איך למשוך ינשופים לחצר שלך?

ינשופים אינם ציפורים נפוצות בחצר האחורית
ינשופים אינם ציפורים נפוצות בחצר האחורית, אך הם יכולים להיות אורחים נחשקים ביותר והם מדהימים לשמוע ולהתבונן כאשר הם מבקרים.

ינשופים אינם עופות נפוצים בחצר האחורית, אך הם יכולים להיות אורחים נחשקים ביותר והם מדהימים לשמוע ולהתבונן כאשר הם מבקרים. עם ההכנה הנכונה, כל צפר יכול ללמוד כיצד למשוך ינשופים לחצר על בסיס קבוע.

למה אנחנו אוהבים ינשופים

ינשופים הם מהדורסים האהובים ביותר, והמעוף השקט שלהם, העיניים הגדולות, השיחות העגומות והתנהגותם הלילית הופכים אותם לקסומים ומסתוריים כאחד. מכיוון שינשופים אינם פעילים במיוחד במהלך היום, ינשוף בחצר האחורית יכול להתקיים יחד עם ציפורים אחרות בחצר האחורית, וכציידים מצוינים הם יכולים לסייע בשליטה באוכלוסיות סנאים ומכרסמים. ינשופים קטנים יותר עשויים גם לסייע בשליטה על חרקים גדולים, ינשופים יתפסו מדי פעם גם זוחלים כמו נחשים ולטאות. מכיוון שהם אינם אוכלים זרעי ציפורים, ציפורים אלה אינן זולות למשוך בהשוואה לציפורים בעלות תיאבון לבבי לזרעים יקרים או למאכלים אחרים.

ישנם יותר מ -200 מינים של ינשופים בעולם, אך רק מעטים נוחים מספיק כדי להפוך למינים בחצר האחורית. הינשופים הנפוצים ביותר בחצר האחורית כוללים:

בהתאם לבית הגידול המקומי, טווחי הינשוף האזוריים ועד כמה החצר אטרקטיבית עבור עופות דורסים אלה, ינשופים אחרים עשויים גם להפוך למבקרים בחצר האחורית.

איך למשוך ינשופים

כל צפר יכול ללמוד כיצד למשוך ינשופים לחצר על בסיס קבוע
עם ההכנה הנכונה, כל צפר יכול ללמוד כיצד למשוך ינשופים לחצר על בסיס קבוע.

כמו במשיכת ציפורים כלשהן, המפתח למשיכת ינשופים הוא לספק את ארבעת הצרכים הבסיסיים שלהם: מזון, מים, מקלט ואתרי קינון.

 • אוכל: ינשופים לא יבקרו במאכלי ציפורים, אך ניתן לספק מקור מזון יציב לציידים אלה. מכיוון שינשופים אוכלים עכברים, שרקנים, גופרים ומכרסמים קטנים דומים, צפרים שיש להם עכברים בקרבת מקום נוטים יותר למשוך ינשופים. השארת דשא ללא גזירה, הוספת ערימת מכחול והשארת זרעים על הקרקע יהפכו את החצר לידידותית יותר לעכבר, מה שבתורו הופך את בית הגידול לידידותי יותר לנשף. הימנע משימוש ברעלים או מלכודות כדי לחסל עכברים או טרף אחר, ותן לנשופים לטפל בבעיה במקום.
 • מים: ינשופים מקבלים את הרוב המכריע של הנוזל שהם זקוקים לו בתזונה מהטרף שהם צורכים, והם אינם מבקרים תכופות במרחצאות ציפורים. באקלים חם יותר ובמהלך הקיץ, ינשופים עשויים לבקר במרחצאות ציפורים מעט יותר גדולות לשתות או להתרחץ. אספקת מקור מים מסוג זה באזור שקט ומבודד, עשויה לעודד ינשופים לבקר.
 • מקלט: ינשופים זקוקים לעצים בוגרים ובוגרים מעט עם גזעים טובים כדי לשבת במהלך היום, רצוי באזור מוצל ומבודד. גם עצים מחטניים וגם נשירים מתאימים אם הם בגודל טוב. ארגזי קן ינשוף ריקים הם גם אלטרנטיבות טובות למקלט טבעי, אך מתן מרחבים טבעיים בהם הינשופים יכולים להרגיש בטוחים במהלך היום היא הדרך הטובה ביותר לעודד אותם לשבת בקרבת מקום.
 • אתרי קינון: עצים חלולים הם אתרי הקינון המועדפים על רוב הינשופים. מינים קטנים יותר של ינשוף אשר נוטים יותר להיות נפוצים בחצרות ובגנים עשויים להשתמש גם בקופסאות קן גדולות הממוקמות 10-20 מטר מעל הקרקע על עץ גדול. ינשופי אסם עשויים להשתמש גם במבנים נטושים לקינון, והשאיר אסם או סככה פתוחים לגישה של הציפורים יכול להעניק להם מקום נהדר לגדל בו צמד ינשופים. יש להציב קופסאות קן לנשמות עד ינואר או פברואר מכיוון שציפורים אלה מקננות הרבה יותר מוקדם ממינים אחרים בחצר האחורית. יש לפקח על התיבות כדי להשאיר אותן ללא צרעות, סנאים, מכרסמים, דביבונים או עופות אחרים או אורחים העלולים להרתיע ינשופים מקננים.

יצירת סביבה ידידותית לנשוף

אם החצר שלך ידידותית לנשוף, אך אתה עדיין מתקשה למשוך דורסים ליליים אלה, ישנם צעדים נוספים שיכולים לעזור להפוך את החצר למושכת עוד יותר.

 • השאירו ענפים גדולים וחשופים ועצים מתים בשלמותם ככל האפשר בכדי לספק שקעים ונקודות מגורים לציד ינשופים.
 • צור קטע כפרי וטבעי של בית הגידול בחצר האחורית עם מעט גיזום או תחזוקה שבו ינשופים יכולים להרגיש בנוח יותר, במיוחד לקינון או ללינה.
 • הימנע מתאורה חיצונית נרחבת כגון מאפייני מים מוארים, זרקורים או זרקורים, אפילו באמצעות חיישני תנועה. ינשופים צדים בצורה יעילה יותר בחושך ולא יבקרו בחצרות מוארות היטב.
 • שמור על חיות מחמד בתוך הבית לאחר הדמדומים ובשעות הלילה. זה ימנע מחיות מחמד מפני ציד ינשופים וימנע מחיות מחמד להבריח את העכברים והמכרסמים האחרים שינשופים יצודו.
 • נקוט צעדים למניעת התנגשות חלונות ציפורים בחלונות גדולים העלולים להוות סכנה לציד ינשופים.

עצות אלה יכולות לעזור לך למשוך ינשופים, אך חשוב לא פחות להימנע מהתנהגויות העלולות לפגוע בעופות אלה.

 • אל תשחררו עכברי כלוב או חיות קטנות אחרות מתוך כוונה לספק מזון משלים לעינשונים, ואל תקנו עכברים מתים או הציעו בשר אחר לפיתוי ינשופים. חיות מחמד מסוג זה לא ישרדו בחוץ, ועל ינשופים לצוד טרף חי בכדי לענות על צרכיהם התזונתיים וההתנהגותיים.
 • הימנע משימוש תכוף בשיחות ינשוף מוקלטות העלולות להסעיר את הציפורים ולהסיח את דעתן מפעילות הציד או הקינון הנחוצים להן כדי לשרוד. יותר מדי שיחות עשויות לדמות עודף טורפים באזור, מה שיכול להרתיע ציפורים אחרות מביקור.
 • הסר את כל סוגי הרשתות מהחצר שלך בלילה, כולל רשתות כדורגל או הוקי ורשת מחישוקי כדורסל. ינשופים מעופפים עלולים להסתבך ברשתות אלה ולגרום למצוקה, לפציעות ואף למוות. קישוטים עונתיים, כמו קורי עכביש דקורטיביים בחוץ, הם איום נוסף שיש להסיר כדי להגן על ינשופים.

בעזרת סבלנות ותכנון קפדני ניתן למשוך ינשופים ליהנות מהם מקרוב בחצר ביתכם.

מאמרים בנושאים דומים
 1. 25 עובדות מהנות על יונקי דבש
 2. יונקי הדבש התנהגות ותוקפנות
 3. צבעים שמושכים ציפורים
 4. כיצד למשוך קרדינלים?
 5. גדלי חור ציפורים
 6. הכל אודות קיני יונק דבש
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail