ירקות, עשבי תיבול ופרחים לשתילה בינואר

הסתפק בגידול משהו טרי בתוך הבית בינואר
אם אתה נמצא באזורים 1 עד 5, הסתפק בגידול משהו טרי בתוך הבית בינואר.

ינואר אינו נחשב כחודש גינון מעולה באזורים רבים, אך גננים במקומיים ללא כפור יודעים שזה הזמן המושלם עבור ירקות ופרחים בעונה הקרירה. גם באזורים ללא כפור, ינואר עדיין יכול להיות חודש מסובך עבור גננים. זה יכול להיות חם מספיק בכדי לזרוע הרבה מהגן שלך, אבל עם מזג אוויר חורפי לפעמים לא צפוי, זה תמיד הימור. יהיה חכם לשמור על כיסויי השורה שלך בהישג יד, לכל מקרה.

אם אתה גינה במקום שבו יש חורף ארוך וקפוא, הבעיה היחידה שלך תהיה זימון הסבלנות להתנגד להתנעת הזרעים שלך מוקדם מדי. קנה את הזרעים שלך וסדר את האספקה שלך. עונת השתילה שלך לא רחוקה משם.

סערות פתאומיות ועונה בלתי צפויה מקשים לדעת מתי להתחיל את זרעי הירקות והפרחים באביב. להלן כמה הנחיות המבוססות על אזורי קשיחות USDA ותאריך הכפור האחרון שצפוי. זכור, עם זאת, שאזורי קשיחות הם רק מדד לטמפרטורות הממוצעות הגבוהות והנמוכות ביותר. מזג האוויר ותנאי הגידול יכולים להשתנות מאוד באזורים. כמו תמיד, הקפידו להשתמש בשכל הישר ובאינסטינקט הגנן שלכם.

 • 01

  אזורי קשיות USDA 1-5

  אם אתה נמצא באזורים 1 עד 5, הסתפק בגידול משהו טרי בתוך הבית בינואר. זרעים של מיקרו-ירוקים זמינים בחודש ינואר. אתה יכול לשתול תערובת או לגדל כמה מהמועדפים שלך בחוץ, כגון ארוגולה, ירקות סלק, מיזונה וזרעי אפונה.

  גידול נבטים הוא אפשרות נוספת. הם נובטים בימים עמוסים בחומרים מזינים. ערבבו מעט את הדברים ונסו צנון, אפונה ואפילו חמניות.

 • 02

  אזור קשיחות USDA 6

  לגננים באזור 6 יש יותר אפשרויות בינואר מאשר לעמיתיהם באזורים 1-5.

  ירקות ועשבים מקורה:

  זה הזמן להתחיל זרעים בתוך הבית עבור סלרי, פטרוזיליה, בצל וכרישה, איטי לגידול. סלרי וזרעי פטרוזיליה זקוקים למספר שבועות רק כדי להנביט. לבצל לוקח מספר חודשים לגדול מספיק כדי להשתיל בחוץ, אבל זה שווה מכיוון שלשתילים יש אחוזי הצלחה גבוהים יותר בגינה מאשר לנורות. אתה יכול גם לבחור את זני הבצל שלך אם אתה מתחיל מנורות צהובות גדולות זרעים, טורפדות אדומות ואפילו ציפוליני בצורת סופגנייה.

  פרחים מקורה:

  התחל פריחות בתחילת האביב כמו ביגוניה, ברוואליה, דלפיניום, טוחן מאובק, אמנון, לוע הארי, בתוך אורות.

  פרחים בחוץ:

  אתה עדיין יכול לשתול כל נורות נרקיסים וצבעונים שלא הגעת אליהם בסתיו האחרון. אם הנורות נשארו יציבות ואתה מקבל מספיק צמרמורת, אתה יכול לקבל פרחים השנה.

 • 03

  אזור קשיחות USDA 7

  מזג האוויר בינואר אזור 7 הוא החלק הבעייתי ביותר לחזות אך מציעה אפשרות נהדרת.

  ירקות ועשבים מקורה:

  אם לא התחלת את הסלרי, הפטרוזיליה, הכרישה והבצל שלך, התחל אותם בבית. לקראת סוף החודש אפשר להתחיל גם ברוקולי, כרוב, כרובית, כרוב וחסה בתוך הבית, להשתלה בחוץ כשמזג האוויר מתחמם.

  פרחים מקורה:

  ניתן להתחיל זרעי גרניום וקולאוס בסוף החודש. הם זקוקים למספר חודשים כדי להתבגר להשתלות.

  פרחים בחוץ:

  נצל את מזג האוויר הבלתי צפוי בחודש ינואר וזרע זרעי פרחים ישירים שנובטים טוב יותר עם ריבוד הקפאה והפשרה, כמו נשר, פרגים, וניגלה.

 • 04

  אזור קשיחות USDA 8

  אך גננים במקומיים ללא כפור יודעים שזה הזמן המושלם עבור ירקות ופרחים בעונה הקרירה
  ינואר אינו נחשב כחודש גינון מעולה באזורים רבים, אך גננים במקומיים ללא כפור יודעים שזה הזמן המושלם עבור ירקות ופרחים בעונה הקרירה.

  לגנני אזור 8 יש גם כמה אפשרויות נהדרות.

  ירקות ועשבים מקורה:

  אם לא התחלת את הסלרי, הפטרוזיליה, הכרישה והבצל, קבל אותם זרעים בתחילת החודש. ניתן לזרוע פלפלים גם בתוך הבית מכיוון שהם יזדקקו לזמן נוסף כדי לגדול לגודל ההשתלה.

  גידולי קול עונה מגניבים, כמו ברוקולי, כרוב, כרובית, כרוב, וירקות בישול אחרים, כמו גם חסה, צומחים במהירות וניתן להתחיל אותם בתוך הבית באמצע ינואר כדי להיות מוכנים להשתלה בגינה בעוד כ8 עד 10 שבועות, בדיוק בזמן למזג האוויר של תחילת האביב.

  ירקות ועשבי תיבול בחוץ:

  אם ניתן לעבוד על האדמה, ניתן לשתול צמחים אספרגוס שורש חשוף ותותים כשהם זמינים במשתלות. ינואר הוא גם זמן טוב לשתול עצי פרי.

  אם אתה חורף מתון, אתה יכול להשתיל שתילי בצל, ברוקולי, כרוב, מנגולד וכרוב. הקשיחו אותם תחילה ושמרו על כיסויי השורה. אם האדמה עדיין לא רוויה מהחורף, תוכלו לכוון גם ירקות שורש לזרוע וירקות קשים, כמו סלק, בוק צ'וי, גזר, צנון ואפילו אפונה.

  פרחים בחוץ:

  הגיע הזמן לזרוע פרחים חד-שנתיים מוקדמים, כגון קלנדולה, אימפאטיינס, נשר, אמנון, פרג וניגלה.

 • 05

  אזורי קשיות USDA 9-10

  עונת הגידול הקרירה בעיצומה בינואר באזורים 9 ו -10.

  ירקות ועשבים מקורה:

  התחל זרעי חצילים, קייל, חסה, מלון, פלפלים, דלעת, עגבניות ובזיליקום, כך שההשתלות יהיו מוכנות להתקשות, כאשר מזג האוויר מתחמם.

  ירקות ועשבי תיבול בחוץ:

  שתילי שתל של ברוקולי, כרוב, כרובית, מנגולד וירקות אסייתיים. זה גם בטוח לזרוע כמה ירקות בגינה שלך, כולל ארוגולה, כרוב, גזר, כרוב, חסה, בצל, אפונה, צנון, תרד ולפת. הקפד לזרוע ירושה, כדי לשמור על הקציר.
  יש לזרוע גם עשבי תיבול בעונה מגניבה כמו עירית, כוסברה ופטרוזיליה.

  ניתן לשתול עצי פרי קשים קשים, כמו אפרסקים ונקטרינות, אך יש להפסיק לשתול פירות רכים כמו הדרים, עד שמזג האוויר יישאר חם.

  פרחים מקורה:

  אם אתה רוצה להתחיל, התחל לזרוע בתוך קוסמוס, ציפורני חתול, חמניות וזינייה

  פרחים בחוץ:

  רק אמנון ויולות קשוחים מספיק בכדי לשרוד הקפאה קשה בהפתעה, אך דיאנטוסים, נסטוריות, פטוניות, ראשונים, לוע הארי ואפונה מתוקה יכולים להתמודד עם כישופי קור קצרים. רוב הדלפיניום, כפפות השועלים והחורבן ידרשו חשיפה מסוימת למזג אוויר קר כדי לפרוח היטב, אז הוצא אותם גם מוקדם.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail