ולחץ

   בחר את הגדרת הלחץ המתאימה וקצה הריסוס ליישום שלך:

   • השתמש בלחץ הנמוך ביותר האפשרי שעדיין יעיל. לחץ על עץ רך (כמו ארז או אורן) צריך להיות בערך 500 עד 272 ק"ג לאינץ 'מרובע (psi); עצים קשים יותר עשויים לסבול לחץ רב יותר, אך לא כדאי לכם להגיע ליותר מ- 1200 psi.
   • השתמש בקצה מאוורר עם התפשטות של 40 עד 60 מעלות. קצה מסתובב מתאים גם אם משתמשים בו בזהירות.
   • בדקו את הלחץ שלכם ויעילותו באזור לא בולט, כמו למשל מדרגות מדרגות. אם אתה מוצא צורך להחליף פיסת עץ מכיוון שחרטת אותה, קל יותר להחליף את מדרגות המדרגות מאשר לוח סיפון משטח.
  2. כוח לשטוף את הסיפון

   התחל בלחץ של 500 עד 600 psi ובדוק אותו על שטח לא בולט. הגדל את הלחץ באופן הדרגתי לפי הצורך לניקוי הסיפון מבלי לפגוע או לחרוט את משטח העץ.

   הפעילו את ההדק תוך כדי החזקת קצה השרביט מרחק מטרים ספורים משטח הסיפון, ואז הורידו את השרביט לכ- 30 ס"מ מעל פני השטח. נקה את הסיפון בתנועה גורפת, והימנע מנטייה להסתובב עם זרועך, שתביא למרחק לא עקבי בין קצה הריסוס למשטח הסיפון. נסה לשמור על מרחק עקבי על ידי הזזת זרועך לרוחב קדימה ואחורה.

   נקה את לוחות הסיפון מהבית כלפי חוץ. עבוד עם התבואה על ידי נוצת התרסיס לאורך, במקביל ללוחות הסיפון, וחפף מעט כל אזור. המטרה היא להשיג ניקוי אפילו ללא "נקודות חמות" או "קצוות ניקוי" גלויים.

  3. מרחו חשפנית / הבהרה כימית (אופציונלי)

   המלטשת הטובה ביותר לשימוש בסיפון עץ היא מלטשת מסלול אקראית עם משטח שיוף 12,70 ס"מ
   המלטשת הטובה ביותר לשימוש בסיפון עץ היא מלטשת מסלול אקראית עם משטח שיוף 12,70 ס"מ.

   אם העץ חשוך קשות או מוכתם בטחב, שטיפה בתמיסת ניקוי סיפון הכוללת נתרן הידרוקסיד יכולה לסייע בהבהרתו. חפש מוצר המיועד להבהרת עץ דק ולשימוש במכונת שטיפה בלחץ, וודא כי מכונת הכביסה שלך מאפשרת כניסת פתרונות ניקוי.

   מערבבים את הפתרון לפי המלצת היצרן. החל את תמיסת החשפנית באותו אופן כמו בשטיפת לחץ במים רגילים, ואז שטוף באמצעות שטיפת לחץ שוב במים פשוטים. מוצרי חשפנית / הבהרה נוטים להחליש את סיבי העץ, כך שבדרך כלל תצטרכו לשייף את הסיפון לחלוטין לפני שתצביעו מחדש או תאטו את העץ.

   הכימיקלים בחשפניות הסיפון / הבהרה רעילים לצמחים, לכן הקפידו להגן על שיחים וצמחי גינה סביב הסיפון בעזרת יריעות פלסטיק לפני שתשתמשו בחפיפה עם מרסס לחץ.

  מלטש לאחר הכביסה

  באופן אידיאלי, שטיפת כוח על סיפון עץ לא תהרוס את העץ ותחרוט או תשחוק את סיבי העץ הרך. עם זאת, כאשר העץ נרטב, הסיבים עשויים להיות מוגבהים וליצור משטח מחוספס. זו בעיה מסוימת במעקות, כאשר הסיבים המוגבהים יכולים להוביל לשבבים. וודאו שהעץ יבש לפני השיוף.

  יש לך כמה אפשרויות לתקן בעיה זו. אם עשיתם עבודה נהדרת של שטיפת חשמל עם נזק מינימלי ורק תרצו לנקות את הסיפון, אולי תוכלו לברוח עם שיוף נקודתי פה ושם. אבל אם אתה הולך לחדש (להכתים מחדש או לאטום מחדש) את הסיפון, תצטרך לשייף את כל הסיפון כדי ליצור לוחות חלקים ללא מעט פיצול. שיוף פותח גם את נקבוביות העץ כך שהעץ סופג את האוטם או מכתים בעקביות.

  כאשר מלטש, לא להשתמש בנייר לטש עדין מאוד, שכן זה יכול לסתום את הנקבוביות של העץ ולמנוע את הכתם / אוטם מ השריית בקלות. במעקה, להשתמש לא היינו טובים 100 נייר זכוכית חצץ. עבור משטח הסיפון עצמו, השתמש בנייר זכוכית 60-80 חצץ. המלטשת הטובה ביותר לשימוש בסיפון עץ היא מלטשת מסלול אקראית עם משטח שיוף 12,70 ס"מ.

  FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail