האכילו אוריולים בחצר שלכם

פירות וג'לי על ידי החלפת התוכן כל כמה ימים ושטיפת המזינים במידת הצורך
שמור על טרי מזין צוף, פירות וג'לי על ידי החלפת התוכן כל כמה ימים ושטיפת המזינים במידת הצורך.

אוריולים הם עופות יפהפיים ורצויים מאוד בחצר האחורית. על ידי הצעת המאכלים הנכונים ושימוש במזינים המתאימים לציפורי שיר גדולות אלה, תוכלו ליהנות בקלות מעופות כתומים, צהובים ושחורים מבריקים לאורך כל האביב והקיץ.

מה שאוריות אוכלות

ישנם תשעה סוגים שונים של אוריאלים שמבקרים באופן קבוע באירופה ובקנדה, ובעוד שהטווחים שלהם שונים בתכלית, העדפות ההזנה שלהם דומות להפליא. לכל העופות הללו יש שן מתוקה חזקה, והם מעדיפים מזונות המציעים לא רק תזונה נכונה, אלא יש בהם גם מגע של סוכר. מאכלים אורליים פופולריים כוללים:

 • חרקים, תולעי ארוחה וצרעות
 • צוף, תערובות מסחריות או מי סוכר ביתיים
 • פרחים וחתיכות פרחים, כמו ניצנים
 • פירות, במיוחד תפוזים, תפוחים, אפרסקים, פירות יער ובננות
 • לחם ושאריות מטבח אחרות (כמו פינוקים נדירים מאוד)
 • חליפה מעורבבת עם חתיכות פרי, פירות יער או חמאת בוטנים
 • ג'לי, במיוחד ג'לי ענבים ומרמלדת תפוזים
 • אפונה טרייה, קפואה או יבשה

אילו מיני ציפורים מעדיפים איזה אוכל יכול להשתנות, אך תערובת של מאכלים אלה יכולה למשוך אוריאלים למזינים שלך בקלות. (ראה להלן תרשים העדפות האכלת האוריול לפרטים על מינים אוריאוליים ספציפיים.)

מאכילים את ציפורי אוריול

ניתן להשיג עיצובים מיוחדים של מזין עופות אוריאול המתאימים רק למזונות שמעדיפים אוריאולים, ולכן מפתים ציפורים אלה לארוחה מבלי להתחרות בציפורים אחרות. מזינים עם צוף עם יציאות רחבות יותר עבור שטרות גדולים ומוטות עבור ציפורי שיר אלה הם פופולריים, כמו גם מנות קטנות להצעת ג'לי או תולעי קמח. מזינים עם קוצים לאחיזה מאובטחת של חצאי תפוזים או תפוחים הם גם מזינים אוריליים פופולריים, ועיצובי מזינים רבים משלבים את שלושתם: מאגרי צוף, כלי ג'לי ודוקרני פרי. ניתן להציע עוגות סוויט או נתחים ופירות טרי בפלטפורמה, בכלוב או במזיני מגשים, וניתן להציע ג'לי בכל מנה קטנה או אפילו ישירות מהצנצנת.

צוף אוריולה

אם לא האכלתם אוריאולים במיוחד אך כבר שמתם לב אליהם בחצר שלכם, הם עשויים להימשך לכל מאכילי יונקי הדבש שיש לכם. המתכון יקטרו יונק הדבש קלסי של מי ארבעה חלקי סוכר חלק אחד הוא גם אטרקטיבי אוריולס, אבל הם יעדיפו ניזונים צוף עם יציאות גדולות המוטות בגלל הגודל הגדול אוריולס. אוריולס גם ילגמו בשקיקה פחות צוף מתוק, והכנת אוכל אוריאול ביחס של 5: 1 או 6: 1 בין מים לסוכר הוא מתאים ויכול להיות חסכוני יותר כשמנסים לפייס את התיאבון הלבבי של ציפורים אלה. צופים אוריאליים מסחריים רבים משתמשים גם בצבע כתום כדי לסייע במשיכת הציפורים. בדיוק כמו אצל יונקי דבש, הצבע מיותר לכמה שיותר מזינים של צוף אוריולה יש בסיסים כתומים ונמלים שימשכו את הציפורים באותה קלות ללא סיכון של תוספת כימיקלים.

האכלת ג'לי אוריאולים

אל תציע מיץ תפוזים מועשר או משקאות או משקאות מוגזים בטעם תפוז במקום צוף אוריאול
אל תציע מיץ תפוזים מועשר או משקאות או משקאות מוגזים בטעם תפוז במקום צוף אוריאול.

ג'לי הוא אחד ממזונות האוריאול היעילים ביותר שתוכלו להציע. עדיף ג'לי ענבים חלק, אך הציפורים ייקחו גם ריבות או ריבות של דובדבנים אדומים, תותים, תפוחים או פטל. הציעו ג'לי בכלים קטנים, בקליפה כתומה חלולה, או שנמרחו על מחצית כתומה והאוריות לא יוכלו להשאיר אותה בשקט. עם זאת, אל תציעו ריבות ללא סוכר או כל ג'לי שיוצר עם תחליפי סוכר. הסוכר הוא זה שמעניק לציפורים את האנרגיה והקלוריות הדרושים להן, וסוכרים מלאכותיים עשויים להיות רעילים לציפורים. באופן אידיאלי, ג'לי אורגני הוא הטוב ביותר, אבל כל מותג, כולל מותגים כלליים או חנויות, יעשה זאת.

כאשר אוריאולים מבקרים לעתים קרובות במאכילים, עדיף להציע ג'לי בכמויות מוגבלות בלבד. זה יבטיח שהציפורים מחפשות מגוון רחב יותר של מקורות מזון לתזונה מאוזנת יותר, מכיוון שג'לי לבדו אינו מספק חלבון מספיק או חומרים מזינים אחרים לתזונה הבריאה ביותר. במקום זאת, שקול להציע ענבים כתושים כאלטרנטיבה ג'לי מזינה יותר יחד עם מאכלים אחרים ידידותיים לאורול.

טיפים נוספים להאכלת אוריאולים

כדי להשביע עוד יותר את האוריאלים הרעבים שלך:

 • הימנע מריסוס חומרי הדברה אשר יסירו את החרקים אותם עופות אוכלים. בהתאם למין האוריאול, החרקים עשויים להיות עד 90 אחוז מהתזונה שלהם, במיוחד בעונת הקינון כאשר ציפורים צעירות דורשות יותר חלבון לצמיחה והתפתחות בריאה.
 • עבור מקור מזון מוכן, יאכלו שיחים ושיחים המייצרים גרגרי אוריו. אוכמניות, סמבוקיות, אוכמניות, אוכמניות, פטל, תותים ואוכמניות הם כל אפשרויות טובות עם גידולים בשפע.
 • שתלו מגוון פרחים המייצרים צוף בגינה שלכם כדי לתת לאוריולים מקור מזון טבעי נוסף. אוריולים רבים ימשכו לאותם פרחים מתוקים המושכים יונקי דבש, כולל פטוניות, יערה ולבבות מדממים.
 • הגן על מזינים אוריוליים מהנמלים על ידי התקנת תבליני נמלים בכל מזין, אך אל תשתמש במוצרים על בסיס שמן שנמרחו על מוטות או על מזינים כדי להרחיק את הנמלים. מוצרים אלה יכולים לכסות נוצות של ציפור ולהקשות על המעוף וההכנה.
 • אל תציע מיץ תפוזים מועשר או משקאות או משקאות מוגזים בטעם תפוז במקום צוף אוריאול. למוצרים אלה אין את הסוכרוז הדרוש לציפורים והם מכילים חומרים משמרים רבים וכימיקלים אחרים העלולים להזיק.
 • שמור על טרי מזין צוף, פירות וג'לי על ידי החלפת התוכן כל כמה ימים ושטיפת המזינים במידת הצורך. במזג האוויר החם ביותר, יתכן שיהיה צורך לנקות את המזינים מדי יום בכדי להימנע מעובש וקלקול שעלול להיות רעיל לאוריאולים.

כמו שלאנשים שונים העדפות האכלה שונות, כך גם לציפורים שונות, אפילו מאותו המין. נסה מגוון של מאכלים וסוגי מזין בעת האכלת אוריאולים, ובקרוב יהיו לך הציפורים היפות האלה אוכלות באופן קבוע בחצרך.

תרשים העדפות האכלת אוריול

מיני אוריאול
* נדיר אצל מזינים
אוכל מועדף
אלטמירה * חרקים, פירות, פירות יער
אודובון * חרקים, פירות, צוף
בולטימור חרקים, פירות יער, פירות, צוף, חמאת בוטנים, סוויט
בולוק חרקים, פירות יער, פירות, סוויט, צוף
מכוסה חרקים, צוף, שאריות לחם (נדיר בלבד), פירות
פרדס חרקים, פירות יער, פרחים, צוף, פירות
של סקוט חרקים, פירות, צוף
נקודת חזה * חרקים, פירות, פירות יער, צוף
גיבורי פסים *

חרקים, ענבים, זרעים, פרחים, צוף

מאמרים בנושאים דומים
 1. גדלי חור ציפורים
 2. צבעים שמושכים ציפורים
 3. האם הוקס אוכלים ציפורים? כן!
 4. הכל אודות קיני יונק דבש
 5. עובדות מהנות על ברווזים
 6. איך למשוך צ'יקיידים?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail