מתכון לצוף יונקי הדבש

אך יש להכין אותו בפרופורציות הנכונות כדי למשוך יונקי דבש ולתת להם אוכל לעיכול בקלות
צוף יונקי דבש הוא תמיסת מים סוכר פשוטה, אך יש להכין אותו בפרופורציות הנכונות כדי למשוך יונקי דבש ולתת להם אוכל לעיכול בקלות.

יונקי דבש אוכלים מגוון של דברים שונים, אך האוכל שהם הכי נמשכים אליו בחצרות רבות של צפרים הוא המתכון הבסיסי לצוף יונקי הדבש. מתכון זה מתקרב לתכולת הסוכרוז הטבעית של פרחים עליונים המייצרים צוף ומציע לציפורים מקור בריא, מזין, לעיכול בקלות של אנרגיה וקלוריות.

מתכון לצוף יונקי הדבש הקלאסי

צוף יונקי דבש הוא תמיסת מים סוכר פשוטה, אך יש להכין אותו בפרופורציות הנכונות כדי למשוך יונקי דבש ולתת להם אוכל לעיכול בקלות.

 1. שלב חלק סוכר שולחן לבן מגורען רגיל וארבעה חלקי מים.
 2. חממו את התמיסה לאט למשך 1-2 דקות כדי לעזור להתמוסס הסוכר ולהאט תסיסה.
 3. אפשר לתמיסה להתקרר לחלוטין לפני מילוי המזינים.

טיפים למתכוני צוף

בעוד שצוף יונקי הדבש הוא פשוט להכנה, ישנם צעדים אחרים שצפרים יכולים לנקוט עבור הצוף הבטוח והטוב ביותר ממתכון תוצרת בית.

 • אם מי הברז שלך מכילים כימיקלים כבדים, טעמים חזקים או ריחות, שקול להשתמש במים מבוקבקים או מטוהרים לצוף טהור יותר. הרתחת המים לפני הוספת הסוכר תעזור לטהר אותם, אך בדוק פעמיים את כמות הנוזלים לאחר רתיחה ממושכת כדי להיות בטוח שלא הפחתת את הנפח רחוק מדי, מה שעלול להפוך את ריכוז הסוכר להרבה יותר גבוה. יונקי דבש יכולים ליהנות מצוף מתוק יותר, אך הוא יתסס מהר יותר ועלול לסתום יציאות האכלה ככל שהסוכר יתגבש.
 • אין להשתמש בדבש, סוכר חום, מולסה או תחליפי סוכר מלאכותיים לכל מתכון לצוף יונקי הדבש. דבש ומולסה (סוכר חום מכיל מוצרי מולסה) הם כבדים מדי מכדי שעלי הדבש יוכלו לעכל ביעילות ויכולים לתסוס מהר יותר, וליצור עובש קטלני ליונקי הדבש. לתחליפי סוכר אין את הקלוריות שעליהן יונקי הדבש זקוקים לאנרגיה ואינם מציעים לציפורים ערך תזונתי.
 • בעוד שהרתחה תסייע בהאטת התסיסה של הצוף בהתחלה, הצוף במזינים של יונקי הדבש מזוהם ברגע שהוא נוגם על ידי ציפור. לכן, אין צורך להרתיח את הצוף לאחר מומסת הסוכר. אם אתה משתמש בסוכר עדין במיוחד או מערבב את הצוף במרץ, ייתכן שלא יהיה צורך בהרתחה או חימום.
 • ניתן לכוון מעט את יחס הסוכר והמים, אך תמיסה מתוקה מדי תהיה קשה לעיכול של העופות וכזו שלא מכילה מספיק סוכר לא תתאים למשוך יונקי דבש. היחס 4: 1 בין מים לסוכר מתקרב ביותר לרמות הסוכרוז בצוף הטבעי של הפרחים האהובים על יונקי הדבש.
 • צוף יונקי הדבש חייב להיות קריר לחלוטין לפני שממלאים מזינים. צוף חם יכול לעוות או לפצח מזינים מזכוכית של יונקי הדבש ופלסטיק, ולגרום לדליפות. צוף חם גם יתסס מהר יותר לאחר שהוא מזוהם.
 • מוצרי צוף יונקי הדבש מסחריים מפרסמים לעיתים קרובות טעמים שונים, ויטמינים ותוספים אחרים שאמורים למשוך ציפורים נוספות. תוספים אלה אינם נחוצים לבריאות יונקי הדבש ופתרון סוכר פשוט ימשוך ציפורים רבות כמו מוצרים מסחריים יקרים יותר.
 • ניתן לאחסן צוף יונקי דבש שלא נעשה בו שימוש במקרר עד שבוע לפני שהוא מתחיל להתקלקל. כשאתה מכין צוף משלך, התאם את כמות המתכונים שתספיק רק למשך שבוע כדי לסלק בזבוז, לחסוך כסף ולהבטיח שלציפורים יש את הצוף הכי טרי שאפשר ליהנות.
 • נקו מזינים של יונקי הדבש לפחות פעם בשבוע ומלאו אותם מחדש בצוף טרי. במזג אוויר חם או כאשר מספר ציפורים משתמשות במזינים והן מרוקנות בתדירות גבוהה יותר, מזינים נקיים בתדירות גבוהה יותר, באופן אידיאלי בכל פעם שהם מתמלאים מחדש.

למרות שזה לוקח רק כמה דקות להכין צוף ביתי, אם אין לך זמן להכין צוף יונקי הדבש בעצמך, אתה יכול לרכוש גם תרכיזי צוף אבקתיים או נוזליים לשימוש. תרכיזים אלו מגיעים לעתים קרובות במנות מדוד מראש למילוי מזין יחיד, תלוי ביכולתו, ויכולים להיות נוחים למטיילים בקרוואנים, להשתמש בקמפינג או לתת במתנה עם מזין יונקי הדבש. אם אתה בוחר במוצרים מסחריים, בדוק את רשימות המרכיבים כדי לוודא שהמוצר אינו מכיל חומרים משמרים או צבעים מיותרים.

לצבוע או לא לצבוע

מולסה או תחליפי סוכר מלאכותיים לכל מתכון לצוף יונקי הדבש
אין להשתמש בדבש, סוכר חום, מולסה או תחליפי סוכר מלאכותיים לכל מתכון לצוף יונקי הדבש.

השימוש בצבע אדום במתכוני צוף יונקי הדבש הוא נושא שנוי במחלוקת. בעוד יונקי הדבש נמשכים לצבעים עזים, במיוחד לאדום, כמה צבעי אדום בשנות השבעים התגלו כרעילים ובעקבות כך נאסרו על מוצרי מזון. כיום, צבעים אדומים הנמצאים בצבעי מאכל ובצוף יונקי הדבש הם בטוחים לצריכה של בני אדם ובעלי חיים כאחד, אך הצבע אינו נחוץ כדי למשוך את הציפורים. למאכילים של יונקי דבש רבים בסיסים אדומים, יציאות האכלה או מבטאים דקורטיביים שימשכו ציפורים מבלי להסתכן בשימוש בצבעים לא חשובים. אם אתה רוצה להשתמש באדום כדי למשוך יותר יונקי דבש למזינים שלך שקול לשתול פרחים אדומים בקרבת מקום, לתלות סרטים אדומים מהמזין, או להוסיף כדור מבט אדום ליד המזין שיעזור לתפוס את תשומת ליבם של הציפורים במקום לחשוף את הציפורים הזעירות הללו לכימיקלים מיותרים.

בעקבות המתכון הקלאסי לצוף יונקי הדבש הוא דרך נהדרת ליצור אוכל יונקי דבש שהוא הרבה פחות יקר מאשר צופים מסחריים שהוכנו מראש או תערובות צוף אבקות או נוזליות. בעזרת כמה צעדים פשוטים תוכלו למלא את מאכלי יונקי הדבש במי סוכר טעימים להפליא לאורך כל העונה.

מאמרים בנושאים דומים
 1. עובדות מהנות על ביצי עופות בר
 2. מהו יונק דבש?
 3. סוגי חליפה
 4. פרויקטים של יריד מדע על ציפורים
 5. סוגי זרעי ציפורים למאכילים בחוץ
 6. פרחים ועופות נושאי זרעים
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail