מה אוכלים תרנגולי הודו פראיים?

תרנגולי הודו פראיים הם עופות ציד גדולים עם תיאבון בריא
תרנגולי הודו פראיים הם עופות ציד גדולים עם תיאבון בריא, והם מאכלים את התיאבון במגוון רחב של מאכלים שונים.

תרנגולי הודו הם אורחים נפוצים על שולחן ארוחת הערב, במיוחד לארוחות חג כמו חג ההודיה וחג המולד, אך מה תרנגולי הודו פראיים יאכלו אם הם יוכלו לתכנן את התפריט? לימוד אודות המזונות המועדפים על תרנגולי הודו יכול לסייע לצפרים להבין טוב יותר את הרגלי הזיוף של העופות הללו והיכן למצוא תרנגולי הודו לאורך השנה כאשר קיימים מקורות מזון שונים.

מאכלים שהם אוכלים

תרנגולי הודו פראיים הם אוכלים מבחינה אופורטוניסטית, מה שאומר שהם ידגמו בקלות מגוון רחב של מאכלים, בעלי חיים וירקות. הם אוכלים לעתים קרובות ויאכלו דברים רבים ושונים, כולל:

 • בלוטים, אגוזים היקוריים, אגוזי ביצה או אגוזי מלך, סדוקים או נבלעים בשלמותם
 • זרעים ותבואה, כולל זרעי ציפורים שנשפכו או תירס וחיטה בשדות חקלאיים
 • פירות יער, ענבי בר, crabapples, ופירות קטנים אחרים
 • זוחלים קטנים כולל לטאות ונחשים
 • חלקי צמחים בשרניים כמו ניצנים, שורשים, נורות, בשרניות וקקטוסים
 • צמח עלווה, עשב ועלים או יורה צעירים רכים
 • חרקים גדולים כולל חגבים, עכבישים וזחלים
 • חלזונות, שבלולים ותולעים
 • חול וחצץ קטן לחצץ כדי לסייע לעיכול תקין

בשבי או במסגרות חקלאיות, תרנגולי הודו מקומיים - שהם אותם מינים גנטיים כמו תרנגולי הודו בר - מוזנים לעיתים קרובות בהאכלה מסחרית מיוחדת שנוסחה עבור עופות ציד, תרנגולי הודו או עופות. הזנות מסחריות אלה מכילות בדרך כלל תערובת של חומר כדי לדמות תזונה מגוונת מאוד של ציפורים אלה. חקלאי הודו רבים משלימים גם את האכלת הצאן בתוספת תירס, דגנים או מאכלים אחרים. תזונתם של תרנגולי הודו מקומיים מנוסחת לעיתים קרובות כדי לעודד ציפורים כבדות יותר וצמיחה מהירה יותר להגדלת הרווחים המסחריים. עם זאת, חלק מהחקלאים מתמקדים בגזעי תרנגולי הודו מורשת ומציעים תזונה טבעית יותר לאכילת העופות, כולל אפשרות להם לחפש חופשי דרך מרעה ושדות.

איך הם אוכלים

תרנגולי הודו פראיים אוכלים כל הזמן, תמיד מחפשים ארוחה או חטיף חדש. לרוב הם נמצאים בהאכלה במשך מספר שעות בשעות הבוקר המוקדמות מיד לאחר הזריחה, והם גם יאכילו באופן פעיל יותר מספר שעות לפני החשיכה. אם האוכל דל הם יאכלו בכל עת ביום, וכשהצאן כולל אפרוחים צעירים ורעבים, הם לעתים קרובות יותר מחפשים לאורך כל היום.

תרנגולי הודו פראיים אוכלים כל הזמן
תרנגולי הודו פראיים אוכלים כל הזמן, תמיד מחפשים ארוחה או חטיף חדש.

בזמן חיפושי, תרנגול הודו פראי יגרד בשתי הרגליים, לסירוגין להשתמש בכל רגל אחת בכל פעם, ואז מנקר באדמה כדי למצוא את מה שנחשף. מדי פעם הם יקטפו פירות או מאכלים אחרים ישירות מצמחים, אך רק לעתים נדירות הם מזינים כשהם יושבים בעצים. תרנגול הודו בולע את מזונו בשלמותו והחומר מאוחסן בתוך יבול הציפור כדי להתעכל לאט לאט בעזרת השלד. לאחר האכלה, תרנגולי הודו ישתעבו לעיתים קרובות בשקט מספר שעות בזמן שהם מתעכלים.

איך הדיאטה שלהם משתנה

למרות שהתרנגולי הודו יאכלו דברים רבים ושונים, התזונה שלהם יכולה להיות מושפעת ממספר גורמים, כגון:

 • עונה: תרנגולי הודו, כמו כל בעלי החיים, בוחרים מקורות מזון שהכי שפע והכי קל להגיע אליהם. כאשר מזונות שונים נמצאים בשפע בעונות שונות, תרנגולי הודו מתאימים את הדיאטות שלהם בהתאם. באביב הם אוכלים יותר ניצנים טריים, עשבים וחומר צמחי דומה, בעוד שחרקים וגרגרים הם אוכלים פופולריים יותר בקיץ. בסתיו ובחורף, אגוזים, פירות ודגנים מהווים את עיקר תזונתו של הודו בר.
 • גיאוגרפיה: מיקום ציפור משפיע מאוד על המזונות שהוא יכול למצוא. תרנגולי הודו פראיים שנמצאים בטווחים מיוערים יותר יקבלו אחוז גבוה יותר של אגוזים וניצנים בתזונה. תרנגולי הודו שנמצאים באזורים מדבריים פתוחים יותר עשויים להסתמך על יותר זוחלים, זרעים וקקטוסים לצורך תזונתם. באזורים חקלאיים, תרנגולי הודו בר יכולים לעתים קרובות למצוא הרבה יותר דגנים לאכול, ואף עשויים להיחשב מטרד או מזיק בשדות החקלאים.
 • גיל: תרנגולי הודו בר צעירים יכולים לחפש לעצמם מהר מאוד, והתרנגולת תוביל את צניחתה למקורות המזון הטובים ביותר שיש. בחודש הראשון לחייהם של הציפורים הם אוכלים אחוז גבוה בהרבה של חרקים, רכיכות, זוחלים או בשר אחר בכדי לקבל את החלבון החיוני לצמיחה בריאה. ככל שהם מתבגרים הם מנסים מגוון רחב יותר של מאכלים ומעבר לתזונה מגוונת יותר תלוי במה שיש. תרנגולי הודו בר בוגרים אוכלים בעיקר חומר צמחי אך עדיין מנצלים כל מזון שניתן להשיג בקלות, כולל בשר.

האכלת תרנגולי הודו

תרנגולי הודו פראיים אינם נפוצים כציפורים בחצר האחורית, אך צפרים המתגוררים בסמוך לאזורים מיוערים עשויים למצוא את ציפורי המשחק הגדולות הללו המזונות בסביבתן. כדי לספק אזור האכלה הולם עבור תרנגולי הודו בר:

 • בחר באזורי האכלה בקרקע או במאכלי פלטפורמה גדולים ונמוכים שיכולים להתאים לציפורים הגדולות האלה וללהקות בהן הם אוכלים. גירוד בטורקיה עלול לפגוע בדשא או במיטות מעוצבות עדינות, עם זאת, לכן תכנן אזור האכלה במקום שלא אכפת לך לקבל נקרע או נרמס.
 • ספק תירס סדוק, דוחן, מילו, חיטה, שיבולת שועל או זרעים ודגנים אחרים. תרנגולי הודו פראיים אינם בררנים ויאכלו בקלות תערובות זרעי ציפורים פחות יקרות או יאכלו את זרעי הפסולת המפוזרים מתחת למאכלי ציפורים. השאירו פסולת עלים זמינה לציפורים לזלול, והשאירו פרי גשם ואגוזים על הקרקע כדי שהתרנגולי הודו ימצאו.
 • שתול עצי אלון או אשור יחד עם ענבים, עצי דובדבן, כרוביות, דובדבנים ועצים ושיחים דומים כדי לספק מקור מזון זול וטבעי ומתחדש להודו בר. צמחים מקומיים הם הטובים ביותר מכיוון שהתרנגולי ההודו יזהו אותם ביתר קלות, והצמחים ידרשו פחות טיפול בכדי לייצר יבולים בשפע כדי להאכיל צאן רעב.
 • צמצם או הסר קוטלי עשבים וקוטלי חרקים העלולים לזהם מזונות שאוכלים תרנגולי הודו שאוכלים, במיוחד במהלך הקיץ כאשר ציפורים צעירות רגישות יותר לכימיקלים רעילים. במקום זאת, אפשר לתרנגולי הודו לחפש באופן חופשי והם יאכלו חרקים מטרידים רבים.

תרנגולי הודו פראיים הם עופות ציד גדולים עם תיאבון בריא, והם מאכלים את התיאבון במגוון רחב של מאכלים שונים. צפרים שיודעים מה אוכלים תרנגולי הודו בר יכולים לתכנן ביתר קלות כיצד למצוא את ציפורי המשחק האלה בשטח על ידי ביקור באזורים שבהם אוכל בשפע. אפשר אפילו לספק מקום להודו בר במזנון ידידותי לציפורים במקום להתמקד בציפורים הללו במרכז שולחן ארוחת החג.

מאמרים בנושאים דומים
 1. לאן ציפורים הולכות בלילה?
 2. שמות מהנים לתיאור עדר ציפורים
 3. כשאתה מוצא ציפור מתה בחצר שלך?
 4. עצור נזק לנקר
 5. מדריך לשירי ציפורים ורעשים
 6. עצור מציפורי תקיפת חלונות והשתקפויות
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail