איך לבנות סככה?

הטה את קירות הצד לאנכיים ומסמר את מסגרת הרצפה בעזרת מסמרים של 8,90 ס"מ
הטה את קירות הצד לאנכיים ומסמר את מסגרת הרצפה בעזרת מסמרים של 8,90 ס"מ.

האם הסתכלת פעם בערגה בסככות שנמצאות מחוץ למרכז הבית המקומי שלך או בחצרות של שכנים? אתה יודע שהחצר שלך זקוקה ברצינות למקום יבש, מאורגן ומאובטח לציוד הגינה, הכלים והציוד הספורטיבי שלך, אך מבט אחד על המחירים הגבוהים שלהם עשוי להספיק כדי לגרום לך להעלות את הרעיון על המבער האחורי.. אתה יכול לבנות סככה זולה בהרבה מאפס שהיא אטרקטיבית ופונקציונלית ואולי אפילו טובה יותר מהסככה שנקנתה בחנות.

גובה שמונה מטרים בשיאו ועם טביעת רגל של 8 מטר על 8 מטר, סככה בסיסית זו חוסכת מקום יקר בחצר תוך מקסימום אחסון פנים לציוד וכלים בחצר. קצוות גמלונים בשילוב עם מערכת קורות רכס מעניקים מראה קלאסי לסככה זו, וחיפויי האורן הלשוניים והחריצים האופציונליים שלה יכולים להיות מוכתמים ולאטומים או להישאר לא גמורים למראה אפור וכפרי. מוגן על ידי שלבקת חוגרת מורכבת משלושה לשוניות או קירוי מגולגל, סככה זו מספקת שטח אחסון צפוף ועמיד בפני מזג האוויר וימשך שנים רבות.

אישורים, יעוד ותוכניות שירות

סככות שנותרו במסגרת קבוצה מסוימת של גורמים לעיתים קרובות אינן דורשות היתרי בנייה או פינוי יעוד. בדרך כלל אסור לצרף סככות לבית ועליהם להישאר מתחת לשטח מרובע מקסימלי. עם זאת, בדוק באופן מקוון או בטלפון עם מחלקות ההיתרים וההזמנות המקומיות שלך. אם יש לך שאלות, אל תהסס להתקשר למחלקת היתר הבנייה המקומית שלך. חורים ייחפרו לכותרת התחתונה, אז התקשרו למוקד הימנעות מהשירותים המקומיים. שירותים בחינם אלה ישלחו טכנאי שיסמן את הנכס שלך עבור קווי שירות חשמליים, ביוב, מים או חיוניים אחרים.

כלים וציוד שתצטרכו

 • 12 מטופלים בלחץ דו-שמונה, כל אחד 8 מטר
 • 60 שתיים על ארבע, כל אחת 8 מטר
 • 1 שניים על שמונה, 8 מטר
 • 256 מ ' 2 של הלוח אורן לשון ו- Groove shiplap ציפוי גמור, 8 מטר על 20 ס"מ על ידי 2,50 ס"מ
 • 2 יריעות OSB, חריץ לשון ועדיף אך אינן נדרשות, כל אחת 4 מטר על 8 מטר על 335 ס"מ
 • 10 יריעות OSB לציפוי הבית, כל אחת 4 מטר על 8 מטר על 1,30 ס"מ
 • 4 בלוקים תחתונים מבטון מלא, כל אחד 41 ס"מ על 41 ס"מ על 10,20 ס"מ, או דומה לעבודות יסוד קלות
 • ציפורניים מגולוונות 16d, 8,90 ס"מ
 • ציפורניים מגולוונות 8d, 6,40 ס"מ
 • מסמרים 10d, כל אחד באורך 4 ס"מ
 • 12 קולבי קורת קורת גג מגולוונים, כל אחד 5,10 ס"מ על 20 ס"מ
 • 10 קשרי הוריקן
 • דלתות מחסן אחסון כפולות הניתנות לנעילה מעץ
 • כיכר המהירות
 • מסור עגול
 • מקדחה אלחוטית
 • סולם מדרגות של מטר וחצי
 • רמת לייזר
 • מסור מיטר חשמלי
 • רמת בועה
 • פטיש מסגור
 • 2 עד 4 שקיות חצץ נוף
 • את חפירה
 • סרט מדידה
 • 4 יתדות עץ
 • עפרון נגר

הוראות

צור את ההיקף החיצוני של מסגרת הרצפה

בעזרת הפטיש המסגור ומסמרים 16d, ציפורניים ארבע שתיים-לשמונה יחד כדי ליצור צורה מרובעת שאורכה 8 מטר ורוחב 8 מטר. השתמש בשני מסמרים בכל קצה. המסגרת לא תחזיק בצורה מרובעת מושלמת בשלב זה. עם זאת, אל תדאגי מכיוון שהוא יקבל מאוחר יותר מעטה רצפה, אשר יסייע לו להחזיק את צורתו.

סמן את מיקומי הכותרת התחתונה

הזז את מסגרת הרצפה למיקום הסככה הרצוי. מדוד את מסגרת הרצפה לריבוע על ידי מדידה על פני שני האלכסונים. דחפו את המסגרת בעדינות לריבוע כך ששתי המידות האלכסוניות יתאימו. מקם היטב את ארבעת בלוקי התחתונה מבטון בפינות הפנימיות של המסגרת. נהג יתד עץ בפינה החיצונית של כל אחת מארבע הפינות של המסגרת כדי ליצור נקודות מרכז. הסר את המסגרת ואת הבלוקים.

התקן את גושי הכותרת התחתונה

לאחר הסרת קוביות הבטון, חפרו חור בכל נקודה בעומק של כ -51 ס"מ על 51 ס"מ על 20 ס"מ, והשתמשו במוקד כנקודת מרכז. ממלאים כל חור בחצץ עד שהחצץ מגיע לגובה הקרקע. מניחים את גושי הבטון על כל מיטת חצץ ומיישרים את מפלס הבועה.

התקן ומסגר את רצפת הסככה

הכפלו שני צדדים מנוגדים למסגרת הרצפה עם שניים על שמונה בכל צד. אלה משמשים כקורות חישוק לחיזוק שני קצוות המסגרת שיישאו את משקל הקורות הפנימיים. מסמר למקומו עם הציפורניים בגודל 6,40 ס"מ.

קורות יפרשו מקורה של שפה אחת אל קורת שפה הנגדית. סמן שישה מיקומים על כל קורת שפה בגובה 41 סנטימטר במרכז והתקן קולבי קורות בכל נקודה עם הציפורניים בגודל 3,80 ס"מ. הכניסו שישה מהשתי שמונה מטופלות בלחץ לתלשי הקורה ואבטחו בעזרת 1,5 מסמרים.

התקן ריצוף סככה

בריבוע את מסגרת הרצפה הסככה בפעם האחרונה עד לרמת סובלנות של 0,30 ס"מ. התקן את שני גיליונות ה- OSB מעל, בניצב לקורות. אבטח את ה- OSB בכל ההיקפים וקורות כל 20 ס"מ עם מסמרים בגודל 3,80 ס"מ.

מסגר את קצה הגמלון האחורי

שני צדי הקיר של הסככה עם פסגות משולשות הם קצוות הגמלונים. מכיוון ששטח הרצפה הוא 8 מטר על 8 מטר, זה נותן לך תבנית נוחה להתחיל למסגר את קיר קצה הגמלון.

הניחו אחת לשניים-ארבעה על קצה לאורך אחד מדפנות מסגרת הרצפה. התאם יבש שני פעמיים אחר ארבע לאורך שני דפנות הרצפה הסמוכות, והפוך לצורת U. במרכז התאימו יבשה עוד ארבעה שניים על ארבע כך שהם מקבילים לשני הצדדים של צורת ה- U. כל המרווח בין שתיים לארבע צריך להיות מרווח על 41 סנטימטרים במרכז.

התקן ומסגר את רצפת הסככה
התקן ומסגר את רצפת הסככה.

לאורך הצד העליון, הניחו עוד שתי פעמיים על גבי החלק העליון של מכלול זה, ויצרו זווית קהה רחבה, סביב 150 מעלות. השתמש בריבוע המהירות שלך כדי לאשר את הזווית. סמן את ששת שתיים-ארבע הנכנסות למשולש זה בעזרת העיפרון. כמו כן, סמן את הזווית בשני שניים-ארבע שיוצרים את המשולש. בעזרת מסור הזווית, חתכו זוויות על ששת האנכיים שתיים על ארבע ועל שני שתיים על ארבע היוצרות את הזווית. התאימו שוב את כל העצים וציפורנו במקום עם ציפורניים של 8,90 ס"מ.

מסגר את קצה הגמלון הקדמי

מסגר את קצה הגמלון הקדמי כפי שעשית את קצה הגמלון האחורי, אם כי למעט יוצאים מהכלל כדי להתאים לפתיחת דלת. אל תשתמש בשני המרכזים שניים על ארבע. במקום זאת, החלק אותם מעלה כדי להכפיל כל אחד משני שניים-ארבע שמסגרים את פתח הדלת. כמו כן, השתמש בשניים שניים-על-ארבע בחלק העליון של פתח הדלת כדי ליצור כותרת לדלת. התאם את כל החתיכים בהתאם כך שיתאימו לדלת הכפולה שנבנתה מראש.

הרכיבו את קצוות הגמלונים על מסגרת הרצפה

טיפ לאנכי כל אחד מקצוות הגמלונים ומסמר על הרצפה בעזרת מסמרים בגודל 8,90 ס"מ, וודא כי הציפורניים חודרות למסגרת ולא רק ליריעות OSB.

מסגר את קירות הצד

הקירות יהיו ממוסגרים עם ארבעה שניים על ידי ארבעה המהווים ריבוע, ושלושה שניים על ידי ארבעה יוצרים חתיכים פנימיים אנכיים. מרווח את כל הלוחות ב -61 סנטימטרים במרכז. הטה את קירות הצד לאנכיים ומסמר את מסגרת הרצפה בעזרת מסמרים של 8,90 ס"מ. מסמר את קצוות הגמלון לקירות הצדדיים גם עם מסמרים של 8,90 ס"מ.

התקן את לוח הרכס

בקש עוזר להחזיק שתיים על שמונה בין שתי פסגות הגמלון. לאחר מכן עליכם ללכת לכל פסגה, ומהצד ההפוך, לנעוץ מסמרים בגודל 8,90 ס"מ בקצות לוח הרכס.

התקן קורות ועניבות

התקן חמישה זוגות קורות המרוחקים במרכזם 41 סנטימטרים, ועוברים מלוח הרכס אל הפלטות העליונות של שני קירות הצד. יש לחתוך קורות זווית בכל קצה כדי לפגוש את לוח הרכס בצלחת העליונה. מסמר במקום ומאובטח עם קשרי הוריקן מתכתיים.

הוסף קורות תקרה לתמיכה

בניגוד למערכת מסבך גג, המונעת קירות להשתחוות, מערכת הרכסים והקורות הפשוטה יותר הנהוגה כאן אינה עושה זאת. כדי למנוע מהקירות להפריד, מסמר שלוש שתיים-ארבע מקיר צד אחד לקיר צדדי. בהמשך, אם תרצו, ניתן להשתמש בהם לאחסון תקרה.

התקן מעטה על קירות וגג

10 הגיליונות של יריעת OSB בגודל 1,30 ס"מ יפוזרו בין ארבעת הקירות והגג. כל קיר יקבל שני סדינים, תלויים אופקית וממוסמרים למקומם עם מסמרים בגודל 3,80 ס"מ. הגג יקבל שני יריעות. לפני המסמר מעטה על קצה הגמלון הקדמי, סמן וגזור לפתיחת הדלת, ואז התקן את הדלת.

התקן את הציפוי

סיים את הקירות עם אורן shiplap לשון ו- Groove ציפוי המותקן אופקי. חתוך את הדלת. לקבלת איטום נוסף, ייתכן שתרצה להתקין נייר עטיפה לבית או זפת מתחת לחיפוי.

התקן את הקירוי

קירוי אספלט מגולגל, המכונה גם קירוי משטחי מינרלים (MSR), קל להתקנה וזול. התחל בתחתית, ואז עבוד כלפי מעלה וחפף חלקים ב -20 ס"מ עד 30 ס"מ. לקבלת מראה אטרקטיבי יותר שהוא קצת יותר יקר, התקן שלבקת חוגרת מרוכבת עם שלוש לשוניות.

מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לשכור קבלן לבניית סיפון?
 2. שקול כלים בעת תכנון המטבח החיצוני שלך
 3. נורות צהובות מרחיקות באגים
 4. כיצד לבנות בית עץ?
 5. כיצד לבנות מקלחת חיצונית?
 6. איך לבנות פרגולה?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail