כיצד לגרום לציפורים להשתמש במזין ציפורים חדש?

מזין ציפורים יחיד לעתים רחוקות מספיק ברגע שמתמכרים להאכיל את הציפורים
כפי שכל צפר בחצר האחורית יודע, מזין ציפורים יחיד לעתים רחוקות מספיק ברגע שמתמכרים להאכיל את הציפורים.

מזינים לציפורים מגיעים במגוון רחב של גדלים, סגנונות ועיצובים, אך המזין החדש שתבחרו לא תמיד כזה שיהיה הכי אטרקטיבי לציפורים בחצר שלכם. הידיעה כיצד למשוך ציפורים למזין תעזור להם לעבור ממזין אחד למשנהו, כך שתוכלו להוסיף למזנון בחצר האחורית שלכם בכל סגנון שתבחרו.

השגת מזינים חדשים

כפי שכל צפר בחצר האחורית יודע, מזין ציפורים יחיד לעתים רחוקות מספיק כשמתמכרים להאכיל את הציפורים. בין אם אתם בוחרים מזין גדול יותר כדי להכיל יותר ציפורים, מקבלים סוגים שונים של מזינים לסוגי זרע שונים, או סתם מוסיפים יותר מזינים לעדר גדל, חשוב לבחור בסגנון שיהיה מושך לציפורים. המאפיינים שיש לקחת בחשבון כוללים:

 • נראות כך שציפורים יבחינו במזין החדש ויראו את הזרע הזמין
 • יציאות האכלה מתאימות לסוג הזרע ולמיני העופות הרצויים
 • שקעים או פלטפורמות מרובות כדי להכיל ציפורים רבות בנוחות
 • יכולת מזין וציפיות תדר למילוי מחדש
 • מאפיינים עמידים בפני מזיקים, כמו מבלבלים מובנים או בנייה ללא לעיסה
 • התאמה לאקלים כדי לשמור על זרע יבש או נקי משלג וקרח במידת הצורך
 • עמידות וקלות תחזוקה וניקוי כדי לשמור על המזין בכושר עליון

מזינים מגיעים גם במגוון רחב של סגנונות דקורטיביים, החל מעיצובים טבעיים וכלה בבניינים מיניאטוריים וכלה בצורות אמנותיות מופשטות. ללא קשר לסוג המזין שתבחר, זה יכול לקחת זמן עד שציפורים יתרגלו אליו ויזינו ברצון.

כיצד לגרום לציפורים להאכיל ממזין חדש

בחלק מהחצרות והגנים עשויים לחלוף ציפורים מספר דקות בלבד עד שהתחילו להשתמש במזין ציפורים חדש, בעוד שבחלק אחר עשויים לחלוף ימים או שבועות עד שיהיה להם נוח בעיצוב חדש. כדי לגרום לציפורים להשתמש במזין ציפורים חדש:

 • מקם את המזין החדש באותו אזור כללי שבו מזינים ישנים. אם צריך למקם את המזין במקום אחר, הרחיקו אותו מתחנת ההזנה הישנה בהדרגה, כדי שציפורים יידעו לעקוב אחריה.
 • מקם את המזין במיקום אטרקטיבי ובטוח, רצוי ליד ערמת מכחול, גדר חיה או סוג אחר של מקלט כדי שציפורים ירגישו בטוחות בעת ביקור.
 • הוסף אמבט ציפורים סמוך בכדי לעזור לציפורים להבחין במזין חדש ולבקר בו, אך אל תמקם את האמבטיה כל כך קרובה שהיא תתלכלך וסתם בפסולת זרעים. אמבטיה עם מים נעים, כמו מזרקת אמבטיה של ציפורים, וויגל או טפטוף, תהיה היעילה ביותר לתפוס את תשומת ליבם של ציפורים.
 • מלא מזין חדש בסוג זרעי הציפורים הפופולרי ביותר שאתה מציע, גם אם בסופו של דבר הוא ישמש לסוג אחר של זרע או מזון. זרעי חמניות משמן שחור, לבבות חמניות וזרעי ניג'ר הם הפופולאריים ביותר וימשכו ציפורים מהר יותר מזרעים מעורבים. מערבבים בהדרגה את הזרע הרצוי כדי להחליף את הרכב המזין ככל שהציפורים מתרגלות אליו.
 • מורחים מעט זרעים על גבי החלק העליון של המזין, על פלטפורמה סמוכה, או על הקרקע ליד המזין כדי למשוך יותר תשומת לב למיקום כנקודת האכלה חדשה ובעלת ערך.
 • הסר זמנית מזינים אחרים המציעים זרע דומה כדי להגביל את האפשרויות שיש לציפורים היכן להאכיל. כאשר הם מתרגלים למזין החדש, ניתן להחזיר מזינים אחרים לתפקיד וציפורים ישתמשו בכולן.
 • אביזר המזין החדש כראוי באמצעות פלטפורמת האכלה כדי למשוך יותר ציפורים או מבלבל סנאי כדי להרתיע מזיקים ולהפוך את המזין לאטרקטיבי יותר לציפורים.

אם ציפורים עדיין אינן משתמשות במזין

אם אינך רואה ציפורים במזין החדש לאחר מספר ימים, שים לב לרמות הזרע כדי לקבוע אם הן מבקרות במזין ואתה פשוט מפסיד את החטיפים שלהם. אם הזרע אינו נאכל, צפה במזינים האחרים שלך; יתכן שהציפורים נדדו או בדרך כלל מבקרות פחות בחצר, ולכן ייקח להן זמן רב יותר להתרגל למזין חדש.

כמו כן, בדוק את איכות הזרע שאתה מציע במזין חדש. אם הזרע לא נאכל לאחר מספר ימים, יתכן שהוא הפך עובש או משך אליו חרקים ולכן הוא פחות מתאים לציפורים. שמור על המזין מלא בזרע טרי לקבלת התוצאות הטובות ביותר במשיכת ציפורים. יחד עם זאת, בדוק פעמיים את סוג הזרע המוצע לעומת גודל נמלי האכלה כדי לוודא שהציפורים יכולות להגיע לזרע ללא קושי.

להיות סבלני

לוקח זמן לציפורים להתרגל למזין חדש ולבקר בו באופן קבוע. סבלנות חיונית בעת שימוש במזין ציפורים חדש, אך על ידי נקיטת צעדים מתאימים כדי להפוך את המזין לאטרקטיבי בעופות, בקרוב תמלא אותו לעתים קרובות ותיהנה מביקורים נוספים בציפורים.

מאמרים בנושאים דומים
 1. זרעי חמניות משמן שחור
 2. מה אוכלים נקרים?
 3. לאן ציפורים הולכות בלילה?
 4. התיפות
 5. מה אוכלים תרנגולי הודו פראיים?
 6. שמות מהנים לתיאור עדר ציפורים
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail