היסודות של ינשוף

הזמן הטוב ביותר ביום לראות ינשופים הוא עם שחר או בין ערביים כאשר עופות אלה נראים קלים ופעילים יותר
הזמן הטוב ביותר ביום לראות ינשופים הוא עם שחר או בין ערביים כאשר עופות אלה נראים קלים ופעילים יותר.

ינשוף יכול להיות דרך נהדרת להוסיף דורסים חמקמקים לרשימת חייך, אך לסוג ייחודי זה של צפרות יש שיקולים מיוחדים להצלחה. הבנת היסודות כיצד למצוא ינשופים יכולה לעזור לך לנשוף עם נופים נהדרים של עופות דורסים אלגנטיים אלה.

מתי ללכת לנשוף

ינשופים הם ציפורים ליליות, אך אין זה אומר בהכרח שניתן לראותן רק בשעות החשוכות ביותר של הלילה. כמה ינשופים, כמו ינשופים נוברים, ינשופים קצרי אוזניים, ינשופים מושלגים, פעילים יותר במהלך היום מרוב מיני ינשופים אחרים. הזמן הטוב ביותר ביום לראות ינשופים הוא עם שחר או בין ערביים כאשר עופות אלה נראים קלים ופעילים יותר. לילה לאור ירח יכול להיות גם זמן נהדר לישוש, כאשר הירח מספק יותר אור לזיהוי ינשופים יעיל.

רוב הינשופים אינם נודדים ונמצאים באותה טריטוריה לאורך כל השנה, אך תקופות מסוימות בשנה עדיפות לנשוף. חיפוש אחר ינשופים בסוף החורף יכול להיות קל עבור צפרים שעופות על אוזניים כאשר ינשופים מתקשרים בתדירות גבוהה יותר כדי למשוך בני זוג או לתבוע את שטחים. ינשופי קינון חמקמקים יותר בתחילת הקיץ מכיוון שהם מגנים על הקנים שלהם ובדרך כלל זה לא הזמן הטוב ביותר למצוא ינשופים. מאמצע הקיץ ועד תחילת הסתיו יכול להיות אידיאלי לנשוף, אולם כאשר ינשופים צעירים מותחים את כנפיהם לראשונה, וציפורים צעירות אלה עשויות להיות פחות חשאיות וקל יותר להבחין בהן.

לפני שאתה עוזב

לפני שאתה יוצא לטיול ינשוף, חשוב להיות מוכן נפשית ופיזית. כדי להתכונן לישוב:

 • למד מדריך שטח בכדי ללמוד באילו מיני ינשופים אתה צפוי להיתקל. זה יכול לעזור לך להכיר את בתי הגידול המועדפים של ציפורים אלה, סימני שדה, גודל ורמזים אחרים לזיהוי נכון.
 • ינשוף מחקר קורא להיות מוכן לצפרות באוזן. לנשופים רבים יש שיחות ייחודיות, והאזנה היטב יכולה לא רק לעזור לך לזהות את הציפור לפי צליל, אלא גם לעזור לך לאתר את הציפור לקבלת הנוף הטוב ביותר.
 • בחר באופטיקה המתאימה. משקפת צפרות עם עדשות רחבות יותר כדי ללכוד יותר אור הן האפשרות הטובה ביותר לראות ינשופים בתנאי תאורה נמוכים, והיקף תצפית יכול להיות יעיל לצפייה בינשוף יושב בלי להפריע לציפור.
 • התלבש כראוי למזג האוויר המקומי, תוך התחשבות בטמפרטורות שיכולות לרדת במהירות לאחר השקיעה. בחרו בדים שקטים ולא רעיוניים ללא מחברים ממתכת שיכולים להחזיר אור כדי להיות פולשניים ככל האפשר לציפורים. צבעים כהים יותר והסוואה כהה הם האפשרויות הטובות ביותר ללבוש ינשוף.
 • הוסף ציוד לילה מתאים לתיק השדה שלך, כולל פנס חזק עם סוללות נוספות, חומר דוחה חרקים ושתייה חמה אם תרצה בכך.
 • קח תנומה מוקדם יותר באותו היום כדי שיהיה לך מספיק אנרגיה לישירת לילה מאוחרת, מבלי לזלוג ממאגרי האנרגיה שלך עד לנקודה בה היא עלולה להיות מסוכנת. לא תראה ינשופים ביעילות אם אתה מועד ישנוני לאורך הדרך.

לאן ללכת ינשוף

פעילים יותר במהלך היום מרוב מיני ינשופים אחרים
כמה ינשופים, כמו ינשופים נובלים, ינשופים קצרים, ינשופים מושלגים, פעילים יותר במהלך היום מרוב מיני ינשופים אחרים.

כל ההכנות בעולם לא יכולות לעזור לך למצוא ינשופים אם אינך יודע היכן לחפש אותם. דורסים אלה הם בעלי טווחים גדולים אך יכולים להיות נאמנים מאוד לאזורי ציד יצרניים, ואם תדעו היכן נראו ינשופים לאחרונה, יהיה לכם סיכוי טוב יותר למצוא אותם בעצמכם.

בדוק רשימות הודעות מקוונות, דוחות תצפית, או פנה לארגון צפרות מקומי לקבלת טיפים היכן למצוא ינשופים. אם אין תצפיות אחרונות, בחר בבתי גידול מיוערים ובאזורי מעבר או בקצוות יער בקרבת אזורים חקלאיים שיתמכו בשפע של עכברים, נברנים וטרף אחר עבור ינשופים. הקפד תמיד לכבד את גבולות הקניין הפרטי, עם זאת, ולציית לכל השלטים המוצבים לשימור או לפארקים סגורים.

טיפים נוספים למציאת ינשופים

אפילו עם ההכנה הטובה ביותר, זה יכול להיות מאתגר למצוא ינשופים. אם אתה מתקשה בחיפוש אחר ינשופים:

 • שמור על שתיקה: ינשופים הם בעלי שמיעה מצוינת וישמעו אותך, אך ככל שאתה שקט יותר, כך פחות תפריע ותלחץ את הציפורים. אם הם לא רואים בך איום, הם נוטים פחות לעוף משם. כבה טלפונים סלולריים ומכשירים ניידים אחרים או השתק רינגטונים, וודא ששום ציוד או בגדים אינם משמיעים רעש להפרעת ינשופים.
 • שמור על מרחק: ינשופים רבים יכולים להיות תוקפניים, במיוחד בקרבת אזורי הקינון שלהם. ברגע שאתה מזהה ינשוף, הישאר דומם ככל האפשר והימנע מלהתקרב מדי, מה שעלול להבהיל או להלחיץ את הציפור.
 • הקשיב היטב: כוסות הידיים סביב האוזניים יכולות לעזור לך לשמוע טוב יותר את קריאת הינשוף. התניידות בזהירות תוך כדי האזנה יכולה לעזור לך לשלוש את מיקום הציפור, כך שיש לך סיכוי טוב יותר לקבל תצוגה טובה. האזנה מדוקדקת יכולה גם לעזור בזיהוי ינשופים מכיוון שרבים מהציפורים הללו יש שיחות ודפוסי שיחה מובהקים.
 • תסתכל מקרוב: ינשופים הם בעלי הסוואה מעולה, וגם כאשר הציפור נמצאת בקרבת מקום קשה יהיה לראות אותה בבירור. למד גושים או בליטות חשודות בענפים וצפה בתנועות ראש או מתיחת כנפיים שיכולות להראות לך היכן הציפור מונחת.
 • הישאר בטוח: הקפד תמיד על בטיחות צפרות, במיוחד כשצפרות בלילה. הישאר על שבילים והיה מודע ומכבד את חיות הבר הליליות האחרות שאתה עלול להיתקל בהן. הימנע מכל אזורים לא בטוחים, וכבד את הפארקים והשימור הסגורים וכן את הרכוש הפרטי.
 • צמצם את האורות: אמנם ייתכן שתצטרך להשתמש בפנס כדי לראות שביל, הימנע מנופף האור סביב כדי לזהות ינשוף. נסה לשמור על אורות מופנים כלפי מטה, שכן הבזק אור ישיר עלול לשבש את ראיית הלילה של הציפור ולהפוך אותה לבהלה ופגיעה יותר. במידת הצורך, להאיר את האור על ענף סמוך ולהשתמש רק באור מפוזר ועקיף על הציפור. באופן דומה, הימנע מצילומי פלאש בעת הינשוף. רצועת בד דק, כמו טישו או מטפחת, מעל פנס בוהק יכולה לעזור להקהות את האור כדי להפריע פחות מבלי להיות כהה מכדי לראות.
 • מזער הקלטות: הקלטות של קריאות ינשוף או חריקות טרף עשויות למשוך ינשוף למצב של תצוגה טובה יותר, אך במחיר כבד. הציפורים מגיבות למה שהן מאמינות כבן זוג פוטנציאלי, מתחרה או ארוחה, ובזאת הן מזניחות את הפעילויות הדרושות להישרדות כמו ביצים רועדות, טרפות, ציד וכו '. הדבר יכול להלחיץ ולהסיח את הדעת של הציפורים., ויש להשתמש בכל הקלטות באופן מינימלי בלבד ולהפסיק אותם באופן מיידי אם ציפורים נסערות או לחוצות.

אם אתה מתקשה למצוא ינשופים, פנה למקלטים מקומיים לחיות בר, לפסטיבלי צפרות או לארגוני צפרות כדי ללמוד על טיולי ינשוף מתוכננים. לעתים קרובות בהובלת צפר מומחה הבקי במציאת ינשופים מקומיים, אירועים אלה יכולים להוות מבוא נהדר לנשמות בטבע. לקבלת ינשופים רבים עוד יותר בבית, שקול למשוך ינשופים לחצר האחורית שלך כדי להביא ינשוף ממש לדלת האחורית שלך, או בקר בגן חיות או בכלוב מקומי כדי לראות מקרוב ואינטראקציות עם ינשופים שאולי לעולם לא תוכל לראות בטבע.

מאמרים בנושאים דומים
 1. עובדות מהנות על ברווזים
 2. האם הוקס אוכלים ציפורים? כן!
 3. צבעי ציפורים וציור בתי ציפורים
 4. איך למשוך צ'יקיידים?
 5. מה זה זרעי ניג'ר?
 6. מה אוכלים ברווזים ועופות בר אחרים?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail