צבעים שמושכים ציפורים

ניתן להשתמש בצבעים הבהירים ביותר כדי למשוך ציפורים רבות ושונות
עם זאת, ניתן להשתמש בצבעים הבהירים ביותר כדי למשוך ציפורים רבות ושונות, כאשר מיני ציפורים מסוימים נמשכים יותר לגוונים מסוימים.

יש ציפור מעולה חזון ואת רואות צבעים היטב, אפילו טוב יותר מאשר בני האדם חזון, אבל איך צפרים יכולים לנצל ציפור חוש צבע? בחירת הצבעים הטובים ביותר כדי למשוך ציפורים יכולה להוסיף יופי בחצר ולעודד מינים נוספים לבקר.

מדוע ציפורים רואות צבע

צבע חשוב למיני ציפורים רבים, והם מסתמכים על רמזים לצבע בסביבתם בכמה דרכים.

 • ברייט נוצות בצבע להצביע על להתבגר, ציפור בריאה כי תהיה בן זוג חזק.
 • המסה לצבעים בהירים יותר מעידה על תחילת עונת רביית הציפורים.
 • סימונים צבעוניים יכולים להיות אזהרות מפני רעלים מהצומח או טורפים חזקים.
 • פרי צבעוני בהיר בשל ומוכן לאכילה בשיא תכולתו המזינה.
 • פרחים בהירים מלאים בצוף וימשכו חרקים למקור מזון אחר.
 • שינוי צבעי העלווה יכול להצביע על עונות משתנות וזמן הגירה.

מכיוון שציפורים מותאמות כל כך לצבעים, הוספת הצבעים הנכונים לחצר שלך יכולה להיות דרך יצירתית ויפה למשוך ציפורים, במיוחד בסוף הסתיו והחורף, כאשר צבע טבעי פחות עשוי להיות זמין.

הצבעים הטובים ביותר כדי למשוך ציפורים

ציפורים שונות נמשכות לצבעים שונים. מיני ציפורים בודדים עשויים לראות את הצבעים "הטובים ביותר" כמציין מקור מזון. ציפורים אחרות עשויות להימשך יותר לצבעי נוצותיהם, מכיוון שאלה יכולות להצביע על בן זוג פוטנציאלי או על ציפור אחרת ששורדת היטב. עם זאת, ניתן להשתמש בצבעים הבהירים ביותר כדי למשוך ציפורים רבות ושונות, כאשר מיני ציפורים מסוימים נמשכים יותר לגוונים מסוימים.

 • אדום וורוד: יונקי דבש
 • כתום: אוריאולים, יונקי דבש
 • צהוב: חוחיות זהב, חרבנים, יונקי דבש
 • כחול: ציפורים כחולות, ג'ייז

צבעי הסוואה טבעיים כמו אפור, חום וירוק הם בחירות מצוינות למשוך ציפורים עם מזג עצבני יותר, כמו יונים, שליו, קיכלי מזון ומזינים קרקעיים אחרים. גווני אדמה אלה מייצגים ביטחון ובטיחות, המושכים מינים של ציפורים סוערות יותר.

הצבע האחד שיש להימנע ממנו

בעוד שרוב הצבעים הבהירים מושכים לציפורים, יש להימנע ככל האפשר מצבע אחד: לבן מסמן אזעקה, סכנה ותוקפנות לציפורים רבות. למעשה, ציפורים רבות משתמשות בלבן בפלומה שלהן כאזהרה, כמו הברקה לבנה של נוצות זנב של צומת כהה או הטלאי הלבן בכנפי הצפרן הצפוני. הוספת הרבה לבן לחצר לא תמשוך ציפורים, אך יכול מאוד להזהיר אותן.

שימוש בצבע כדי למשוך ציפורים

בחירת הצבעים הטובים ביותר כדי למשוך ציפורים יכולה להוסיף יופי בחצר ולעודד מינים נוספים לבקר
בחירת הצבעים הטובים ביותר כדי למשוך ציפורים יכולה להוסיף יופי בחצר ולעודד מינים נוספים לבקר.

ישנן דרכים רבות להוסיף מקורות צבע טבעיים ומלאכותיים לחצר שלך כדי למשוך ציפורים לגוונים היפים. גינון עם פרחים צבעוניים, עצים, שיחים, גפנים ועשבים היא אחת האפשרויות הטובות ביותר. צמחים רבים בעלי צבעים בהירים אלה יספקו גם מזון, מחסה ואתרי קינון לציפורים, מה שהופך אותם לשימושיים עוד יותר לגינון ידידותי לציפורים.

בבחירת צמחים בחרו בזנים הצבעוניים ביותר ובחרו זנים בעלי צבע מוקדם ומאוחר כך שהם ימשכו ציפורים זמן רב ככל האפשר. בדוק גם את הצבעים של פרי כלשהו המיוצר על ידי הצמחים או שינויים בסתיו בצבע העלווה כדי לבחור את האפשרויות הטובות ביותר לצבע טבעי כדי למשוך ציפורים בכל עונות השנה. אם אין גן או ערוגות פרחים, שקול להוסיף במקום צמחים צבעוניים למיכלים גדולים, עציצי מרפסת או תיבות חלון, ושנה אותם באופן עונתי לקבלת הגוונים התוססים ביותר.

לצפרים שרוצים להוסיף מגע מלאכותי של צבע לחצרותיהם יש אפשרויות רבות להשלים נטיעות טבעיות עם פרץ קשת שיכול למשוך ציפורים.

 • הוסף כדור מבט צבעוני או כדור פסיפס בחצר, רצוי ליד מזין ציפורים או אמבטיה.
 • צייר גדרות או סככות גינה בצבעים עזים, תוך שימוש בצבעים לא רעילים למען בטיחות חיות הבר.
 • בחרו במאכלי ציפורים צבעוניים, או הוסיפו סרטים צבעוניים או פרחים מלאכותיים לקישוט מזינים.
 • צבע חפצי חצר אחרים בצבעים עזים, כגון סירים, ספסלים, סורג או סוכות.
 • בחר פריטי נוי עם נגיעות של ציפורים צבעוניות שייראו אטרקטיביות, כגון אבני מבטא שביל, פעמוני רוח, פסלים או חידושים אחרים.

אין צורך בצבע רב כדי למשוך ציפורים, אך ודא שהמבטאים הצבעוניים נראים מהשמיים. פיסת צבע יפהפייה המסתתרת מתחת לעץ עבה או עמוק בתוך שיחים לא תמשוך ציפורים רבות כמו אחת שתהיה גלויה כשהן עפות בקרבת מקום. באופן דומה, הימנע מחפצים צבעוניים הנעים בתדירות גבוהה, כמו גלגלים מסתובבים, דגלים או גרבי רוח, מכיוון שהתנועה המתמדת יכולה להפחיד ציפורים. צבע המוצב ליד תחנות האכלת ציפורים או אמבטיות ציפורים יכול להיות יעיל יותר מכיוון שהוא יעזור להוביל את הציפורים לפריטים שהם זקוקים להם, וברגע שהם ימצאו את המשאבים הללו, סביר יותר שהם יישארו.

שמירה על צבע בפרספקטיבה

בעוד שצבע יכול למשוך ציפורים לחצר, חשוב להבין שצבע לבדו לא ישמור על ציפורים לבקר. השתמש בצבע כדי לתפוס את תשומת ליבם של ציפורים, אך ספק אוכל טוב, מים מתוקים, מקלט מאובטח, אתרי קינון וגינון ידידותי לציפורים כדי לעודד ציפורים להישאר. ברגע שציפורים ימצאו את החצר הצבעונית והידידותית לציפורים שלכם, תגלו שהנוצות שלהן מוסיפות נופך צבע מבורך עוד יותר לנוף.

מאמרים בנושאים דומים
 1. הכל אודות קיני יונק דבש
 2. היסודות של ינשוף
 3. הסרת קני ציפורים
 4. עובדות מהנות על ברווזים
 5. איך למשוך צ'יקיידים?
 6. מה זה זרעי ניג'ר?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail