כיצד לגדל צמחי בשרניות בריאים?

הסוקולנטים כוללים כמה מהצמחים הידועים ביותר
כקבוצה, הסוקולנטים כוללים כמה מהצמחים הידועים ביותר, כמו אלוורה ואגבה, וצמחים רבים כמעט לא ידועים.

בשרניים פופולריים משתי סיבות פשוטות: הם יפים וכמעט בלתי ניתנים להריסה.

מבחינה טכנית, עסיסי הוא כל צמח עם איברי אגירת מים עבים ובשרניים (בשרניים). סוקולנטים אוגרים מים בעלים, בגבעולים או בשורשים. צמחים אלה הסתגלו לשרוד תנאים צחיחים ברחבי העולם מאפריקה למדבריות צפון אירופה.

למרבה המזל, מנגנון הסתגלותי זה הביא למגוון מדהים של צורות עלים מעניינות וצורות צמחיות, כולל עלי משוט, שושנות הדוקות ועמודים עבותים או דוממים עבים.

כקבוצה, בשרניים לכלול כמה מהצמחים הידועים ביותר, כגון אלוורה ו אגבה, ורבים כמעט צמחים ידוע. קקטוסים הם תת-קבוצה ייחודית של הקבוצה העסיסית. סוקולנטים מייצרים צמחי תצוגה מצוינים בגינות כלים.

לא משנה איזה סוג של עסיסי אתה מגדל, הכללים די דומים בין המינים השונים. להלן הכללים הכלליים לגידול סוקולנטים איכותיים ביותר.

אור דרומי

בשרניים מעדיפים אור בהיר, כמו שנמצא על חלון הפונה דרומה. צפו בעלים לאיתור כי רמת האור נכונה. מינים מסוימים ייצרבו אם יחשפו לפתע לאור שמש ישיר; העלים יהפכו חומים או לבנים כאשר הצמח מלבין והרקמות הרכות נהרסות.

מצד שני, עסיסי בוסניים מוארכים יתחילו להימתח, עם גבעול מוארך ועלים מרווחים לרווחה. מצב זה מכונה אטיולציה. הפיתרון הוא לספק אור טוב יותר ולגזום את הצמח חזרה לצורתו המקורית. סוגים רבים של סוקולנטים ישגשגו בחוץ בקיץ.

טמפרטורות לגידול בשרניים

סוקולנטים הם הרבה יותר סובלניים קר ממה שאנשים רבים מניחים. במדבר, שם לעתים קרובות קיים ניגוד ניכר בין לילה ליום, בשרניים משגשגים בלילות קרים יותר, עד אפילו 4 מעלות צלזיוס. באופן אידיאלי, בשרניים מעדיפים טמפרטורות בשעות היום בין 70 לכ- 29 מעלות צלזיוס וטמפרטורות לילה בין 50 ל- 13 מעלות צלזיוס.

השקיית בשרניים

יש להשקות את הסוקולנטים בנדיבות בקיץ. יש לאפשר את תערובת העציצים להתייבש בין השקיה, אך אל תתחת למים.

במהלך החורף, כאשר הצמחים רדומים, צמצמו את ההשקיה פעם בחודש אחר.

אזהרה

השקיית יתר וריקבון צמחים שלאחר מכן הם הגורמים השכיחים ביותר לכישלון הצמחים. שים לב, עם זאת, כי בשרני בשרני יתר על המידה עלול להתמלא בהתחלה ולהיראות בריא מאוד. עם זאת, ייתכן שסיבת המוות כבר הגיעה למחתרת, כאשר ריקבון מתפשט כלפי מעלה ממערכת השורשים.

אסור לאפשר לסוקולנט לשבת במים. צמחים מעל מים הם רכים וצבועים. העלים עשויים להיות צהובים או לבנים ומאבדים את צבעם. צמח במצב זה עשוי להיות מעבר לתיקון, אך עדיין תוכלו להוציא אותו מהסיר שלו ולבדוק את השורשים. אם הם חומים ונרקבים, חתוך שורשים מתים ורקיע מחדש בכלי עציץ יבשים יותר, או קח חיתוך והפיץ את צמח האם.

צמח תת מימי יפסיק תחילה לגדול, ואז יתחיל להשיל עלים. לחלופין, הצמח עלול לפתח כתמים חומים על העלים.

בחירת אדמת עציצים ודשן

יש לעציץ בשרניים בתערובת מתנקזת במהירות שתוכננה במיוחד לקקטוסים ולסוקולנטים. אם אין לך גישה לתערובת מיוחדת, שקול לשנות תערובת עציצים רגילה עם חומר אורגני כגון פרלייט כדי להגביר את האוורור והניקוז. לצמחים אלה שורשים רדודים שיוצרים מחצלת צפופה ממש מתחת לפני האדמה.

במהלך עונת הגידול בקיץ, דשנו כמו בצמחי בית אחרים. הפסק לדשן לחלוטין במהלך החורף.

מאמרים בנושאים דומים
  1. לכבוש את העומס בחצר שלך: היפטר מהדברים האלה עכשיו
  2. כיצד לבצע בדיקת pH בקרקע?
  3. גידול עץ בננה בתוך הבית
  4. גידול ירקות במיכלים
  5. כיצד לקנות אדמה עליונה, קומפוסט או מאלץ בתפזורת
  6. דישון צמחי בית
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail