מה אוכלים הכחולים?

אותם סוגים של ציפורים כמו גזלנים אירופיים
ציפורים כחולות הן קיכלי ים, אותם סוגים של ציפורים כמו גזלנים אירופיים, קיכלי נזיר, סוליטרים ושדות שדה, והם חולקים את אותו סוג תזונה.

ציפורים כחולות הן מהעופות המבוקשים ביותר בחצר האחורית, אך יכול להיות קשה לגרום לציפורים הצבעוניות הללו לבקר אצל מאכילים מבלי לענות נכון על השאלה, מה אוכלים ציפורים כחולות? מכיוון שציפורי הכחול נשארים בחלקים מהטווח שלהם לאורך כל השנה, התשובה משתנה בהתאם לזמן השנה וכיצד צרכי התזונה של הציפורים משתנים בכל עונה.

מזון טבעי לציפורי הכחול

ציפורים כחולות הן קיכלי ים, אותם סוגים של ציפורים כמו גזלנים אירופיים, קיכלי נזיר, סוליטרים ושדות שדה, והם חולקים את אותו סוג תזונה. תלוי בעונה, בית הגידול, רמת הפעילות וזמינות המזון הכללית, ציפורים כחולות אוכלות:

 • חלזונות, זחלים, זחלים ורכיכות וזחלי חרקים אחרים
 • חגבים, צרצרים, חיפושיות, נמלים, עכבישים וחרקים אחרים
 • חרקים מעופפים כמו עש, טרמיטים ויתושים
 • פירות יער כמו סומאק, הולי, עץ דובדבן, עצי דובדבן ודובדבן
 • פירות עץ וגפן קטנים כולל ענבים ודובדבנים

באופן כללי, העופות הכחולים הם בעלי-חרקים, ואוכלים בעיקר חרקים לאורך כל האביב, הקיץ ותחילת הסתיו. מכיוון שטמפרטורות קרות הורגות אוכלוסיות חרקים בסוף הסתיו והחורף, העופות יצרכו יותר פירות כאשר הם לא ימצאו מספיק חרקים. אוכלוסיות דרומיות של ציפורים יאכלו יותר חרקים בכל ימות השנה, אך עדיין יעברו לדיאטות על בסיס פירות בתקופות קרות.

האכלת ציפורים בכחול בחצר

עופות כחולים אוכלים את אותם סוגים של מאכלים בחצר כמו שהם אוכלים בכל בית גידול אחר, ושתילת גינון ידידותי לציפורים הכוללת שיחי פירות יער ועצי פרי לציפורים עדיף להאכיל את הכחולים. יחד עם זאת, יש למזער או לחסל את כל השימוש בחומרי הדברה והדברה, כך שעופות כחולים יוכלו למצוא שפע חרקים לאכול, ויש להשאיר את קורי העכביש ללא פגע כדי לעודד אוכלוסיות עכבישים. ציפורים כחולות יאכלו את העכבישים בעוד ציפורים אחרות משתמשות בחומר הרשת לקינון.

ישנם מגוון מאכלים שניתן להוסיף למאכילי ציפורים כדי לפתות ציפורים כחולות רעבות. כדי להשלים את הדיאטה של ציפור הכחול אצל המזינים, שקול להציע:

 • תולעי קמח, חי, מיובש, משומר או קלוי
 • נתחי פירות קטנים כמו תפוחים או אגסים
 • גרגרי יער שלמים או חתוכים לקוביות, כולל פטל ואוכמניות
 • פירות יבשים מרוככים, במיוחד צימוקים, אוכמניות, חמוציות ודומדמניות
 • חליפה, רצוי לקוביות לחתיכות קטנות, נאגטס או קרעים
 • לבבות בוטנים קצוצים (ללא קליפות)
 • חמאת בוטנים או בצק ציפורים
 • לבבות חמניות או צ'יפס קטן
 • קליפות ביצה, שבורות לשבבים קטנים, כסידן משלים בעונת הקינון

יש להציע מזונות אלה במזינים רחבים ופתוחים שיעזרו לקיכליו להרגיש בנוח ובטוח. מגשים וכלים הם הטובים ביותר, מכיוון שציפורי הכחול בדרך כלל לא יתנוססו על מדפים צרים או מוטות קצרים, אך מתן כיסוי על אזור ההאכלה יסייע בשמירת המזון מפני גשם או שלג. במיוחד יש להציע תולעי ארוחה חיה בכלי זכוכית או פלסטיק קטנים עם דפנות חלקות כדי למנוע מהתולעים לזחול מחוץ למזין לפני שאוכלים אותן. אוכמניות החורף עשויות לבקר גם בזר זר שמאכיל חמוציות או פירות אחרים, אם כי הם לא יתעניינו בפופקורן או בחוטי דגנים.

מכיוון שרבים מהמאכלים האהובים על העופות הכחולים עשירים מאוד, עדיף להציע אותם רק בכמויות קטנות שהציפורים יכולות לצרוך בתוך יום או יומיים בלבד. זה ימנע מעופות בריונים לגזול את כל המזון ולגרש אחר ציפורי הכחול, מכיוון שקיכלי צבע אלה אלה אינם תוקפניים בדרך כלל במאכלי ציפורים ולעתים קרובות יניבו ציפורים גדולות או אנרגטיות יותר.

איזה ציפורים כחולות לא יאכלו

חשוב לציין כי ציפורני הכחול לא אוכלות בדרך כלל את המאכלים הנפוצים ביותר המוצעים לציפורים בחצר האחורית, כגון גרעיני חמנייה שלמים, דוחן וזרעי ציפורים מעורבות. בעוד שציפורי הכחול ידגמו שבבי חמניות כאשר הם זמינים בקלות ואין מזונות אחרים בשפע, ציפורים אלו אינן אוכלות זרע בדרך כלל. הם גם לא לוגמים מצוף יונקי הדבש, מתרחקים מבוטנים שלמים ואינם אוהדים גדולים של תירס סדוק. הימנעות ממאכלים פחות רצויים אלה במזנון מזין או מפרידה בין תחנות האכלה בכדי לספק מדור ציפורים כחולות בלבד יכולה לסייע במשיכת ציפורים כחולות למזינים.

משיכת ציפורים כחולות מעבר למזון והאכלה

זה יכול להיות מסובך להאכיל ציפורים, והבנת מה שאוכלים אוכלים היא הצעד הראשון למשוך בהצלחה ציפורים אלה לחצר. לצד אוכל, הוספת אמבט ציפורים נקי ובית ציפור כחול מתאים יכול לפתות את ציפורי הכחול לבקר. אמבטיות ציפורים מחוממות הן קריטיות במיוחד עבור ציפורי הכחול בחורף, ותיבות מגורים שימושיות גם בחודשים הקרים יותר. אמנם חשוב להיות סבלניים בזמן ההמתנה לציפורי הכחול שיגלו מאכלים שונים בחצר, אך הוספת האטרקציות הנוספות הללו יכולה להפוך כל חצר לידידותית לכחול.

מאמרים בנושאים דומים
 1. איך עופות ציפורים?
 2. מדוע לחם לא מתאים לברווזים?
 3. מלניזם ציפורים - ציפורים כהות
 4. מתי להוציא בתי ציפורים?
 5. מתי להפסיק להאכיל יונקי דבש?
 6. מה לעשות כשאתה מוצא ציפור?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail