הנה מה שאוכלים יונקי דבש

הוא המקור השופע והפופולרי ביותר למאכל יונקי הדבש
צוף, מפרחים מתאימים או מתמיסות מי סוכר, הוא המקור השופע והפופולרי ביותר למאכל יונקי הדבש.

כל הצפרים בחצר האחורית יודעים כי יונקי דבש שותים מי סוכר, אך מה עוד יונקי דבש אוכלים? הבנת מקורות המזון הטובים ביותר כמו יונקי הדבש יכולה לעזור לכם לתכנן מזנון אטרקטיבי בחצר האחורית שתפתה את הציפורים הזעירות הללו וכן יענה על כל צרכיהם התזונתיים.

צוף יונקי הדבש

צוף, מפרחים מתאימים או מתמיסות מי סוכר, הוא המקור השופע והפופולרי ביותר למאכל יונקי הדבש. הכמות הגדולה של סוכרוז בצוף מעניקה ליונקי הדבש את האנרגיה הדרושה לחילוף החומרים הגבוה שלהם, למעוף המהיר ולחייהם האנרגטיים. מכיוון שצוף נוזלי, הוא גם מספק את המים הנחוצים של הציפורים, ויונקי הדבש אינם שותים בדרך כלל ממקורות מים אחרים. אולם צוף אינו עונה על צרכי יונקי הדבש בחלבון, חומצות אמינו, וויטמינים ומינרלים שונים, והם חייבים לאכול דברים אחרים כדי לקבל תזונה מאוזנת ובריאה.

מקורות מזון יונקי דבש אחרים

בנוסף לצוף, יונקי דבש אוכלים מגוון פריטים אחרים כדי לקבל תזונה מספקת, כולל...

 • חרקים: חרקים קטנים, זחלים, ביצי חרקים ועכבישים הם מקורות מזון קריטיים עבור יונקי הדבש. חרקים מספקים את השומן, החלבון והמלחים שהציפורים לא יכולות להפיק מצוף, ואלו הם מרכיבים תזונתיים מכריעים, במיוחד עבור בקעות גדלות במהירות. יונקי דבש עשויים לצוד חרקים בכמה דרכים, כולל לנקות או לקטוף אותם מקליפה, פרחים או עלים, נצים אותם באוויר או מריטים אותם מקורי עכביש או מיץ דביק. כדי לקבל את כמות החלבון הנדרשת לתזונה בריאה, יונקי דבש בוגר חייב לאכול כמה עשרות חרקים מדי יום. עם זאת, הם יאכלו הרבה יותר אם הם יצטרכו להחיות את המזון המזין הזה לבקיעה רעבה, או אם הם נמצאים בתוך נדידה ארוכה.
 • מוהל: כאשר הצוף הוא מועט, יונקי הדבש ילגמו מיץ עצים מבארות שנקדחו על ידי נקרים. בעוד שמיץ העץ אינו מתוק כמו צוף פרחוני, הוא עדיין מספק מקור נאות של סוכרוז לצרכי האנרגיה של יונק הדבש. אי אפשר לשתות מיץ שטפטף והתקשה על גזע העץ, אך הציפורים עשויות לקטוף חרקים מהשאריות הדביקות.
 • אבקה: יונקי דבש אינם צורכים ישירות אבקה, אך אבקה רבה יכולה להידבק ללשונם ולחשבונותיהם כאשר הם לוגמים צוף מפרחים. חלק מהאבקה הזו נבלעת, והיא יכולה להיות מקור מינורי של חלבון למרות שלא נאכל ישירות. פחות מ -10% מהאבקנים הנגמלים מתעכלים בפועל, עם זאת, מה שמראה שבעוד שזה בר קיימא, זה לא מקור מזון נפוץ עבור יונקי דבש.
 • אפר וחול: כמה יונקי דבש נצפו אוכלים אפר וחול בכמויות קטנות. מזונות אלו יכולים להוות מקור טוב למינרלים ומלחים חיוניים, אך אין צורך בהרבה בכדי למלא את צרכיו התזונתיים של יונק הדבש. יתכן גם שהציפורים אוספות חרקים מהחומר, במקום לאכול את האפר או החול. יש צורך בתצפית ומחקר מקרוב יותר כדי לקבוע עד כמה מקור מזון זה יכול להיות קריטי עבור יונקי הדבש.

משיכת יונקי הדבש במזון

הבנת מה שאוכלים יונקי דבש תעזור לכם לתכנן תחנת האכלה בחצר האחורית כדי להרגיע פטישים רעבים. כדי למשוך יונקי דבש עם סוגי האוכל הנכונים...

 • שתלו פרחים מקומיים ושיחים פורחים ועצים המייצרים פריחה עשירה בצוף. פרחים אדומים וצינוריים ימשכו את מירב הציפורים, ובחירת פרחי יונקי הדבש הפורחים לאורך העונה תבטיח אספקת צוף נאותה למשך חודשים. שקול להסיר פרחים יונקי דבש לא אוהבים ולהחליף אותם בפרחים המייצרים צוף טובים יותר.
 • הימנע מריסוס לחרקים או עכבישים בגינה או בסביבת ביתך, ואל תפיל את הקורים או תשבש אחרת את החרקים. סמכו על יונקי הדבש וציפורים אחרות שאוכלות חרקים כדי לספק במקום זאת הדברה טבעית.
 • השתמש במזינים של יונקי הדבש מלאים בתמיסת סוכר מתאימה כדי לדמות צוף טבעי. מזינים אדומים ימשכו יונקי דבש, ומתכון צוף יונקי דבש של ארבעה חלקי מים לחלק אחד סוכר הוא הקרוב ביותר לרמות הסוכרוז של הפרחים הפופולאריים ביותר. אין להשתמש בדבש, מולסה, מיץ פירות או ממתיקים מלאכותיים להכנת צוף יונקי הדבש, מכיוון שאף אחד מהם אינו מספיק וחלקם עלול להיות מסוכן לציפורים.
 • ספק בקרבת מקום למוטות עבור יונקי הדבש כדי להגן על אזורי האכלה המועדפים עליהם. יונקי דבש רבים הם טריטוריאליים ביותר, והם ישתמשו במוט כנקודת תצפית על פולשים. אם הם מרגישים בנוח באזור, הם יישארו בקרבת מקום ויאכילו ביתר קלות.

יונקי דבש הם אולי מבקרים פופולריים בקיץ אצל מזינים צוף, אך הם אוכלים דברים רבים אחרים. כשם שתחנת האכלה טובה בחצר האחורית תספק סוגים שונים של זרעי ציפורים ומזונות מתאימים אחרים, אספקת מזונות יונקי דבש שונים מבטיחה כי העופות היפים הללו לעולם לא יעזבו את החצר רעבים.

מאמרים בנושאים דומים
 1. סקירה כללית של טורפי יונקי הדבש
 2. האם נחושת תשמור על אמבט ציפורים נקי?
 3. 25 עובדות מהנות על יונקי דבש
 4. סוגי עופות ים
 5. איך למשוך ינשופים לחצר שלך?
 6. יונקי הדבש התנהגות ותוקפנות
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail