זרעי חמניות משמן שחור

זרעי שמן שחור הם בשרניים יותר ובעלי תכולת שמן גבוהה יותר
בהשוואה לזרעי חמניות מפוספסים, זרעי שמן שחור הם בשרניים יותר ובעלי תכולת שמן גבוהה יותר, ומעניקים לציפורים יותר תזונה וקלוריות בכל נגיסה.

זרעי חמניות משמן שחור הם הסוג המוכר והפופולרי ביותר של זרעי ציפורים, ללא סיבה. עם סוג זה של זרעים במזינים שלך, אתה יכול למשוך עשרות מיני ציפורים לחצר שלך.

על זרעי חמניות משמן שחור

כל סוגי זרעי החמניות מקורם בצמח החמניות הנפוץ, הליאנטוס אנוס. זני פרחים מיוחדים והיברידיים רבים יוצרים גדלי פריחה שונים, צבעי פרחים, גבהי גבעול ותנובת זרעים. עם זאת, הזרעים שהם מייצרים דומים וזרעי חמניות הם סוג זרעי ציפורים פופולרי.

בהשוואה לזרעי חמניות מפוספסים, זרעי שמן שחור הם בשרניים יותר וכוללים תכולת שמן גבוהה יותר, ומעניקים לציפורים יותר תזונה וקלוריות בכל ביס. בזרעי שמן שחור יש גם קליפות דקיקות יותר, מה שמקל על פיצוחן של ציפורים קטנות.

המרכיבים התזונתיים הכלליים של זרעי חמניות בשמן שחור הם:

 • 28 אחוזי שומן
 • 25 אחוז סיבים
 • 15 אחוז חלבון
 • סידן
 • ויטמיני A ו- B
 • ברזל
 • ויטמין E
 • אשלגן

זה הופך את זרעי חמניות השמן השחור לחלק יקר ומזין בתזונת כל ציפור.

ציפורים שאוכלות זרעי חמניות משמן שחור

ללא ספק, זרעי חמניות משמן שחור הם הזרע הפופולרי ביותר בקרב מגוון רחב של עופות בחצר האחורית, ורוב הציפורים לפחות ידגמו את הזרעים גם אם הם מעדיפים מאכלים אחרים. ציפורים שאוכלות באופן קבוע זרעי חמניות כוללות:

בנוסף לציפורים הללו, כל מיני הג'ייז, הצ'יקדאים, הדרורים והמתים יאכלו בשקיקה זרעי חמניות, אותו דבר עם נקרי עץ פלומטיים, שעירים, בלוטים, גילה, כרס אדום וגבה. אם הזרעים נשפכים על הקרקע, הם ינוקו במהירות על ידי ציפורים שמאכלות קרקע כמו שליו, דגים, פסיונים והודו.

כיצד להאכיל זרעי חמניות לציפורים

זרעי חמניות משמן שחור הם הסוג המוכר והפופולרי ביותר של זרעי ציפורים
זרעי חמניות משמן שחור הם הסוג המוכר והפופולרי ביותר של זרעי ציפורים, ללא סיבה.

זרעי חמניות מוצעים בצורה הטובה ביותר במזיני הופר, פלטפורמה או מגש מכיוון שהזרעים גדולים מכדי להזין צינורות ורשת רבים. גרגרי חמניות ניתנים לזלף ישירות על הקרקע לציפורים שמאכלות קרקע, וניתן לרכוש ראשי חמניות מיובשים עבור ציפורים כדי למרוט את הזרעים ישירות ממזין "טבעי".

ניתן להאכיל זרעי חמניות משמן שחור כאשר זרעים שלמים וציפורים יסדקו את הקליפות כדי להגיע לבשר המזין. זה יכול להוביל לבלגן גדול של קליפות שהושלכו מתחת למזינים, עם זאת, וזריקות אלה יכולות גם לפגוע או להרוס את הדשא או גינון אחר. לצורך האכלה מסודרת יותר, רבים מהצפרים בוחרים בזרעי חמניות מקולפים או שבבי חמניות ולא זרעים שלמים. עם זרעים אלה, הבלגן היחיד יהיה הזרע שנשפך מדי פעם למנקי הקרקע לניקוי או מוץ קל שייפוצץ בקרוב. זרעים מקולפים יכולים להיות יקרים בהרבה, עם זאת, במיוחד עבור צפרים עם עדרים גדולים ורעבים להאכיל.

גידול גרעיני חמניות

גרעיני חמניות הם הסוג הקל ביותר לגידול זרעי ציפורים. אתה יכול לשתול זרעים ישירות מאספקת זרעי הציפורים שלך או לרכוש זנים שונים של זרעי חמניות ממשתלות ומרכזי גינון (דאג לרכוש סוגי פרחים שצוינו לייצור זרעים בשפע, מכיוון שכמה היברידיות אינן). זרעים קלויים המיועדים למאכל אדם, לעומת זאת, לא ינבטו ואין להשתמש בהם כדי לנסות לגדל זרעי ציפורים.

שתול זרעים בעומק של 1-5 ס"מ ובמרחק של 8-30 ס"מ באדמה רופפת ובשמש מלאה. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, שתול גרעיני חמניות רק כאשר האביב חם וכל סכנת הכפור חלפה. נטיעות מדהימות לאורך מספר שבועות יאפשרו לצמחים להתבגר בזמנים שונים ולהבטיח אספקה שוטפת של זרעי ציפורים מוכנות לאכילה. ניתן לשתול חמניות בכל סוגי האדמה, כולל מיכלים עמוקים, ואין צורך בהפריה משלימה. הפריה רבה מדי יכולה להפחית את יבול הזרעים על ידי הגדלת גובה הגבעולים וצמיחת העלים. השקו את הזרעים מדי יום (פעמיים ביום באקלים חם או יבש מאוד) עד שהצמחים הצעירים התבססו היטב, ואז השקו היטב כל יום אחר.

יש לשלוט על עשבים בקרבת חמניות כאשר הצמחים צעירים מאוד, אך ברגע שחמניות גדלות בגובה של כמה סנטימטרים, הם יתבססו במהירות ועשבים שוטים כבר אינם מהווים דאגה. כאשר גבעולים גדלים מגובה 3 מטרים, יתכן שיהיה צורך בהימור כדי להבטיח שהם לא יתהפכו במהלך רוחות עזות, סופות או כאשר ראשי הזרעים יהיו כבדים.

זרעי חמניות יבשילו בסתיו כאשר ראשי הזרעים פונים כלפי מטה והפרחים הפנימיים מתכווצים. אם אתם מתכננים לאחסן זרעים למילוי מזינים מאוחר יותר, עליכם לכסות את הראשים ברשת עדינה וחסונה כדי למנוע מעופות לחג בטרם עת, או שאפשר להשאיר אותם על הגבעולים כדי שציפורים יוכלו ליהנות ישירות. כדי לאחסן את הזרעים, חתוך את ראשי הפרחים מכל גבעול לייבוש. כאשר הראשים יבשים לחלוטין, ניתן לשפשף את הזרעים כדי להוסיף אותם למזינים, או להכניס ראשים יבשים למזינים למגש או לפלטפורמה מבלי להסיר את הזרעים. אחסן זרעים שלא תשתמש בהם מיד במקום קריר ויבש, כך שהם ישארו רעננים ובתאבון לציפורים.

כדי למשוך את צאן העופות המגוון ביותר לחצר שלך, לא ניתן לנצח זרעי חמניות בשמן שחור. בין אם אתה קונה זרעים שלמים, שבבים מקולפים או מגדל את הפרחים שלך, זרעי חמניות הם תמיד גולת הכותרת של כל מזין.

מאמרים בנושאים דומים
 1. מה אוכלים נקרים?
 2. התיפות
 3. שמות מהנים לתיאור עדר ציפורים
 4. מתי להוציא מזינים של יונקי דבש?
 5. לאן ציפורים הולכות בלילה?
 6. עצור נזק לנקר
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail