זיהוי 12 סוגי הברווזים

זן הברווזים הנפוץ ביותר הוא הברווזון
זן הברווזים הנפוץ ביותר הוא הברווזון, אך גם הזנב הצפוני, היונה האירופית והגדלים השונים הם מטפטפים.

כאשר רוב הצופים הלא-צפרים חושבים על ברווזים, הם מדמיינים את הברווזון המצוי או ברווזים היברידיים שונים על בריכות מקומיות. הצפרים יודעים, עם זאת, שיש הרבה סוגים שונים של ברווזים, שמעטים מהם באמת מכנים את המילה "ברווז" בשמם. אמנם כל הברווזים האלה שייכים ל למשפחת העופות האנאטידית, משפחת הברווזים המדעית היא כה מגוונת עד כי ניתן לקבץ מיני ברווזים מסוימים לחטיבות קטנות יותר על פי מאפייניהם המשותפים. על ידי הבנת הסוגים השונים של קבוצות ברווזים ומינים קשורים, זיהוי ברווזים יכול להיות קל בהרבה וצפרים ילמדו להעריך טוב יותר את כל הברווזים.

 • 01

  ברווז מתעסק

  "מטפלים" הם ברווזים שמצביעים על מנת להאכיל, שורשים במים רדודים ובבוץ בחיפוש אחר צמחים וחרקים. ברווזים אלה גם יכרסמו לאורך פני המים, והם ניזונים בקלות גם ביבשה, אך לעתים רחוקות מאוד הם צוללים מתחת למים. זן הברווזים הנפוץ ביותר הוא הברווזון, אך גם הזנב הצפוני, היונה האירופית והגדלים השונים הם מטפלים.

 • 02

  ברווז צלילה

  ברווזי צלילה הם שחיינים זריזים שצוללים הרחק מתחת לפני המים בחיפוש אחר מזון, כולל דגים, חרקים וצמחי מים. ברווזים אלה מעדיפים להישאר במים ויכולים להיות לא נעימים ומסורבלים ביבשה, והם צריכים לצבור מהירות כדי להמריא מעל פני המים. מיני ברווז צלילה כוללים את האריות, הזהב, הקנבס והג'ינג'י.

 • 03

  אידר

  ברווזי ים מסוג זה נמצאים בבתי גידול צפוניים מאוד בארקטי. האיידרים ידועים בזכות השופע שלהם ובתכונות הבידוד המרהיבות שלו המגנות עליהם מפני הקור העז, ובעבר הם ניצודו רבות על נוצות אלה. למרבה המזל, הם מוגנים כעת בחוקי שימור. מיני האיידר כוללים את האיים המצוי, המשקפיים, סטלר והמלך.

 • 04

  עין זהובה

  מיני ברווז הזהב נקראים היטב על שם עיניהם הצהובות המבריקות, והם ברווזי צלילה המאופיינים בראשיהם הגדולים והעגולים עם ברק ססגוני. הם מקננים בחורי עצים ויש להם נוצות חדות ושחורות. ישנם רק שני מיני גולדן-עין, המשותף והזהב של בארו, אם כי ראשי חיבורים מסווגים לעיתים גם כסוג של גולדן-עין.

 • 05

  מרגנסר

  המאפיינים הבולטים ביותר של הברווזים הקטנים והדקים האלה, הם השטרות הצרים, המשוננים והמלאים. מרגנים הם הסוגים היחידים של ברווזים שאוכלים באופן קבוע כמות גדולה של דגים וטרפים דומים, והשטרות שלהם מתמחים כדי להפוך אותם לציידים נלהבים ואכזריים. המינים של הברווזים הללו כוללים את הקפוצ'ון עם הברדס, המצוי ואדום החזה.

 • 06

  ברווז יושב

  לברווזים הנושבים יש כיפות בולטות על כפות הרגליים שלהם כדי לתת להם אחיזה טובה יותר למוט. באופן קבוע ניתן למצוא אותם יושבים בעצים לאורך נתיבי מים מיוערים ובאזורים אחרים עם עצים מתאימים לקינון, והם עשויים לקנן עשרות מטרים מעל הקרקע. ברווזי המוסקובי, האוזן הוורודה, העץ והמנדרינה הם דוגמאות מוכרות ופופולאריות לברווזים נוחים.

 • 07

  סקוטר

  מינים בעלי זנב עוקץ כוללים את הברווז האדום
  מינים בעלי זנב עוקץ כוללים את הברווז האדום, הברווז המסכה והברווז הכחול.

  סקוטרים הם ברווזי ים מגושמים עם נוצות כהות ושטרות נפוחים, צבעוניים ומעוצבים, אם כי צבע גופם פשוט יחסית. ציפורים אלה ניתן למצוא באזורים הצפוניים ולאורך בתי גידול ימיים, במיוחד באזורים סלעיים שעשויים להיראות בלתי-סגורים בעופות רבים. המינים המוכרים ביותר כוללים את קטנועי השחור, הגלישה, הנפוצים, הכנפיים הלבנות והקטיפה.

 • 08

  ברווז ים

  ברווזי ים הם עופות ימיים המצויים בבתי גידול בחוף. הם יכולים לנוע יותר בפנים הארץ במהלך עונת הקינון וההגירה, עם זאת, ותצפיות נודדות נרשמות באופן קבוע גם כן. לציפורים מגושמות אלה יש בלוטות מיוחדות שיעזרו להן לסבול מי מלח בלי להתייבש. מינים של ברווז ים כוללים את הברווז עם הזנב הארוך, האיידרים, הסקוטרים, הזהבים והמיזוגים.

 • 09

  Stifftail

  הזנבות נקראים כברווזי צלילה עם זנבות נוקשים קוצניים המשמשים כהגה זריז בזמן השחייה. הזנב יכול גם להיות מוחזק בזווית או אנכית כתצוגה רבייה או תצוגה טריטוריאלית, במיוחד בין זכרים מתחרים. לברווזים אלה יש לרוב שטרות צבעוניים וגופים קומפקטיים. מינים בעלי זנב עוקץ כוללים את הברווז האדום, הברווז המסכה והברווז הכחול.

 • 10

  ירוק כחלחל

  ערבונים הם ברווזים מטפטפים שלעתים קרובות יש נוצות ייחודיות בצבע עז, כולל צבעוניות נהדרת של ספקולציות. ברווזים אלה מעדיפים להאכיל על פני המים בניגוד להתהפכות, אך הם יתהפכו מדי פעם. טיגונים פופולריים בקרב ציידים של עופות מים, והם מנוהלים בקפידה כציפורי משחק. המינים כוללים קינמון, כנף ירוקה, כנף כחולה וכסף.

 • 11

  שריקה-ברווז

  לברווזים הטרופיים האלה יש רגליים ארוכות וצווארים, בניגוד לפרופורציות ברווז קומפקטיות אופייניות, והם עשויים לטעות באווזים קטנים. ציפורים אלה נקראות על שם קריאות השריקה הצווחניות שלהן, אשר ניתן לשמוע למרחקים ארוכים ולעתים קרובות מבולבלות אצל ציפורים ובעלי חיים אחרים. מיני הברקונים שורקים כוללים את שריקות הברק השחורות, המלאות ולבנות הפנים.

 • 12

  ברווז ביתי

  לא בר מיני, ברווזים ביתיים הם במקום בורחים מחוות, גנים וגני חיות, והם מוחזקים לעתים קרובות כחיות מחמד. ברווזים אלה מתכנסים לעיתים קרובות בלהקות מעורבות על בריכות עירוניות ופרבריות. נוצותיהם הלא ברורים, מגוון רחב של גדלים וצבעים מנומרים מראים מידה גבוהה של הכלאה עם ברווזים ביתיים ופראיים אחרים. לרוע המזל, גידול יתר לעיתים קרובות מוביל לביטול להקות באזורים עירוניים.

מאמרים בנושאים דומים
 1. איך עופות ציפורים?
 2. מדוע לחם לא מתאים לברווזים?
 3. סוגי עופות ים
 4. הנה מה שאוכלים יונקי דבש
 5. האם נחושת תשמור על אמבט ציפורים נקי?
 6. מה להאכיל ציפור?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail