עובדות מהנות על ברווזים

ברווזים היו גם ציפורי דוברות של חברות או הוצגו בקמפיינים פרסומיים
ברווזים היו גם ציפורי דוברות של חברות או הוצגו בקמפיינים פרסומיים, ויש ברווזים שהם אפילו קמעות לבתי ספר, עסקים או קבוצות ספורט.

ברווזים הם לרוב סוגי הציפורים המוכרים ביותר עבור צפרים מתחילים רבים ולא צפרים, אך אפילו צפרים מנוסים או ציידים ברווזים עשויים שלא לדעת עד כמה ציפורים אלה יכולות להיות ייחודיות. עובדות הברווז האלה בטוח יפתיעו אתכם!

טריוויה ברווז

 • כל סוגי הברווזים הם חלק ממשפחת העופות Anatidae, הכוללת גם ברבורים ואווזים. ישנם בין 140-175 ציפורים ברווזיים המשפחה, תלוי איך תת-מין שונים מסווגים, אם כי לא כולם הם ברווזים נחשב.
 • ישנם מינים של ברווזים המצויים ברחבי העולם בכל יבשת פרט לאנטארקטיקה. מינים מסוימים של ברווז, כגון הברווזון, נמצאים ברחבי העולם, בעוד שאחרים הם בעלי טווחים קטנים מאוד ומוגבלים.
 • ברווז תינוק נקרא הברווזון, ואת זכר בוגר הוא דרייק. ברווז נקבה בוגר נקרא תרנגולת או ברווז, וקבוצת ברווזים יכולה להיקרא רפסודה, צוות או חתירה. מונחים כלליים כמו ציפור, אפרוח וצאן חלים גם על ברווזים.
 • לכל הברווזים נוצות עמידות במיוחד כתוצאה ממבנה נוצות מורכב וציפוי שעווה שנמרח על כל נוצה תוך כדי הכנה. נוצות הברווז עמידות למים כל כך, שגם כאשר הברווז צולל מתחת למים, שכבת הנוצות התחתונה הפלומטית שלו ממש ליד העור תישאר יבשה לחלוטין. בלוטת האורופיגי בבסיס הזנב מייצרת את השמן השעווה המצפה נוצות כל כך טוב, ולעופות רבים אחרים יש גם אותה בלוטה.
 • ברווזים הם טרום-חברתיים, כלומר ברווזונים מכוסים בפוך ומסוגלים ללכת ולעזוב את הקן שעות ספורות לאחר בקיעתם. זה עוזר להגן על הגוזלים הצעירים מפני טורפים, מכיוון שהם לא צריכים להישאר זמן רב באזור הקן הפגיע.
 • תרנגולת תוביל את הברווזונים שלה עד חצי מייל ומעלה מעל ליבשה לאחר בקיעתה כדי למצוא מקור מים מתאים לשחייה ולהאכלה. ברגע שמטה הברווז של התינוק יבש לאחר הבקיעה, הם יוכלו לשחות. זה לא יוצא דופן לראות ברווזונים זעירים מאוד שוחים אחרי אמם.
 • לברווזים זכרים נוצות ליקוי דומות לנקבות שהן לובשות לאחר עונת הרבייה במשך כחודש כאשר נוצותיהן החדשות גדלות. במהלך אותו חודש, הם חסרי מעוף לחלוטין ופגיעים יותר לטורפים. בשלב זה, ברווזים זכרים רבים שוהים באזורים מבודדים ומרוחקים או נוהרים יחד להגנה במספרים.
 • רוב מיני הברווזים הם מונוגמיים לעונת רבייה, אך לעתים קרובות הם אינם מזדווגים לכל החיים. במקום זאת, הם יחפשו בני זוג חדשים בכל שנה, ויבחרו בבן הזוג הבריא, החזק והטוב ביותר שיכול לעזור להם להעביר את הגנים לדור ברווזונים חדש.
 • בעת בניית הקן שלה תרנגולת תרפד אותו בנוצות פוך רכות שהיא קוטפת משדה שלה. זה נותן לביצים את הריפוד והבידוד הטובים ביותר, וחושף את עור התרנגולת כדי שתוכל להחמם את הביצים בצורה יעילה יותר. חומר קינון אחר של ברווז כולל עשבים, בוץ, זרדים, עלים, קנים וחומר צמחי אחר.
 • ברווזים הם אוכלים אוכלי כל, ואוכלים עשב, צמחי מים, חרקים, זרעים, פירות, דגים, אגוזים, סרטנים וסוגי מזון אחרים. יש ברווזים, כגון מיזוגים, מתמחים יותר בצרכים התזונתיים שלהם, אך רוב הברווזים יכולים להסתגל היטב למקורות מזון שונים. זה עוזר להבטיח שיש להם תמיד אוכל מספיק לאכול ולעתים קרובות הם יכולים להישאר באותו טווח כל השנה בה מזונות שונים זמינים.
 • שטר ברווז מתמחה בכדי לסייע לו במספוא בבוץ ולסנן מזון מהמים. מסמר קשה על קצה השטר מסייע בחיפושי מזון, והלמלות, מבנה דמוי מסרק בצידי החשבון, מסננות ממים חרקים קטנים וסרטנים.
 • רוב הברווזים הזכרים שותקים ומעט מאוד ברווזים באמת "קווקיים". במקום זאת, שיחותיהם עשויות לכלול חריקות, נאנחות, נאנחות, ציוצים, שריקות, אפורות ונהמות. נקבות יכולות גם להשמיע מגוון רחב של רעשים שונים, והן בדרך כלל קולניות יותר מזכרים.
 • זהו מיתוס כי קווק של ברווז לא ידהד. זה הוכחש סופית באמצעות מבחנים אקוסטיים מדעיים שונים, ואף הוצג כ"פרוץ "בפרק של תוכנית Mythbusters בערוץ דיסקברי.
 • דאקס ביית כחיות מחמד וחיות משק עבור יותר מ 500 שנה, וכל ברווזים המבויתים הם הצאצאים מאחדים את ברכייה או ברווז Muscovy. בעיקר קלילים להילחם עם ברדנים עם סוגים אחרים של ברווזים, ורבבים לרוב מתמזגים עם כל סוגי הברווזים בבריכות מקומיות. זה יכול להוביל לצורות נוצות יוצאות דופן מאוד ולדפוסי צבע שיכולים לבלבל לזיהוי.
 • ישנם יותר מ -40 גזעי ברווז ביתי. ברווז הפקין הלבן (המכונה גם ברווז לונג איילנד) הוא הזן הנפוץ ביותר המגודל לביצים ובשר, במיוחד בחוות מסחריות גדולות. ארגונים קטנים יותר או חקלאים בודדים מנסים לעתים קרובות גזעי ברווזים שונים בהתאם לצרכים וטעמם.
 • בגלל היכרותם ואופיים הקומי, ברווזים מוצגים לעתים קרובות כדמויות בדיוניות. שני הברווזים הבדיוניים המפורסמים ביותר הם דונלד דאק של דיסני, שהוקרן בבכורה בשנת 1934, ואחים וורנר. ' דאפי דאק, שהוקרן בבכורה בשנת 1937. ברווזים היו גם ציפורי דוברות של חברות או הוצגו בקמפיינים פרסומיים, וכמה ברווזים הם אפילו קמעות לבתי ספר, עסקים או קבוצות ספורט.
מאמרים בנושאים דומים
 1. האם הוקס אוכלים ציפורים? כן!
 2. איך למשוך צ'יקיידים?
 3. מה אוכלים ברווזים ועופות בר אחרים?
 4. הסרת קני ציפורים
 5. צבעי ציפורים וציור בתי ציפורים
 6. כיצד להשתמש בשאריות מטבח להאכלת ציפורים?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail