כיצד להשתיל אדמוניות?

אדמוניות נכנסות עכשיו למצבן הרדום
אדמוניות נכנסות עכשיו למצבן הרדום, והולכים לישון לחורף במיטה ספוגה זו הזמנה להירקב.

קביעותם של אדמוניות היא אחת התכונות שהופכות אותם לברב שנתי כה רב שנתי בגינה. עם זאת, אותן תכונות שהופכות את אדמוניות לצמח חסון וארוך חיים יכולות גם להפוך אותן לאתגר להשתלה. לפעמים מהלך הופך לחלופה הכרחית לאובדן צמחים. אולי אותה אדמונית שהתקנת לפני עשור לצד שתיל צעיר היום מתנודדת בצל עץ אלון בוגר עכשיו. לחלופין, החלטתם להוסיף גזיבו או פטיו לנוף שלכם, ואדמונית מיוחדת עומדת בפני ההתקדמות. לבסוף, אתה או בן משפחה אולי מתרחקים ואינך יכול לסבול להשאיר אחריו צמח אדמונית ירושה שהפך נחוץ ויקר כמו חיית מחמד משפחתית. למד על התזמון והצעדים הנדרשים להשלמת השתלת אדמונית מוצלחת.

מתי להשתיל אדמוניות

לדעת מתי להשתיל את אדמוניכם זה חצי מהקרב של מהלך מוצלח. עבור אדמוניות, נפילה היא הזמן האידיאלי לחפור את הצמחים. התזמון המדויק שונה לפי אזור, אך אמצע אוגוסט עבור גנני הצפון ותחילת נובמבר עבור הגננים הדרומיים הוא קו מנחה כללי. בסתיו אדמוניות מתכוננות לתרדמת. חילוף החומרים שלהם מאט וגורם לעצירת הצמיחה וההתפתחות. שינוי זה מסייע לצמחים רב שנתיים לחסוך באנרגיה, וממזער את הלחץ לשורשים במהלך המעבר.

אם זה אפריל, ואתה מתכונן למהלך החודש, שקול את האפשרות של נזק לצמח או מוות מול הרצון שלך לקחת את הצמח איתך. צמחים לחוצים קשים עשויים שלא לפרוח שוב במשך מספר שנים ועלולים להיות חשופים להתקפה על ידי מחלות פטרייתיות או מזיקים בחרקים.

בחר אתר לשתול מחדש

אדמוניות זקוקות לשמש מלאה בכדי להשיג את האנרגיה ליצור פריחות מסיביות אלה. מכיוון שאדמוניות פורחות רק פעם בשנה, זה מאכזב לקבל רק כמה פריחות המתאמצות לעבר השמש. בחר אתר שמקבל לפחות שש שעות של שמש מלאה בכל יום. הצד הצפוני של ביתך לא יספק זאת. אם אתה משתמש באדמוניות כצמח יסוד, הצד המזרחי או הדרומי של הבית שלך יהיה בעל האור החזק ביותר.

איך לחפור אדמונית

אל תתקמצנו בכדור השורש שתצטרכו לחפור בעת השתלת אדמונית. בריאותו של אדמונית מתחילה בבריאות השורש, לכן תרצו לשמר ככל שתוכלו תוך מינימום נזק שעשוי לספק מסלול לחרקים או מחלות. מדוד לפחות 46 סנטימטרים מהכתר כשאתה מתחיל לחפור. חופרים ישר למטה, ועוצרים כדי לחטט סביב כדור השורש עד שתרגישו שהצמח כולו מתחיל להרים. אל תרים את הצמח ליד הגבעולים; שבירה תיווצר. אם כדור השורש כבד מכדי להרים אותו מהחור שלו, שטוף בעדינות חלק מהאדמה מהשורשים.

הכן את האדמה לאדמוניות

אדמוניות זקוקות לאדמה עם ניקוז טוב. לא חימר דביק ולא חצץ חול יניבו אדמונית בריאה, אך התרופה לשני המצבים זהה: תיקון האדמה באמצעות קומפוסט. מערבבים אותו ב- 50/50 עם האדמה המקומית. אינך רוצה ליצור חור שתילה כל כך מועשר ואוורירי, עד כי השורשים לעולם לא רוצים להרחיק מעבר לו; במקום זאת, עליך לתת לאדמונית המושתלת שלך בוסטר בכדי להקל על ההלם תוך עידוד הסתגלות לבית החדש.

כמה עמוק למקם את האדמונית

עומק שתילת אדמונית הוא עניין קריטי שיקבע את הפריחה העתידית במשך עשרות שנים. כדי לקבוע את עומק השתילה האידיאלי, אתר את העיניים בכדור השורש האדמוני. זהו אחד מאותם מונחי צמחים שלא הגיוני במיוחד, אך אם אתה חושב על העיניים כניצנים ומחפש נורים ורדרדים בבסיס הכתר, תאתר אותם. ניצני העיניים הללו הם גבעולי הפריחה של השנה הבאה. אם תקבר אותם עמוק מדי, הם לעולם לא יופיעו ויתפתחו. מקם אותם ממש מתחת לפני האדמה, בעומק של לא יותר מ -5 סנטימטרים. זה נכון גם באקלים קר. אין דאגות, מכיוון שניצני העיניים הרדומים הללו לא יינזקו מחורפים קפואים.

לאחר השתלת האדמונית

מלא ביד את החור הנטוע בחזרה עם האדמה המתוקנת שלך. זריזות הידיים טובה יותר מאשר שימוש בכלי גינה כאן, מכיוון שניתן להטיח את האדמה בעדינות ולהבטיח כי אין כיסי אוויר מבלי לפגוע בשורשים. יש להשקות היטב, אך לא להרוות את האדמה יתר על המידה. זה לא צריך להיות צורך להשקות שוב אלא אם כן חזאי מזג האוויר שלך אומר שקורה בצורת אמיתית. אדמוניות נכנסות עכשיו למצבן הרדום, והולכים לישון לחורף במיטה ספוגה זו הזמנה להירקב. כאשר האביב מגיע, חפש גבעולים אדומים-סגולים מתעוררים כדי ליידע אותך שהאדמונית שלך התמקמה בבית החדש שלה.

מאמרים בנושאים דומים
  1. הירקות הטובים ביותר לגידול בגן סתיו
  2. גידול וטיפול בצמחי גרניום שנתיים
  3. גידול ירקות במיכלים
  4. כיצד לגדל צמחי בשרניות בריאים?
  5. כיצד לבצע בדיקת pH בקרקע?
  6. מדריך להערכת צרכי מאלץ '
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail