כיצד לבנות בית עץ?

מדוד בעזרת העיפרון והמדוד שתים-עשרה מיקומים בחלק הפנימי של מסגרת הרצפה עבור מתלי הקורות
מדוד בעזרת העיפרון והמדוד שתים-עשרה מיקומים בחלק הפנימי של מסגרת הרצפה עבור מתלי הקורות.

בית עץ הוא חלום לא רק של ילדים אלא של מבוגרים כאחד. מחשבות על ימים עצלים בזמן קריאת ספר או לגימת משקה קר בגן עדן פרטי ונשגב לעיתים קרובות מתדלקות את המוטיבציה לבחור עץ ולהתחיל לבנות מיד. ליהנות מבית עצים ללא דאגות, אך אפשרי רק כאשר בית העץ הוא חסון ובטוח.

בית עץ זה בסגנון פלטפורמה באוויר הפתוח הוא בטוח, בסיסי ודורש רק עץ אחד. הנדסת עצים קשה ולא מוכרת נשמרת למינימום מכיוון שמשקל הפלטפורמה מוטל כולו על ידי ארבעה מוטות ששקעו באדמה. לחלופין, למראה בית עץ קלאסי יותר, מחצית מהפלטפורמה יכולה להישא על ידי שני עצים המחליפים שני עמדות. חסוך זמן על ידי התקנת מעקה סיפון שנבנה מראש או חסוך כסף על ידי בניית המעקה מאפס.

בתי עץ מסוימים דורשים חומרים יוצאי דופן שנמצאים רק בחנויות אספקת בתי עץ מיוחדות ברשת. אולם בית עץ זה משתמש בחומרי בניין בסיסיים, כלים וטכניקות. ניתן למצוא את כל החומרים במרכז הבית המקומי שלך.

כלים וציוד שתצטרכו

 • 4 עמדות שש-שש, כל אחת 12 מטר
 • 4 מסילות סיפון שנבנו מראש, עץ או אלומיניום מצופה אבקה, כל אחת באורך 8 מטר בגובה 3 מטר, כמו גם עמדות מעקה לסיפון וכלולות חומרה.
 • 8 שקיות בטון מהיר
 • 4 צינורות בטון, בקוטר 20 ס"מ באורך של 122 ס"מ
 • 4 ברגי J, כל אחד מהם בקוטר 1,60 ס"מ
 • 4 בסיסי עמוד מתכווננים מגולוונים, כל אחד 15,20 ס"מ על 15,20 ס"מ
 • חופרת חורים
 • 2 שקיות חצץ נוף
 • 4 יתדות עץ
 • פטיש
 • רמת לייזר או רמת בועות
 • מסמרים 16d, כל אחד באורך 9 ס"מ
 • מסמרים 10d, כל אחד מהם 4 ס"מ
 • 12 קולבי קורת קורת גג מגולוונים, כל אחד מהם 5 ס"מ על 25 ס"מ
 • 24 ברגי פיגור, בקוטר 1,30 ס"מ באורך 15 ס"מ עם מנקי תואם
 • 8 מטופלים בלחץ שניים-ארבעה, כל אחד באורך 8 מטר
 • 23 מטופלים בלחץ דו-עשרות, כל אחד באורך 8 מטר
 • סרט מדידה
 • עפרון נגר
 • מסור עגול
 • מקדחים ומקדחים אלחוטיים
 • סט מפתח הברגים של מכונאי
 • 3 סולמות

הוראות

בחר עץ

בשל יופיים ועוצמתם, עץ קשה נשיר כמו אלון, מייפל, אשור, תפוח ואפר משמשים זה מכבר לבניית בתי עצים. ירוקי עד כמו אשוחית דאגלס, אורן, אשוחית והרוש עובדים היטב. יש לוודא שהעץ ישר וכמה שיותר אנכי. יש לקצץ את כל הענפים התחתונים לגובה הרצוי של הרציף, בתוספת עוד 6 מטרים. כדי להתאים לקורות המרוחקים זה מזה 41 סנטימטרים, עדיף שתבחר בקוטר עץ שיישאר בגודל זה.

נקה את החוקיות

מעטים מחוקי הבנייה וחוקי התכנון הקובעים תקנים למבנים הקשורים לאדמה, חלים על בתים זעירים אלה בשמיים. לאחר שרטטת תוכנית מלאה לבית העץ שלך, התקשר למחלקות ההיתר והביצוע המקומיות שלך וקבע פגישות אישיות. מחלקות היתר בנייה עוסקות בבטיחות המבנה עצמו, ואילו מחלקות יעוד מעוניינות במיקום המבנה על הנכס. מכיוון שיש לחפור חורים עמוקים משמעותית לכותרת התחתונה, התקשר למוקד הימנעות מהשירותים המקומיים כדי לוודא שאינך פוגע בקווי שירות חשמליים, ביוב, מים או חיוניים אחרים. נימוסי שכנים טובים פירושם גם שעליכם לדבר עם כל שכן, אשר בית העץ עשוי להשפיע על רכושו הסמוך.

סמן את מיקומי הפוסטים

השתמש בעץ כנקודת המרכז של בית העץ, וסמן ארבעה מיקומים לעמוד הרגליים בצורה מרובעת. רגלי העמוד יהיו במרחק של 8 מטרים זה מזה ובמרחק שווה מהעץ. ודא שהמידות החיצוניות של ריבוע זה נמדדות 8 מטר על 8 מטר, ולא הממדים שבמרכז. זה חיוני מכיוון שהמידות הפנימיות של מסגרת הרצפה שתיצור בשלב מאוחר יותר יהיו 8 מטר על 8 מטר; על העמודים והמסגרת להתיישר. סמן מיקומים אלה על ידי הלם ארבעה מוטות עץ בקרקע.

חפרו את חורי כותרת התחתונה

בעזרת חופרת החורים של העמוד, חפרו ארבעה חורים לעומק הנדרש לאזור שלכם, כך שכל מוצב ישתרע מתחת לקו הכפור. פנה למידע זה עם מחלקת הבניין המקומית שלך. מניחים את החלק התחתון של כל חור עם 8 סנטימטרים של חצץ. הניחו צינור מקרטון בכל חור וחתכו כל צינור צורה כך שכ -5 סנטימטרים של הצינור יתפרשו מעל פני הקרקע.

יוצקים את הכותרת התחתונה

מערבבים את הבטון, ואז ממלאים כל צינור צורה עד שהבטון מפולס עם החלק העליון של הצינור. החלק את הבטון כך שיהיה שטוח. כשהבטון עדיין רטוב, הציבו בריח J בקוטר 1,60 ס"מ לכל רגל בטון כך שהוא ישתרע 1,90 ס"מ עד 2,50 ס"מ מעל הבטון.

הרכיב את העמודים

התקן בסיס עמוד לכל אחד מארבע הכותרות התחתונות עם מכונת הכביסה והאגוז הכלולים המחוברים לבורג J המוטבע. הגדר כל שש על שש על בסיס פוסט, צנרת עם מפלס ומסמר למקום עם מסמרים 16d. אבטח במוצב באופן זמני על ידי הדבקת שתיים על ארבע לכל מוצב כדי ליצור סד משולש ששתי זרועותיו החופשיות מונחות על הקרקע.

בנה את החלק החיצוני של מסגרת הרצפה

בנה את החלק החיצוני של מסגרת הרצפה
בנה את החלק החיצוני של מסגרת הרצפה.

בעזרת ארבעה שניים-עשרות, צור ריבוע שיהווה את ההיקף החיצוני (או קורת השפה) של מסגרת הרצפה. המסגרת צריכה להיות אורכה 8 מטר ורוחבה 8 מטר. גזור שניים מהעשרות כך שכל אחד מהם יהיה 7 מטר, 23 ס"מ. שאר שני העשרות נשארים באורך 8 מטרים. מסמר את ארבעת הלוחות יחד עם מסמרים 16d על הקצוות כדי ליצור את הריבוע.

הרכיב את מסגרת הרצפה

עם שני עוזרים על סולמות, העוזרים להרים את מסגרת הרצפה מעל מפלס החלק העליון של העמודים. כעת יש לעטוף את מסגרת הרצפה סביב ארבעת העמודים. החלק למטה את מסגרת הרצפה לגובה הרצפה הרצוי. הדביקו את המסגרת באופן זמני על כל פוסט בעזרת מסמרים 16d. ראשי הציפורניים צריכים להישאר חשופים להסרה קלה יותר. בעזרת המקדחה האלחוטית, צרו שני חורי טייס בכל מוצב דרך המסגרת שתיים-עשרה ואל תוך העמוד. עקוב אחר הברגת הברגים והמשטחים בכל חור טייס בעזרת מפתח ברגים. הסר את הציפורניים הזמניות 16d עם קצה הטופר של הפטיש.

התקן את סד הברך

הסר את הפלטה הזמנית שתיים על ארבע מכיוון שאלו ישמשו ליצירת פלטות צלב קבועות. אלה יכולים להיות סוגרי ברך קצרים המשתרעים מעמוד אחד למסגרת הרצפה, או שהם יכולים להיות סוגרים אלכסוניים ארוכים יותר המשתרעים מעמוד אחד למוצב סמוך.

כדי ליצור סוגרי ברכיים, חתוך ארבע מהשתיים-ארבעות לחצי כך שיהיו לך שמונה שתיים-ארבע שאורכן 122 סנטימטרים. מקם שתיים-ארבע במיקום הרצוי של סד הברך (45 מעלות, משתרע מקו החישוק ועד העמוד), ואז סמן את החתכים מאחור בעיפרון. גזור עם מסור הזווית ובדוק אותו על בית העץ. אם זה עובד, השתמש בזה כתבנית לחיתוך שלושת הפלטה הברכיים הנותרות. קדח חורי טייס ואז צרף סד ברך אחד לעמוד עם ברגי השהיה של 1,30 ס"מ.

כדי להימנע מברגי השהיה מסד אחד המפריע לברגי השהיה בסד השני של המוצב, יש לחתוך את הסט השני של ארבעה סד הברכיים ארוך יותר או קצר יותר מהסט הראשון. מדוד, סמן, חתוך והצמיד את הפלטה הזו כמו שעשית את הסט האחר.

הגדר את הקורות

מדוד בעזרת העיפרון והמדוד שתים-עשרה מיקומים בחלק הפנימי של מסגרת הרצפה עבור מתלי הקורות. צריך להיות שישה מתלים בצד אחד ושישה בצד הנגדי. על קולבים להיות זה מזה 41 סנטימטרים. ייתכן שיהיה עליך להתאים מעט את המיקום של שני המתלים האמצעיים כדי להתאים את העץ. מסמרי את מתלי הקורות בכל עמדה בעזרת הציפורניים העשירות. הכניסו היטב את הנותרים שניים-עשרות למתלי הקורות, ואז חברו את הלוחות ואת המתלים בעזרת מסמרים 10d.

כדי להגדיל את חוזק הקורות, הכפל את שני צדי המסגרת שבהם קולבי הקורה עם שני רכבים נוספים דו-עשרה המותקנים בחלקה החיצוני של המסגרת. מסמר למקומו עם הציפורניים בגודל 6,40 ס"מ.

בנה את הריצוף

אחד-עשר הנותרים שניים-עשרות ישמשו ללוחות סיפון. מסמר פנים על הקורות עם הציפורניים ה -16. או לקבלת מראה נקי יותר, שקול לרכוש מערכת סיפון אטבים נסתרת, כגון Camo Marksman. לוחות חלל במרחק של 0,30 ס"מ עד 0,60 ס"מ זה מזה. כשמגיעים לעץ, גוזרים את הלוחות הללו לאורך.

התקן את המעקה והסולם

התקן את מעקה היד בחלקה העליון של הסיפון בהתאם להוראות היצרן. הקפד להשאיר קטע ברוחב של כ -2 מטר לגישה. באשר לסולם, סולמות חבלים רבים זמינים באופן מקוון שניתן לחברם לבית העץ או להטות סולם הארכה למקומו לפיתרון יציב יותר.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail