הנחיות קוד סיפון למעקות בטיחות ומעקות מדרגות

בעלי בתים שדואגים לשמר את הנוף מסיפוניהם עשויים לתהות האם ספסלים הם תחליפים מקובלים למעקות בטיחות
ספסלי סיפון: בעלי בתים שדואגים לשמר את הנוף מסיפוניהם עשויים לתהות האם ספסלים הם תחליפים מקובלים למעקות בטיחות.

דרישות קוד הבנייה למעקות ולמדרגות מדרגות חיצוניות מחמירות במיוחד מכיוון שהסיפונים נופלים בקטגוריית ענייני בריאות ובטיחות קריטיים. דרישות קוד רבות, אף שהן חשובות, נוגעות לעיתים נדירות בענייני חיים ומוות. לעומת זאת, קוד הסיפון הוא באמת עניין של חיים ומוות ומניעת פציעה קשה. במחקר שארך ארבע שנים, הוועדה לבטיחות מוצרים לצרכן מצאה כי קרוב ל 179000 בני אדם נפצעו על סיפונים ומרפסות, כאשר למעלה מ -11% מהפציעות היו תוצאה של כשל מבני או התמוטטות.

כדאי לעקוב אחר דרישות קוד הבניין לסיפונים מכיוון שהקוד משתנה ללא הרף. התמוטטות סיפון מתוקשרת וכתוצאה מכך הרוגים בדרך כלל קוראים להביט מחדש בקוד.

לדוגמא, לסיפון הישן שלך עשויים להיות חיבורי מסמר הבוהן - חיבורי עץ המיוצרים בעזרת מסמרים פשוט מונעים דרך המפרקים בזווית. אם כן, שימו לב כי מסמר הבוהן אינו עוד חיבור מקובל, על פי קוד הבנייה הבינלאומי הנוכחי (IBC). ניתן להשתמש בסיפונים ישנים יותר בשיטות בנייה ישנות יותר, אך דרישות חדשות מחויבות בכל פעם שאתה בונה סיפון חדש או משפץ או מתקן סיפון ישן יותר.

מינוח קוד סיפון

כקוד מודל, ה- IBC פותח על ידי מועצת הקוד הבינלאומית עבור מדינות, ערים וקבוצות מקומיות אחרות כדי לאמץ ולהסתגל לשימושן. כתוצאה מכך, היישוב שלך עשוי להתאים את ה- IBC בהתאם לצרכי אזרחיה. הקפד לדבר עם משרד ההיתרים המקומי שלך ולהתייעץ עם הקוד הרלוונטי לפני הבנייה.

הבנת דרישות הקוד קלה יותר אם אתה מבין היטב את המינוח שבו משתמשים:

 • מעקות בטיחות: מעקה בטיחות (לפעמים נקרא פשוט שומר) פועל אופקית לאורך נחיתה או אזור שטוח אחר עם טיפה בצד השני. כפי שהמונחים מוגדרים על ידי הקוד, מעקה בטיחות שונה ממעקה - שהוא תכונה דומה שנמצאת בגרם מדרגות
 • מעקה: כיוון שהמונחים משמשים את הקוד, מעקה הוא סוג של מגן המגן על מדרגות, רץ על השיפוע מעלה ומטה במדרגות.
 • מעקה: מעקות הם הודעות קטנות אנכיות ב-מילוי ריצה בין מעקה הבטיחות או מעקה, שנועדה למנוע מאנשים, בעיקר ילדים, מלנפול הסיפון דרך החלל מתחת מעקה מדרגת בזווית או מעקה הבטיחות האופקית.
 • דרגה: ציון מתייחס למפלס הקרקע הסמוך ישירות לסיפון.
 • סיפונים נמוכים: נקראים גם קרקע או צפים, סיפונים נמוכים אינם מתנשאים לגובה של יותר מ- 76 סנטימטרים מעל פני הקרקע ובכך הם פטורים מדרישות מעקה בטיחות ואיזון מסוימים. יתרון נוסף הוא כי סיפונים נמוכים לרוב אינם דורשים היתר בנייה.
 • עלייה: עלייה היא המרחק האנכי ממדרגות מדרגות אחד למשנהו.
 • דריכה: הדריכה היא החלק השטוח של גרם מדרגות עליו אתה מניח את הרגל.
 • 01

  גובה מעקה בטיחות הסיפון

  מעקות בטיחות (שומרים) על הסיפון צריכים להתנשא לגובה של לפחות 91 ס"מ מעל מפלס סיפון המגורים. זהו גובה מינימלי הנדרש עבור מבני מגורים - מקבלים שומרים גבוהים יותר. מעקות בטיחות מסחריים, כמו אלה שנמצאים במסעדות, בארים, ובבתים משפחתיים כמו דירות או דירות, נדרשים לגובה של 107 סנטימטרים, מינימום.

  מתי אין צורך במעקה בטיחות?

  כמה סיפונים לא נדרשים מעקות בטיחות, בתנאי שהסיפונים האלה לא יותר מ- 76 סנטימטרים מעל הציון. אם אתה רואה סיפון שאין בו מעקות בטיחות (נקרא גם סיפון נמוך), זו עשויה להיות הסיבה: גובהו נמוך מ- 76 ס"מ.

  מעקות בטיחות על סיפונים נמוכים

  גם עם סיפונים קצרים ונמוכים מאוד, בעלי בתים רבים עדיין בוחרים לבנות מעקות בטיחות. בעוד טיפה של 31 ס"מ לעיתים רחוקות תתגלה כקטלנית למבוגר בריא או לילד או לגרום לפציעה קשה, היא עדיין יכולה לסובב את הקרסול או לפגוע בגב התחתון.

  אם אתה מחליט לכלול מעקה בטיחות על סיפון נמוך, גובהו ומרווח המאוזנים תלוי בך. עם זאת, מעקות בטיחות אלה עדיין חייבים להיות חזקים כמו אלה שעל הסיפונים הגבוהים יותר. מובן שאנשים נשענים על שומרים, והקוד מחייב שמעקות הבטיחות הללו יהיו חזקים מספיק כדי להתנגד לקריסה, למרות שרק פגיעות קלות יגרמו לכך.

  כדאי לעקוב אחר דרישות קוד הבניין לסיפונים מכיוון שהקוד משתנה ללא הרף
  כדאי לעקוב אחר דרישות קוד הבניין לסיפונים מכיוון שהקוד משתנה ללא הרף.

  בהתחשב בכך שאפילו נפילות קצרות עלולות להוביל לכאב כרוני, פציעה קשה ואף מוות בקרב קשישים, הוספת מעקה ידיים לסיפון נמוך היא לרוב רעיון טוב מאוד. גם אנשים עם מוגבלויות יכולים להפיק תועלת ממעקות בטיחות על סיפונים נמוכים.

 • 02

  דרישות למדרגות סיפון

  לקוד יש כמה דרישות מאוד ספציפיות למדרגות הסיפון:

  • מסילות מדרגות על סיפונים צריכות להיות בין 86 ס"מ ל -97 ס"מ, נמדדות אנכית מאף הדריכה ועד לראש המסילה.
  • הדריכות צריכות להיות בעומק של 25 סנטימטרים לפחות, במדידה מקדימה לאחור.
  • מדרגות מדרגות חייבות להחזיק משקל של 136 ק"ג לפחות בשטח שאינו עולה על ארבעה סנטימטרים.
  • העלייה, או המרחק האנכי מדריכה אחת לשניה, יכול להיות לא יותר מ -18 סנטימטרים.
 • 03

  מעקות ספסלים וספסלים

  מעקות סיפון: המרזבים נדרשים להיות זה מזה 10 סנטימטרים או פחות. כלל אצבע קלאסי אחד: כדור בקוטר 10,20 ס"מ בקושי אמור להיות מסוגל להתאים בין המאוזנים. הנימוק הוא שהמרווח הזה בגודל 10,20 ס"מ הוא הקוטר הממוצע של ראש התינוק. מכיוון שילדים קטנים עשויים להתפתות להדביק את ראשיהם בין מעקה ויכולים להכניס את ראשיהם למקום, הכלל בגודל 10,20 ס"מ נועד למנוע זאת.

  במקום בו מעקות תומכים במעקה תחתון, הפער בין תחתית המעקה לבין משטח הסיפון חייב להיות לא יותר מ -10 סנטימטרים.

  ספסלי סיפון: בעלי בתים שדואגים לשמר את הנוף מסיפוניהם עשויים לתהות האם ספסלים הם תחליפים מקובלים למעקות בטיחות. למרבה הצער, ספסלים אינם חלופה מקובלת. על סיפונים גבוהים מספיק כדי לדרוש מעקות בטיחות, הם עדיין חייבים להיות מותקנים מאחורי הספסלים, ועולים למינימום 91 ס"מ מעל פני הסיפון.

 • 04

  חוזק מינימלי למעקות בטיחות ומעקות

  דרישות חוזק של מעקה בטיחות: חוק הבנייה הבינלאומי מחייב כי מעקות בטיחות חייבים להיות מסוגלים להחזיק כוח של 91 ק"ג באמצע הטווח בין העמודים, ללא סטייה מוגזמת.

  דרישות חוזק מעקה: מעקה וב-מילוי מסילה חייבת לקיים כוח בדיקות מינימום של 57 קילו מעל 1 מ ' 2 באזור.

  חוזק מעקות הבטיחות והמלסטרים בדרך כלל מוערך פשוט על ידי מפקח בניין שיישען או ידחף כנגד הרכיבים. ביישומים מסחריים, הדבר עשוי להיעשות על ידי סוכנות בדיקות צד ג 'עצמאית עם ציוד המפעיל כוח עד 227 ק"ג כרווח בטיחותי.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail