מה זה זרעי ניג'ר?

הבעיה הגדולה ביותר בהאכלת Nyjer לעופות בחצר האחורית היא הבלגן שהקליפות ישאירו מתחת למזינים
בעוד שזרעי Nyjer אינם נובטים בדרך כלל, הבעיה הגדולה ביותר בהאכלת Nyjer לעופות בחצר האחורית היא הבלגן שהקליפות ישאירו מתחת למזינים.

זרעי ניג'ר, ניגר או גדילן: מהו הזרע השחור הקטן שציפורים קטנות לא יכולות לעמוד בפניו? למידע נוסף על זרעי ניג'ר יעזור לצפרים להבין עד כמה חשוב סוג זה של זרעי ציפורים למזנון בחצר האחורית שלהם.

מה בשם

הזרע של החיננית הצהובה האפריקאית, Guizotia abyssinica, Nyjer ידוע בשמות רבים. זרעי הציפורים נקראו במקור ניגר בהתייחס לניגריה ולמקור הגיאוגרפי של הצמח. השם סומן כמנוי Nyjer ® בשנת 1998 על ידי תעשיית האכלת ציפורי הבר, אולם כדי להבהיר הגייה נכונה (NYE-jerr). צפרים רבים מכנים זאת גם זרעי גדילן, אך ניג'ר אינו קשור לצמחי גדילן, פרחים או זרעים. הוא האמין כי קריאה של גדילן הזרע עשויה להיות פופולרית מכיוון שהסנפירים, אשר מעריצים את ניג'ר, ניזונים גם הם מהגדילן ומשתמשים בגדילן לבניית קניהם..

בחלקים של אפריקה, זרע זה נקרא גם זרע שחור וזרע אינגה.

על זרע nyjer

Nyjer המסחרי גדל באפריקה, במיוחד באתיופיה ובקניה, כמו גם בהודו, נפאל ומיאנמר. באזורים מסוימים, השמן והזרע נאכלים במתכונים שונים, כולל קארי, צ'אטני ודייסה, ולניג'ר יש גם מספר שימושים רפואיים. השימוש הידוע ביותר הוא בהאכלת ציפורים, אולם הזרע מיובא ברחבי העולם כסוג פופולרי של זרעי ציפורים. אולם לפני שהוא מיובא, מעבירים את זרעי Nyjer בחום עז כדי למנוע נביטה של זרעים נוספים שעשויים להיות חלק מהתערובת. זה נדרש על ידי מדינות רבות כדי למנוע הכנסת עשבים פולשניים או צמחים לא רצויים אחרים לסביבה. ניג'ר שטופל עשוי לנבוט אך בדרך כלל יהיה מעוכב, מה שמגביל את התפשטותו ומציע פחות איום על צמחים מקומיים.

סוג של זרעי שמן, Nyjer הוא זרעי ציפורים פופולריות מכיוון שלאחר עיקור הוא לא ינבט אם נשפך ומכיוון שהוא מקור אנרגיה יוצא דופן לציפורים. המרכיבים התזונתיים הבסיסיים של Nyjer הם:

  • 35 אחוז שומן (מינימום 25 אחוז)
  • 18 אחוז חלבון (מינימום 16 אחוז)
  • 18 אחוז סיבים (מקסימום 20 אחוז)
  • 12 אחוז סוכר (מקסימום 18 אחוז)
  • 12 אחוז לחות (מקסימום)

בגלל הרכב זה, Nyjer פופולרי במיוחד כמזון ציפורים בחורף, כאשר ציפורים זקוקות למאכלים עם יותר שמן ותכולת קלוריות גבוהה יותר כדי שיוכלו לאחסן שומן כדי לשרוד בטמפרטורות קרות יותר. תכולת החלבון הגבוהה בניג'ר שימושית גם להתחדשות נוצות כאשר ציפורים נמסות בסוף הסתיו ובתחילת האביב.

ציפורים שאוכלות ניג'ר

מיני ציפורים אוכלים זרעים רבים לאכול בשמחה דבר מלבד ניג'ר. ציפורים שייקחו ניג'ר מהמזינים כוללות:

בעוד שכל הציפורים הללו ייהנו מ- Nyjer אם היא תוצע, לא כולן יאכלו אותה באופן בלעדי. סנפירי זהב, עציצים אדומים ואבקות, אולם לעיתים קרובות לא יאכלו דבר מלבד ניג'ר אם הוא זמין.

האכלת ניג'ר לציפורים

בגלל מיסי יבוא ועלות עיקור הזרע, Nyjer הוא אחד מסוגי זרעי הציפורים היקרים ביותר שמציעים. קניית ניג'ר בכמויות גדולות בדרך כלל משתלמת יותר מכמויות קטנות יותר, וניתן לאחסן את עודף הניג'ר בבטחה במשך שבועות במקום קריר ויבש.

ציפורים יכולות להפוך את הזרע ליותר משתלם על ידי הוספת Nyjer לתערובת זרעי ציפורים במקום להאכיל אותו ישר. אפשרות פופולרית נוספת היא להציע את ניג'ר במזינים מיוחדים למניעת נשפכות ולהגביל את הגישה לזרעים לציפורים הנחשקות ביותר בלבד. מזינים צינורות עם יציאות הזנה צרות, מזינים רשת וגרבי רשת הם עיצובים מזינים של Nyjer המושלמים עבור חוחיות קטנות ונצמדות אך פחות מתאימים לעופות גדולים יותר שעלולים לרוקן מזינים מהר יותר.

בעוד שזרעי Nyjer אינם נובטים בדרך כלל, הבעיה הגדולה ביותר בהאכלת Nyjer לעופות בחצר האחורית היא הבלגן שהקליפות ישאירו מתחת למזינים. ציפוי עבה של קליפות שחורות קטנות יכול לחנוק את הדשא והצמחים. בעוד שציפורים שמאכלות קרקע כמו שליו וג'ונקו יעריכו את ניג'ר שנשפך, זה יכול להיות מתסכל לראות את הזרעים היקרים האלה המפילים את האדמה. הוספת פלטפורמה מתחת למזין או בחירת עיצוב מזין עם בסיס רחב יכולים למזער קליפות שנשפכו וזרעים רופפים, או ציפורים יכולות לשים מסך, עיתון או שטיח חיצוני מתחת למזינים כדי לתפוס נזילות. בחירה במזין כבד יותר יכולה גם למנוע מהזרע לזלוג ברוחות נוקשות או בסופות חורף.

Nyjer הוא זרע נהדר להציע חוחיות וציפורים קטנות אחרות שאוהבות זרעים. על ידי הבנה מדוע זרע זה כה פופולרי, קל להציע אותו בחצר וליהנות מהציפורים השונות והססגוניות הנמרצות שהוא מושך.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail