מתי להוציא מזינים של יונקי דבש?

עדיף להתחיל להאכיל יונקי דבש מוקדם יותר
באזורים אלה, עדיף להתחיל להאכיל יונקי דבש מוקדם יותר, כך שתמיד יש להם מקור צוף טוב לבקר.

אם אתה צפר שאוהב לראות יונקי דבש בכל אביב, אז לספק מקור עקבי של צוף הוא הדרך האידיאלית למשוך אליה יונקי דבש. החלק המסובך הוא להבין את הזמן הטוב ביותר להתחיל להאכיל יונקי דבש. כל אזור שונה, דפוסי מזג האוויר משתנים ותקופות נדידת ציפורים תלויות באקלים ובגורמים סביבתיים. תסתכל על כמה דרכים כדי לקבוע את הזמן הטוב ביותר להוציא את מאכלי יונקי הדבש, כך שאף צוף לא יתבזבז ויהיו יונקי דבש.

גורמים המשפיעים על הופעת יונקי הדבש

בעוד שהאכלת ציפורים יכולה להיות שמחה בכל ימות השנה, יונקי הדבש רבים נודדים. אין צורך להציע צוף כאשר הציפורים אינן בסביבה. ההרגלים העונתיים של יונקי הדבש משתנים בהתאם לאזור, לאקלים ולנדידה.

המיקום שלך

בחלק מהאזורים הדרומיים והחופיים של אירופה ומקסיקו, כמו גם חלק גדול מהקריביים ודרום אירופה, הם ביתם של יונקי דבש רעבים בכל ימות השנה. באזורים אלה, בכל עת זה זמן טוב להוציא מזינים מצוף. באזורים אחרים, הזמן הטוב ביותר להוציא מאכלי יונקי הדבש תלוי בזמן השנה ובאוכלוסיית יונקי הדבש המקומית.

אקלים וטמפרטורה

אקלים מתון ואזורים חמים יותר מושכים את יונקי הדבש בתחילת האביב. באזורים אלה, עדיף להתחיל להאכיל יונקי דבש מוקדם יותר, כך שתמיד יש להם מקור צוף טוב לבקר. באזורים עם טמפרטורות קרירות יותר ומעיינות מאוחרים יותר, הוציאו את המזינים כשהם מתחילים להתחמם.

דפוס הגירה

למידה מתי נודדות יונקי דבש (שונה בין 300 מינים) היא דרך נהדרת להחליט מתי להוציא מאכלי יונקי דבש. אור השמש הוא הגורם המהותי ביותר הקובע את עיתוי הגירת יונקי הדבש. כאשר רמות האור משתנות באופן עונתי, יונקי הדבש אוכלים בכוונה רבה יותר ומגדילים את משקלם ב-25 עד 40 אחוזים. העלייה במשקל שלהם מכינה אותם לטוס למרחקים ארוכים.

אם הציפורים בתנועה, הם יזדקקו למקורות צוף טובים לתדלוק ויבקרו בקלות במזינים נקיים וטריים לאורך הדרך. עבור מהגרים מוקדמים, נוכחות של מזין אמין יכולה לעשות את ההבדל עבור הגירה מוצלחת כאשר פרחים עדיין לא פורחים במלואם או שאין להם מספיק מזון כדי להשלים את ההגירה.

מתי להתחיל להאכיל יונקי דבש

בעוד שהתאריכים המדויקים להוצאת מאכלי יונקי הדבש יכולים להשתנות, ציפורים אלה נוטות להיות אמינות בדפוסי הנדידה שלהן וכאשר הן מתחילות לבקר אצל מאכילים.

האכלה בכל ימות השנה

הציעו למאכלי יונקי הדבש כל השנה באזורים שבהם ציפורים אלה אינן נודדות או שבהן יונקי דבש המשתרעים מצטרפים לתושבים בחודשי החורף. צפרים לאורך חוף האוקיאנוס השקט של אירופה ודרום קולומביה הבריטית יכולים להאכיל הפטישים כל השנה. באזור עמק הריו גראנדה של דרום טקסס לאורך חופי טקסס שבדרום, דרום ומרכז פלורידה, ו מזרח אריזונה הם גם השנה hotspots יונק דבש. באיים הקריביים ובמרכז ודרום אירופה, שם יונקי דבש רבים אינם נודדים, האכלה בכל השנה היא גם אידיאלית.

פברואר וצעדה (דרום ארה"ב)

באזורים הצפוניים ביותר של טווחי יונקי הדבש
באזורים הצפוניים ביותר של טווחי יונקי הדבש, העופות לא מגיעים עד סוף האביב או תחילת הקיץ.

נדידת יונקי הדבש מתחילה מוקדם בדרום אירופה. אזורים בדרום העמוק, כולל צפון פלורידה ודרום ג'ורג'יה, יכולים להוציא מזינים של יונקי דבש ברגע האמצע עד סוף פברואר או תחילת מרץ וצפו לבקרם של המהגרים המגיעים הראשונים.

מרץ ואפריל (מרכז ארה"ב)

יונקי דבש מוקדמים הנודדים לאזורי רבייה בצפון הארץ מתחילים להופיע במרכז אירופה מיד באמצע עד סוף מרץ ובתחילת אפריל. רובי-גרון יונקי דבש ו יונקי דבש מאדימים יעריכו ניזונים באזורים אלו.

אפריל ומאי (צפון ארה"ב)

יונקי דבש מתחילים להגיע לטווחים הצפוניים שלהם בסוף אפריל או בתחילת מאי. זה הכי טוב אם כל הצפרים ינקו את מזני הציפורים שלהם, ימלאו אותם ויהיו מוכנים לאורחים צמאים לא יאוחר מהשבוע הראשון של מאי.

מאי ויוני (קנדה ואלסקה)

באזורים הצפוניים ביותר של טווחי יונקי הדבש, העופות לא מגיעים עד סוף האביב או תחילת הקיץ. בטווח הקנדי המרכזי של יונק הדבש הקליופי או בשטח אלסקה של יונק הדבש הגס, אתה יכול לחכות עד אמצע מאי או תחילת יוני מאוד בכדי להוציא מאכלי יונקי דבש. עם זאת, ציפורים צריכות תמיד להיות מחפשות אחר הגעות מוקדמות יותר ולהכין את המזינים לשרת אותם.

רמזים אזוריים להזנת יונקי הדבש

לא משנה היכן אתה גר, האקלים המקומי משתנה ועונות יכולות להגיע מוקדם או מאוחר. כמה רמזים או אינדיקטורים טבעיים שיכולים לעזור לך לקבוע מתי להתחיל להאכיל יונקי דבש כוללים:

  • פרחים מתחילים לפרוח, וניצני עצים מתחילים להתנפח
  • ציפורים נודדות אחרים מגיעים, במיוחד warblers, דגלים, ומהגרים neotropical אחרים
  • תצפיות מקומיות של יונקי הדבש או שיאים אזוריים של צפרים אחרים באזורכם
  • עיין ברשומות שלך ביומן צפרות לגבי תאריכי ההגעה לשנים קודמות. יונקי דבש, כמו רוב העופות המהגרים, יכולים להיות צפויים מאוד עם תאריכי ההגעה והעזיבה שלהם. צפו לכמה ימי וריאציה משנה לשנה.

עדיף מוקדם מאשר מאוחר

עדיף להוציא מזינים של יונקי הדבש מוקדם יותר מאשר מאוחר יותר. אל תחכה לראות את יונקי הדבש הראשונים לפני שתתכונן למאכילים, שכן סביר להניח שזה יהיה מאוחר מדי למשוך את המהגרים הראשונים.

לציפורים אלה יש זיכרונות גיאוגרפיים מדהימים עבור מקורות מזון אמינים. ברגע שיונקי הדבש ימצאו את המזינים שלך, הם ימשיכו לבקר שנה אחר שנה. אם המזינים חסרים, העופות עשויים לעבור לאפשרות אחרת; יתכן שהם לא יחזרו בקלות למקור מזון בלתי צפוי.

אם תוציא את הצוף מוקדם מדי, במקרה הרע, אתה עלול לדאוג שהנקטר יקפא במהלך חורף מאוחר או תחילת האביב של הקור. החלף צוף ישן או מקולקל פעם או פעמיים לפני שהציפורים מגיעות.

מאמרים בנושאים דומים
  1. מה אוכלים תרנגולי הודו פראיים?
  2. לאן ציפורים הולכות בלילה?
  3. מדריך לשירי ציפורים ורעשים
  4. שמות מהנים לתיאור עדר ציפורים
  5. עונת ההזדווגות לציפורים
  6. כשאתה מוצא ציפור מתה בחצר שלך?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail