צבעי ציפורים וציור בתי ציפורים

האם צביעת בתי ציפורים בטוחה
האם צביעת בתי ציפורים בטוחה, או שמא ציפורים צבועות פחות אטרקטיביות או אפילו מסוכנות לציפורים המשתמשות בהן?

צפרים רבים בחצר האחורית נהנים למשוך ציפורים מקננות, אך הם גם רוצים שבתי ציפורים יהיו קישוטי גינה או חצר אטרקטיביים, גם אם הבתים אינם מגורים פעילים. האם צביעת בתי ציפורים בטוחה, או שמא ציפורים צבועות פחות אטרקטיביות או אפילו מסוכנות לציפורים המשתמשות בהן? ואם אתה רוצה לצייר, אילו צבעי בית ציפורים הם הטובים ביותר?

עיצובים לבתי ציפורים צבועים

יש הרבה בתי ציפורים צבועים יפהפיים בכל צבע ועיצוב שאפשר להעלות על הדעת. קל לצייר בית ציפורים בצבע אחיד פשוט, בין אם בגוונים מושתקים ובין אם בצבעים נועזים, בעוד שחלק מהצפרים האמנותיים יוצרים בתי ציפורים הדומים לעבודות צבע אמיתיות של בתים עם צבעים מתואמים וגימור. בתי נושאים פופולריים גם הם, וניתן להפוך בית ציפורים בסיסי לארמון פטריוטי, קוטג 'תה כפרי או קישוט גחמני עם תוכניות צבע שונות. צבעים של קבוצות בית ספר או ספורט, קשתות קשת, או אפילו עבודות צבע בנושא נושא ציפורים פופולריים. לא כל תוכניות הצבע הללו מתאימות לציפורים.

האם צביעת בתי ציפורים טובה לציפורים?

ציפורים המשתמשות בבתים לא תמיד בררניות בנוגע למקומות הלינה שלהן, והן מקננות בבתי ציפורים צבועים אם גודל, צורתו ומיקומו של הבית עונים על צרכיהם. ציור הוא לא תמיד הבחירה הטובה ביותר לבתי ציפורים, מכיוון שעבודת צבע שנבחרה בצורה גרועה עלולה להיות מסוכנת. צבעים בהירים יכולים למשוך תשומת לב לא רצויה שתמשוך טורפים, ואילו צבעים רעילים יכולים להיות רעילים גם לציפורים הבוגרות וגם למגדלים. צבעים כהים באזורים שטופי שמש יכולים גם להתחמם יתר על המידה בבית, לחנוק ציפורים צעירות או לטפח רמות רעילות של צמיחת חיידקים בבית מזוהם.

עם זאת, ישנם מקרים בהם עבודת צבע שנבחרה בקפידה יכולה להועיל לבית ציפורים. אמנם בתי ארז וברוש הם עמידים באופן טבעי ואינם דורשים צביעה, אך ניתן לעשות בתי ציפורים מעץ אורן או דיקט עמידים יותר ועמידים לאורך זמן עם שכבה טובה של צבע איכותי. צבע יכול לסייע באיטום סדקים קטנים שאחרת יתרחבו בחום הקיץ ויהרסו את שלמות הבית, ועבודת צבע טובה יכולה להחיות בית ציפורים ישן יותר, כך שהוא יכול לשמש לעונות קינון נוספות.

צבעי הציפורים הטובים ביותר

הצבעים הטובים ביותר עבור בית ציפורים תלויים בסוג הבית ובמקום בו הוא ממוקם. באופן כללי, צבעים מוסווים טבעיים כמו אפור, ירוק עמום, חום או שזוף עוזרים לבית להשתלב בסביבתו ולשמור על קינון ציפורים מפני טורפים. אם הבית יורכב בגן פרחים צבעוני, עם זאת, בחרו צבעים צבעוניים יותר המתאימים עם גוונים פרחוניים סמוכים. צבע לבן מומלץ לבתי מרטין סגולים כדי לסייע בהחזרת החום מהבתים הפתוחים הללו, וכל בית באזור שטוף שמש יכול ליהנות מהשתקפות החום בימי הקיץ החמים. בדרך כלל יש להימנע מצבעים פלורסנטיים, מטאליים או ססגוניים בגלל בהירותם הדרמטית מדי ותוספים אחרים בצבע שעלולים להזיק לחיות בר.

טיפים לציור בית ציפורים

כדי לצייר כראוי בית ציפורים:

  • השתמש בצבע לטקס על בסיס מים, והימנע תמיד מצבעים על בסיס עופרת או קריאוזוט שעלולים להיות רעילים לציפורים. שקול לנסות צבעים חלופיים, ידידותיים לסביבה או שמקורם באופן טבעי, או לבחור בכתמים טבעיים או אורגניים ולא בצבעים.
  • הימנע מצביעת פנים של בית ציפורים או סביב שפת חור הכניסה. ציפורים מגדלות עשויות לנקר במשטחים ועלולות לבלוע שבבי צבע, או שבבי צבע קטנים עלולים להיכנס לעיניהם העדינות של הבקיעה.
  • בעת הצביעה יש לשים לב שהצבע לא יחסום או יאטום חורי אוורור קטנים או חורי ניקוז בבית. חורים אלה נחוצים לבית ציפורים בטוח ויש לשמור עליהם פתוחים ושימושיים בכל עת.
  • הניחו לצבע להתייבש היטב במשך מספר ימים לפני הרכבת הבית לשימוש ציפורים. זה יאפשר להתפזר מריחות שעלולים להיות רעילים לפני שציפורים חוקרות את הבית, וימנע מריחות אלה למשוך טורפים סמוכים.
  • כאשר מנקים את בית הציפורים בסוף כל עונת רבייה, בדקו אם יש קילוף של צבע, שבבים או דהייה. צבוע או אטום מחדש את הבית לפי הצורך בכדי לשמור על עבודת הצבע במצב טוב ובטוח.

ציפור צבועה צבועה כראוי בצבעים בטוחים וצבעים לא רעילים, יכולה להיות מושכת לציפורים. בית צבעוני, גלוי מאוד, לעומת זאת, לא יכול למשוך דיירים אם קיימים אתרי קינון מתאימים יותר. על ידי בחירת צבעים, צבעים ועיצובים בקפידה, הצפרים יכולים ליהנות מבתי ציפורים אטרקטיביים, דקורטיביים, בהם ציפורים ישמחו להתגורר.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail