סוגי עופות ים

ישנם 22 מינים של אלבטרוסים בעולם
ישנם 22 מינים של אלבטרוסים בעולם, כולם חלק ממשפחת העופות Diomedeidae.

כשרוב הצפרים חושבים על עופות ים, הם מדמיינים ציפור בודדה המתנשאת מעל גלים אינסופיים. תמונה זו אמנם מדויקת עבור עופות ים רבים, אך הבנת הסוגים השונים של עופות הים יכולה להוביל להערכה טובה בהרבה של ציפורים ייחודיות ומגוונות אלה.

 • 01

  אלבטרוס

  אלבטרוסים הם עופות פלגיים אדירים. הן בין הציפורים המעופפות הגדולות בעולם, עם מוטות כנפיים ממותות וכנפיים צרות וארוכות שמעניקות להן מעולה מעולה לטיסה קלה. בניגוד לעופות ימיים רבים, גם אלבטרוסים צועדים היטב על היבשה. ישנם 22 מינים של אלבטרוסים בעולם, כולם חלק ממשפחת העופות Diomedeidae.

 • 02

  אוק

  ישנם סוגים רבים של אליקים, אך עם גופם הקומפקטי כולם מותאמים היטב לים הצפוני ולמים קרים יותר. מורס, פאפינים וגרגירים הם כל סוגי הטריקים. ציפורים אלה בדרך כלל בעלות יציבה זקופה ביבשה, אך יכולות להיות מגושמות בהליכה. לרובם נוצות שחור-לבן, ולרבים יש גם שטרות צבעוניים או סימונים מובחנים. כל האליקים הם חלק ממשפחת הציפורים של Alcidae.

 • 03

  בובי

  Boobies נקראים על ידי ביטויים טיפשיים או טיפשיים שלהם ואת ההיסטוריה של התנהגות סבירה בכל הנוגע לשייטים רעבים. מדובר בסגורות טרופיות יפהפיות עם שטרות ורגליים בהירים, כולל הסרגל הכחול-רגליים המוכר והמהולל. מדובר בציפורים גדולות וכבדות יותר שיכולות להיראות מביכות בטיסה, אך לעתים קרובות נראות על מצופים, צוקים או סלעים. כל הציצים הם חלק ממשפחת הסולידאים.

 • 04

  פריגטבירד

  נקראים גם ציפורי פיראטים או ציפורי איש מלחמה, פריגטות הם פליירים ממלכתיים עם שטרות ארוכים ומכוסים, כנפיים מחודדות בחדות וזנבות מזלגות באומץ. שקית הגרון האדומה של הזכרים מובחנת, כמו גם המעוף הגבוה והמרומם של הציפור. מדובר בציפורים גדולות שעשויות להסתובב באטיות ואלגנטיות לפני שצוללות לגניבת דגים מציפורים אחרות. כל חמשת מיני הפריגטות שייכות למשפחת העופות Fregatidae.

 • 05

  פולמר

  לעתים קרובות מבולבלים עם שחפים בגלל המבנה השמנמן והזנבות הקצרים שלהם, הסולמות הם למעשה סוג של נפט. הם מאכילים אופורטוניסטיים ומסועדים באופן נרחב, כולל ביקור בקרקעות לפח אשפה או נבלות. הם צינורות עם מבני חישוק בולטים המסייעים לסינון מלח ממי הים שהם שותים. ישנם רק שני מינים פולניים בעולם, פולם הצפוני והפולמר הדרומי. שניהם נכללים במשפחת הפרוקלריאידים.

 • 06

  גאנט

  גנטות הן עופות ים גדולים עם מבנים שמנמנים שנראים מעט רעים ביבשה, אך הם פליירים חזקים ודייגי צלילה חזקים. נוצותיהם הלבנות, ראשיהם החטובים וקצות הכנפיים השחורים נבדלים מכל שלושת מיני הגנינים: גנטית צפונית, גנטית שכמייה וגנטית אוסטרליה. בגלל קווי הדמיון הללו, הטווח הוא קריטי כדי להבדיל בין המינים. כל שלושת הגנים הם חלק ממשפחת הסולידאים יחד עם קרובי משפחתם הקרובים.

 • 07

  מור

  וכולם ממשפחת הציפורים של Alcidae
  ישנם רק שלושה מינים של פאפינים, קרניים, אטלנטיות ומוטות, וכולם ממשפחת הציפורים של Alcidae.

  סוג של אלוק שדומה לפינגווינים, מוררים הם בעלי נוצות כהות וקלות, והם ישחו מתחת למים במרדף אחר דגים. כאשר הם נמצאים על היבשה, יש להם יציבה זקופה והליכה מגושמת ומשתכשכת. ישנם רק שני מינים מוררים, המורה המצויה והמורה הסמיכה, שניהם נמצאים באוקיאנוסים הצפוניים. מינים אלה הם חלק ממשפחת הציפורים של אלקידה (Alcidae) עם סוגים אחרים של אליקים, כולל פאפינים וגרגירים.

 • 08

  פינגווין

  ציפורים חסרות מעוף באוקיאנוס הדרומי, פינגווינים הם עופות ים מיוחדים המאובזרים היטב למים קפואים עם נוצות בידוד ושומן. הם שחיינים מדהימים ויש להם סנפירים מיוחדים ולא כנפיים מנוצות. למרות המוניטין הצונן שלהם, לעומת זאת, כמה מיני פינגווינים מתרבים דווקא באזורים טרופיים. 18 מיני הפינגווינים משתנים מאוד בגודל ובטווח שלהם, אם כי כמה סוגים של פינגווינים דומים פיזית. כל הפינגווינים הם ממשפחת הציפורים Spheniscidae.

 • 09

  פטרל

  עצי הים הם עופות ים קטנים הנבדלים על ידי הנחיריים המוארכים והצינוריים שלהם ומעופפים נמוכים וגלישים. לעיתים קרובות הם נשארים כל כך קרובים למים עד כי נראה להם ללכת על פני השטח שלהם. כמו עופות ים רבים, עצי הגבעול נשארים בים כמעט כל חייהם, וחוזרים לארץ רק כדי להתרבות. ציפורים המכונות "petrel" נמצאות בכמה משפחות מדעיות. אמנם חלק מהסיווגים אינם מקובלים באופן אוניברסלי, אך בדרך כלל נחשבים הכותרת האמיתית לחלק ממשפחת הפרוקלרידים.

 • 10

  יסעור

  פאפינס הם אלוקים גדולים עם שטרות רחבים וצבעוניים וביטויים גחמניים. בגלל זה, הם נקראים לעתים קרובות ליצני ים או תוכים. הם שחיינים חזקים ומקננים במושבות רבייה גדולות, בדרך כלל באיים ימיים או בחופי צפון מבודדים. ביבשה יש להם יציבה זקופה ובמעוף פעימות הכנפיים שלהם מהירות ודרכן ישירה. ישנם רק שלושה מינים של פאפינים, קרניים, אטלנטיות ומוטות, וכולם ממשפחת הציפורים של אלקידה.

 • 11

  גזירה

  מי הגזירה הם גלעינים קטנים עם כנפיים ארוכות המתמחים בטיסה נמוכה וגלישה. קצות הכנפיים שלהם עשויים להבריש את הגלים ו"לגזום את המים "בזמן שהם עפים, ולתת לעופות האלה את שמם המוכר. ישנם יותר מ -30 מינים של גזירה וציפורים אלה ניתן למצוא ברחבי העולם, אך לעתים קרובות הן נותרות רחוק לים. כאשר תנאי ההאכלה הם אידיאליים, הם יכולים להתקבץ בקבוצות גדולות, במיוחד במקום בו שוכני האוקיאנוס מקרבים את הטרף כמו דגים, פלנקטון ודיונון אל פני השטח. מי הגזירה הם חלק ממשפחת הפרוקלריאידים.

 • 12

  טרופיקבירד

  שלא כמו עופות ים רבים, לציפורים הטרופיות יש בעיקר נוצות לבנות ומזוהות בקלות על ידי נוצות הזנב הארוכות מאוד שלהן. יש להם רגליים קצרות והם צוללי צלילה רדודים כשהם צדים. ישנם רק שלושה מינים של ציפור טרופית: הטרופית אדומת החבית, הזנב הלבן והזנב האדום. מכיוון שהם כל כך מובחנים, הם בני המשפחה היחידים ממשפחת Phaethontidae.

מאמרים בנושאים דומים
 1. מה להאכיל ציפור?
 2. איך למשוך ינשופים לחצר שלך?
 3. האכילו אוריולים בחצר שלכם
 4. 25 עובדות מהנות על יונקי דבש
 5. כיצד למשוך קרדינלים?
 6. גדלי חור ציפורים
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail