מתי להוציא בתי ציפורים?

אז מתי עונת הקינון של הציפורים ומתי על בתי ציפורים להיות מוכנים לארח משפחות נוצות חדשות
אז מתי עונת הקינון של הציפורים ומתי על בתי ציפורים להיות מוכנים לארח משפחות נוצות חדשות?

לדעת מתי להוציא בתי ציפורים חיוני עבור צפרים למשוך ציפורים מקננות לחצר או לגינה שלהם. עבור ציפורים המקננות חלל, בתים יכולים לספק את המקום המושלם לבניית קן וטיפוח עופות תינוקות, ומינים אחרים עשויים גם להשתמש בבתי ציפורים כמקלט זמני במצבי קר או במזג אוויר גרוע. עם זאת, אם הבתים אינם למעלה, לא ניתן להשתמש בהם. אז מתי עונת הקינון של הציפורים ומתי בתי ציפורים צריכים להיות מוכנים לארח משפחות נוצות חדשות?

כשציפורים משתמשות בבתי ציפורים

מינים שונים מקננים בזמנים שונים. ציפורי הקינון המוקדמות ביותר עשויות להתחיל לחקור אתרי קן פוטנציאליים ובתי ציפורים כחלק מתביעת טריטוריה או טקסי החיזור שלהם כבר בינואר או בפברואר (יולי או אוגוסט בחצי הכדור הדרומי). ציפורים אחרות אולי לא מקננות עד מאוחר יותר בעונה, אך הן עדיין עשויות להשתמש בבתים זמינים כמקלטים מפני טורפים, טמפרטורות קרות ומזג אוויר גרוע גם לפני עונת הקינון וגם אחריה. ציפורים המגדלות מספר רבונים בכל עונה מקננות לעתים קרובות מוקדם יותר, אם כי אם בית אינו עומד כאשר ציפורים אלה מוכנות להטיל את ביציהן הראשונות, הן עדיין עשויות לחקור אותו כאתר קינון בהמשך העונה.

הזמן הטוב ביותר להעמיד בתי ציפורים

אין זמן רע להוציא בתי ציפורים, והזמן הטוב ביותר להציב אותם הוא ברגע שיש לך אותם זמינים. גם אם זו אינה עונת הקינון, ציפורים עשויות לחקור את הבית, ללמוד היכן הוא נמצא, ואולי להשתמש בו כמקלט. אם אתה רק רוצה לספק בתים לקינון, הצבתם בסוף החורף או בתחילת האביב מאוד תבטיח שהם יהיו זמינים גם למין הקינון המוקדם ביותר.

צפרים שמעוניינים להציע בתי ציפורים רק לסוג ספציפי של ציפורים, כגון ציפורי כחול או מרטינים סגולים, יכולים ללמוד מתי הזמן הטוב ביותר להקים בתים למין זה. אם הציפורים מבקרות בחצרך כבר כמה שנים, שים לב מתי הן מגיעות לראשונה בכל אביב והעמיד את בתי הציפורים רק שבוע-שבועיים לפני הופעתן הצפויה. זה ימזער את הסיכון של ציפורים אחרות שישתלטו על הבתים ובכל זאת יספק מחסה לציפורים שאתה רוצה לראות. אם עוד לא ראיתם את הציפורים בחצר שלכם, צרו קשר עם קבוצות צפרות מקומיות כדי ללמוד מתי ציפורים אלה מגיעות בדרך כלל לאזור כדי שתוכלו להיות מוכנים לצורכי הקינון שלהן.

אם אתה מתגעגע להקים בתי ציפורים מוקדם ככל האפשר, יש עדיין זמן למשוך ציפורים מקננות. מינים רבים של ציפורים מטילים יותר מברוק אחד בשנה ולעתים קרובות הם חוקרים אתרי קן שונים בכל פעם, כך שעופות ציפורים מאוחרים עשויים להיות מושלמים לברד שני או אפילו שלישי. באופן דומה, ציפורים רבות יתחילו מחדש את מאמצי הקינון אם מזג אוויר גרוע, טורפים או טפילי גידול יהרסו קן ראשון. בית ציפורים שאולי לא היה זמין מוקדם יותר יכול להיות האופציה המושלמת לחידוש קן.

טיפים למשיכת ציפורים לבתי ציפורים

לא משנה מתי מקימים ציפורים, יש דרכים להפוך אותם לאטרקטיביים יותר עבור ציפורים המחפשות בית עבור משפחתם החדשה.

 • בחר בעיצוב בית ציפורים בטוח שיגן על ציפורי הקינון מפני מזג אוויר גרוע וטורפים, אך יהיה נוח גם למבוגרים וגם לגוזלים.
 • בדוק שגודל חור הכניסה מתאים לציפורים בהן תרצה להשתמש בבית, כך שציפורים גדולות ואגרסיביות יותר אינן יכולות להשתלט והפולשים אינם יכולים להגיע פנימה.
 • שקול לצבוע את בית הציפורים בצבע אטרקטיבי כדי לספק הסוואה או לעזור בבקרת הטמפרטורה כדי לשמור על בטיחותו ונוחותו.
 • מקם את בית הציפורים בזהירות כך שהוא מוגן מפני מזג אוויר סוער, אך לא רחוק מדי מאוכל כדי לעזור להורים עמלים.
 • הרכיבו את הבית בחוזקה כך שהוא לא יתנדנד, יתנועע או ינוע כשציפורים נכנסות ויוצאות, מה שעלול להרתיע הורים זהירים או מוגני יתר.
 • אם משפחה אכן עוברת לגור, עקוב אחריהם כראוי אם תרצה בכך, אך עשה זאת בדיסקרטיות בכדי למנוע מלהפחיד או להלחיץ ציפורי הורים וגוזלים עדינים.
 • נקה את בית הציפורים לאחר שהקן ריק או בסוף עונת הקינון כדי למנוע ממנו לאכסן עכברים, חרקים או טפילים העלולים להזיק לציפורים.
 • נקוט צעדים כדי למשוך ציפורים לחצר שלך, כולל הצעת חומרי קינון, כדי להפוך את בית הגידול הכללי לאידיאלי לקינון ציפורים.

אף פעם לא מאוחר או מוקדם מדי להקים בתי ציפורים, אך צפרים שיודעים מתי להקים את בתיהם יזכו להצלחה הטובה ביותר למשוך את הציפורים שהם רוצים לקנן בקרבת מקום.

מאמרים בנושאים דומים
 1. איך עופות ציפורים?
 2. מדוע לחם לא מתאים לברווזים?
 3. מלניזם ציפורים - ציפורים כהות
 4. הנה מה שאוכלים יונקי דבש
 5. מתי להפסיק להאכיל יונקי דבש?
 6. מה לעשות כשאתה מוצא ציפור?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail