כיצד להשתמש בשאריות מטבח להאכלת ציפורים?

מתאימות לחלוטין להציע את ציפורי החצר האחורית שלך כמפנק מדי פעם
שאריות מטבחים, אף שהן אינן המזינות ביותר מבין הבחירות, מתאימות לחלוטין להציע את ציפורי החצר האחורית שלך כמפנק מדי פעם.

זרעי ציפורים, חליפות וצוף אינם המאכלים המתאימים היחידים שתוכלו להאכיל את הציפורים: ישנם שאריות מטבח שונות שיכולות להרחיב מקורות מזון מסורתיים יותר. אם משתמשים בהם בחוכמה ובמשורה, שאריות המטבח יכולות להפוך בקלות לחלק מהתזונה של ציפורי החצר האחורית שלך ללא נזק.

יתרונות לציפורים

הצעת שאריות כמזון לציפורים היא דרך נהדרת לחסוך כסף בזרעי ציפורים על ידי שימוש במזון שעלול להיזרק. על ידי הפיכת שאריות למזון ציפורים, פחות מבוזבז ובאותו הזמן, הציפורים נהנות ממגוון גדול יותר של פינוקים שיכולים להחזיר אותן למזינים שלך.

ערך תזונתי

אחד החששות הגדולים ביותר לגבי האכלת שאריות מטבח לעופות הוא האם שאריות שאריות ומזון מעופש יכולות להוות מקור מזון תזונתי. בעוד שדיאטה המורכבת לחלוטין משאריות פחות מתאימה, שאריות מדי פעם משולבות בקלות בשיעורי חילוף החומרים הגבוהים של ציפורים ללא השפעות מזיקות. בחודשי החורף, כאשר המזון הטבעי האלטרנטיבי ממוזער, שאריות מספקות מגוון גדול יותר וחלבונים, שומנים ופחמימות שונים שלא תמיד נמצאים בשפע בתערובות זרעי ציפורים. כמויות קטנות של שאריות יכולות להתקבל בברכה גם בעונות הנדידה והקינון בהן ציפורים דורשות יותר מזון ומקור אנרגיה חזק יותר כדי להישאר בריאות.

כדי להציע לציפורים בחצר האחורית את האוכל הבריא והמעורר התאבון, הגדל את מאכלי העופות המסורתיים עם שאריות רגילות בכמויות מוגבלות, אך אל תשתמש בשאריות כתחליף לזרעי ציפורים רגילות. תלוי בשאריות שיש לך, אתה יכול אפילו למשוך מיני ציפורים חדשים וייחודיים לחצר האחורית שלך כדי ליהנות מהמזנון.

סוגי הגרוטאות הטובים ביותר

ישנם שאריות מטבח רבות ושונות שיכולות לפנות לציפורים בחצר האחורית
ישנם שאריות מטבח רבות ושונות שיכולות לפנות לציפורים בחצר האחורית, כולל.

ישנן שאריות מטבח רבות ושונות שיכולות לפנות לציפורים בחצר האחורית, כולל:

 • מאפים: לחם מעופש או יבש, קרום לחם, סופגניות, עוגות, עוגיות וקרקרים, כולם מושכים ציפורים בחצר האחורית. שברו את המוצרים לחתיכות קטנות והשרו חתיכות מעופשות מאוד במים לפני שתציעו אותם לציפורים. מתאים גם בצק מאפה לא מבושל. עדיפים דגנים מלאים ופחות מאפים מעובדים.
 • גבינה: חתיכות גבינה מיושנות וקשות יאכלו בקלות על ידי ציפורים. טעמים קלים כמו צ'דר אירופאי או עדין הם המתאימים ביותר, אך גבינות רכות כגון גבינת שמנת אינן מתאימות. אסור להציע לעוף שום גבינה עובשית או מעופשת.
 • פסטה ואורז: שאריות פסטה רגילות או אורז מבושלות מהוות מקור נהדר לפחמימות, במיוחד עבור עופות גרבניים. השאריות צריכות להיות רכות וקצוצות לחתיכות קטנות מספיק בכדי שיוכלו לשאת את הציפורים. הימנע מהצעת שאריות פסטה עם רטבים כבדים, תבלינים חזקים או גבינות עבות.
 • ירקות: ציפורים אוכלות הרבה זרעים וחומר צמחי, וירקות גרוטאות יכולים להיות פינוק מזין מבורך. אפונה או תירס קפואים (שהופשרו קודם), שאריות תפוחי אדמה שנשארו או חתיכות של ירקות משומרים, אפילו ממרקים משומרים, כולם יכולים להציע לציפורים בחצר האחורית.
 • בשר: חרקים הם מקור חלבון פופולרי עבור עופות רבים. הצעת בשר גרוטאות כגון קליפות בייקון, טפטפות שומן בקר, קישוטי שומן בקר, עצמות בשר או עצמות מח יכולות לעזור לציפורים לקבל חלבון חיוני גם אם אין חרקים. כמו בגבינה, אף פעם לא צריך להיות זמין לציפורים בשר גס או רקוב.
 • מזון לחיות מחמד: מזון יבש ורטוב לחתולים וכלבים מנוסח כבריא לחיות מחמד, והוא יכול להוות מקור מזון בריא לא פחות לציפורים. יש להרטיב או למעוך מזון יבש לפני שהציעו אותו לציפורים.
 • פרי: גשם או פרי חבורות מעצי החצר האחורית תמיד מעורר תיאבון לציפורים. ניתן לאסוף את הפירות ולקצוץ אותם כדי להוסיף למאכילים, או להשאיר אותם על עצים כדי שהציפורים ימצאו. ניתן להציע לעופות גם פירות אחרים, כגון פירות יער ישנים, צימוקים, ענבים, בננות, תפוזים, אשכוליות וזרעי אבטיחים, מלוני דבש, דלעת ומלנטות.
 • דגנים: דגני בוקר ושיבולת שועל מיושנים או שאריות, כולל שיבולת שועל מגולגלת או מהירה, הם פינוק טעים של ציפורים. לקבלת התזונה הטובה ביותר והאטרקטיביות הטובה ביותר, מציעים דגני דגנים עם אחוז סוכר נמוך יותר וצבעים מלאכותיים פחותים.
 • אגוזים: בעוד שבוטנים ניתנים לרכישה בקלות גולמיים כמזון ציפורים, אגוזים אחרים כמו שקדים, אגוזי פקאן ואגוזי מלך מפתים גם עבור ציפורים. הציעו אגוזים מרוסקים דק או אגוזים שלמים עבור הציפורים, או השתמשו בחמאת בוטנים כדי למשוך ציפורים שונות. ניתן להשתמש בחצאי קוקוס כמזינים קטנים בנוסף להיותם פינוקים טעימים בעצמם. אל תציעו אגוזי ציפורים עם ציפוי ממתקים או חומרי טעם של תבלינים.
 • ביצים וקליפות ביצה: אמנם זה אולי נראה מנוגד בהתחלה, אך ביצים מבושלות יכולות להיות מזון מזין פופולרי המציע חומרים מזינים חיוניים רבים לציפורים. קליפות ביצה כתושות הן גם מקור חשוב לסידן לקינון ציפורים וחצץ כדי לעזור לעיכול הציפורים.

כיצד להאכיל שאריות לעופות

הדרך הקלה ביותר להאכיל שאריות מטבח לציפורים היא על ידי התזת המזון על מזין פלטפורמה, אך שאריות שמנוניות, במיוחד, עלולות להשאיר כתמים לא רצויים. במקום זאת, שקול להשתמש במזין כלוב תלוי לשאריות גדולות יותר, או חתוך את הגרוטאות כדי לערבב למתכון פשוט לציפור ציפורים. האכלה של שאריות קרקע מתאימה אך עשויה למשוך מזיקים אם הם לא נאכלים מיד.

דאגות

בעוד שהאכלת שאריות מטבח לעופות עשויה להיות חסכונית ולהציע מגוון טוב של מזונות, ישנן בעיות במזונות חלופיים אלה.

 • מזיקים: שאריות מטבחים מושכות בקלות מכרסמים ומזיקים אחרים כגון עכברים, חולדות ודביבונים שעלולים להיות מסוכנים לציפורים בחצר האחורית. כדי למזער מזיקים, יש להציע שאריות בכמויות קטנות או לבחור מזינים לכלובים תלויים שנגישים פחות למזיקים. זה גם ישמור על הגרוטאות מחוץ להישג ידם של חיות מחמד.
 • נרקב: שאריות מטבח יכולות להתקלקל במהירות, ובעוד שטעמן של עופות פחות מעודן מבני אדם, אוכל לא טעים לא ייצרך. זה נכון במיוחד בסוף הקיץ והסתיו כאשר מקורות מזון טבעיים נמצאים בשפע וציפורים נוטות פחות לקחת שאריות מהמזינים. במהלך תקופה זו, חסוך שאריות על ידי הקפאתן והציע אותן במקום כאשר מקורות מזון טבעיים הם נדירים.
 • בריאות לקויה: אם ציפורים לא היו אוכלות דבר מלבד שאריות, הן לא היו מקנות תזונה מספקת לצמיחה בריאה או אנרגיה מתאימה. במקום זאת, תזונה לקויה עלולה להוביל לבעיות בריאות כגון השמנת יתר או עיוותים בנוצות. כדי למזער את הסיכון הזה, מציעים שאריות רק במקרים נדירים ורק בכמויות מוגבלות.

שאריות מטבחים, אף שהן אינן המזינות ביותר מבין הבחירות, מתאימות לחלוטין להציע את ציפורי החצר האחורית שלך כמפנק מדי פעם. משאריות פסטה לגבינה מעופשת ועד קליפות ביצים, צמצמו למינימום את הפסולת במטבח שלכם והגדילו את מקורות המזון לציפורים על ידי הצעת מבחר שאריות מטבח למזינים שלכם.

מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד ניתן לדעת אם ציפור היא זכר או נקבה?
 2. עובדות מהנות על נקרים
 3. התיפות
 4. כיצד לגרום לציפורים להשתמש במזין ציפורים חדש?
 5. מה אוכלים נקרים?
 6. מתי להוציא מזינים של יונקי דבש?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail