10 זני ההוצ'רה המובילים

הפיקוטי הירוק השולי על שחר הדלתא 'הוא שחרור מרתק מהווריד המנוגד שנמצא בצמחי יוקרה רבים
הפיקוטי הירוק השולי על שחר הדלתא 'הוא שחרור מרתק מהווריד המנוגד שנמצא בצמחי יוקרה רבים.

שמה של הבוטנאי והרופא הגרמני מהמאה ה -17, יוהאן היינריך פון הוכר, נהנה מגידול של התעניינות, שכן גננים מסתמכים יותר ויותר על עלוות נוי על נופיהם. ידוע גם בשם פעמוני אלמוגים ושורש אלום, צמח מקומי שהחל כחבר בגן הצמחים תפס את מרכז הבמה בערוגה.

פרחי פעמוני האלמוגים קטנים בגודלם, אך עם זאת הם משפיעים באופן משמעותי על חיות הבר בגינה שלך - גם פרפרים וגם יונקי הדבש יבקרו בפריחה עשירה בצוף בסוף האביב והקיץ. חקור את עשרת זני ה- Heuchera המובילים שיכולים להוות התחלה של קולקציה חדשה בגינת החורש שלך.

 • 01

  Heuchera 'melting fire'

  צמחי הוצ'רה של 'אש נמס' כוללים עלווה פרועה עמוק המשתנה בין ארגמן לסגול, תלוי בעונה ובחשיפה לאור בגינה. פרחים לבנים עדינים האופייניים לסוג מופיעים בסוף האביב על גבעולי 46 ס"מ ועשויים להחזיק מעמד חודשיים.

  זנים עלים כהים כמו 'אש נמס' נוטים לחרוך עלים באזורי שמש מלאים. צל אחר הצהריים יגן על שולי העלים מפני השחמה, ולחות קבועה בתקופות יבשות עוזרת לכל צמחי ההוצ'רה לשגשג.

 • 02

  Heuchera 'lime marmelade'

  כל נקודת גן מוצלת זקוקה לזריקת תרשימים בכדי להזרים אנרגיה לנוף, והיוצ'רה 'ליים מרמלדה' ממלא את התפקיד הזה. זן מדהים זה אינו מחשיך או דוהה במהלך העונה, אך ישמור על הצבע הירוק הבהיר ההופך את פרחיו למחשבה יפהפייה. 'מרמלדה ליים' מהווה גם תל נעים במיכלי הקיץ שלכם, ומספק נייר כסף ירוק לצמחים ופרחים ורודים או סגולים.

 • 03

  Heuchera 'electra'

  נוכחותם של ורידים מנוגדים על זני יוקרה רבים מרחיבה את לוח הצבעים שלה והיא אחראית בחלקה להכנסת עשרות זנים חדשים בשנים האחרונות. העלווה הירוקה הליים עם הוורידים האדומים של 'אלקטרה' מציעה אפשרויות מהנות בעיצוב גינות. חברו אותו לבגוניה משעווה אדומה או לאינפאטיינס גינאה החדשה כדי להדגיש את הווריד.

 • 04

  Heuchera 'ונוס'

  Heuchera 'Venus' נמצא ממש בבית בגן פרחים לבן או בגן ירח. העלווה הכסופה מזכירה ויטראז'ים וקפיצות ורידים כהים יותר כאשר אתה שותל 'ונוס' עם צמחים נלווים כהים יותר כמו באגביין (Cimicifuga) או שרוק סגול (Oxalis). שמור על צמחי הוצ'רה כמו 'ונוס' מלהיתקל בכפור בחורף עם שכבת מאלץ של 7,60 ס"מ.

 • 05

  Heuchera 'קרמל'

  Heuchera 'Venus' נמצא ממש בבית בגן פרחים לבן או בגן הירח
  Heuchera 'Venus' נמצא ממש בבית בגן פרחים לבן או בגן הירח.

  פעמוני אלמוגים 'קרמל' מביאים קרן שמש לגינה עם עלים של חלודה, כתום וזהב המופיעים בבת אחת על צמחי תלוליות צפופים שמרוחקים 46 ס"מ. מגוון זה מתפקד היטב באזורים חמים ולחים, ומשמש כיסוי קרקע, דגימת גבול או מבטא גן יער. יש להשקות לפחות פעם בשבוע כדי למנוע משולי עלים חומים לפגוע ביופיו של הצמח.

 • 06

  Heuchera 'יכול יכול'

  עלים מפונפנים מפוארים ועלים כסופים סגולים-ארגמניים שנראים כמשנים את צבעם באור הופכים את 'Can Can' לתוספת תוססת לגן שטוף השמש. כמו זני היוצ'רה רבים, עלי 'Can Can' הם סגולים בהירים בצד האחורי, מה שהופך אותם למושכים מכל הזוויות בגן או כמבטאים עלים באגרטל.

 • 07

  Heuchera 'גלי ענבר'

  להויצ'רה 'גלי ענבר' יש את הגוון הכתום המאובק ביותר מכל פעמוני האלמוגים. הצמח דומה למסה של עלוות הנפילה המושלמת ביותר שראיתם כשהוא עולה. זן זה מתפקד היטב בבצורת בינונית, אך אתר מוצל חלקית עדיף למנוע את העלווה המפוארת.

 • 08

  Heuchera 'midnight rose'

  'שושנת חצות' הוא צמח מיוחד עבור אספן ההוצ'רה. לא הרבה צמחים יכולים להתהדר בצבע יוצא דופן של יין עמוק מנוקד בכתמי כתמים מגנטיים. "רוז חצות" ראוי למקום פרימיום במיכל על המרפסת הקדמית או הסיפון, שם תוכלו לראות את צבעו יוצא הדופן בגובה העיניים.

 • 09

  Heuchera 'delta dawn'

  הפיקוטי הירוק השולי על שחר הדלתא 'הוא שחרור מרתק מהווריד המנוגד שנמצא בצמחי יוקרה רבים. זן זה מציג את הצבעוניות הטובה ביותר שלו כאשר אתה מספק לו חצי יום של שמש, רצוי לקרניים מתונות של שמש מוקדמת.

 • 10

  Heuchera 'רוכסן'

  האם אתה משועמם מאותם צמחים ירוקים ישנים? לא תמצאו שמץ של ירוק על הפלא הפסיכדלי הזה שצועק כתום, אדום וסגול מכל תא, אפילו על גבעוליו. עדיף לזווג את הדיווה הזו עם צמח כסף מרגיע או אפור כדי למנוע בלבול חזותי.

מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד להשתיל אדמוניות?
 2. הירקות הטובים ביותר לגידול בגן סתיו
 3. כיצד לבצע בדיקת pH בקרקע?
 4. גידול וטיפול בצמחי גרניום שנתיים
 5. לכבוש את העומס בחצר שלך: היפטר מהדברים האלה עכשיו
 6. גידול ירקות במיכלים
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail