פרחים שנתיים פופולריים לזריעה עצמית

מתי לזרוע זרעי פרחים שנתיים בחוץ תלוי בסוג הזרע ובאקלים שלך
מתי לזרוע זרעי פרחים שנתיים בחוץ תלוי בסוג הזרע ובאקלים שלך.

גידול פרחים שנתיים מציע שני יתרונות על פני גידול פרחים רב שנתיים. ראשית, חד-שנתיים פורחים בשפע לאורך כל עונת הגידול. שנית, פרחים שנתיים אהובים רבים זורעים בעצמם בחופשיות ושוזרים את דרכם בגינה שלך שנה אחר שנה. זריעה עצמית של פרחים הם מה שאנו מכנים "מתנדבים". הם עושים את העבודה בשבילך, ושום פרח לא עושה את זה טוב יותר מאשר חד-שנתיים.

רק פתוח האבקה ואת זני ירושה של כל צמח יגדלו נכון מזרע, כלומר את השתילים יהיו בדיוק כמו צמחי ההורה. (גרניום היברידי ורוד ייתן לך גרניום לבן או אדום בשנה שלאחר מכן, למשל.) אבל יש הרבה חד-שנתיים עם אבקה פתוחה, שתוכלו לבחור, וגם אם תקבל שתילים לא צפויים, מי יגיד לך לא יאהב אותם? משם צמחים חדשים מגיעים.

כשמגדלים פרחים חד-שנתיים שזורעים את עצמם, עליך לאפשר לפרוח של העונה המאוחרת מספיק זמן ללכת לזרע. אם הקפצתם כל הקיץ בכדי לשמור על פריחתם, הפסיקו את המוות עד אמצע אוגוסט. הזרעים צריכים להבשיל, וזה בדרך כלל אומר שהפרחים חייבים להתייבש לחלוטין. זה בערך כל מה שצריך. הם לא קוראים להם זורעים עצמאיים לחינם. פרחי סתיו אחרים בגינה שלך יצטרכו להסיח את דעתך מהשנתיים המשחימות. אם הטבע ישתף פעולה, תוכלו לראות מתנדבים בגינות שלכם בשנה הבאה ובמשך שנים רבות.

זורעים זרעים בעצמכם

חד-שנתיים בעלי זריעה עצמית מעניקים לגינה שלך מראה טבעי. עם זאת, לפעמים הם זורעים בהתלהבות רבה מדי או שותלים את עצמם במקום שרק הייתם לא. למרבה המזל, חד-שנתיים שנזרעים בעצמך מושתלים בקלות לנקודות אחרות בגינה שלך או נערכים לחברים. או שאתה יכול לקחת את העניינים לידיים שלך ופשוט לשמור את הזרעים ולזרוע אותם בעצמך בשנה שלאחר מכן במקום לתת לטבע לדאוג להתרבות. לאחר מכן, פיזור הזרעים ישירות לערוגה או התחל את הזרעים בתוך הבית באביב הבא.

אם תבחר לכוון זרעים לפרחים שנתיים משלך, ודא שאתה יודע ולספק את התנאים שהזרעים זקוקים להנבטה, כולל:

 • אור: זרעים מסוימים זקוקים לאור כדי להנביט ואינם צריכים להיות מכוסים באדמה. פיזור זרעים אלה ולחץ אותם קלות בקרקע עם גב מעדר או קרש. חד-שנתיים אחרים דורשים חושך, שניתן להשיג בקלות באמצעות שכבה עליונה של אדמה.
 • צמצום: כמה פרחים חד-שנתיים מגנים על זרעיהם בכיסויים קשים. כדי לשפר את הסיכויים שזרעים אלה ינבטו, יצטלקו או יכוסו, את הכיסוי החיצוני על ידי שפשוף בנייר זכוכית או שבירת הציפוי בעזרת סכין חדה. נזהר בשיטת הסכין. זרעים אלה קשים וזעירים, וכל כך קל לפספס. קל יותר לרכך את הזרע על ידי השרייתו בן לילה.
 • קר: מלבד לחות, כמה זרעי פרחים חד-שנתיים, כגון פרגים, דורשים תקופת קור לפני שהם מופעלים להתחיל לנבוט. הטבע דואג לכך עבורנו כאשר הזרעים נותרים על הקרקע במהלך החורף. אם אתה מתחיל זרעים בבית, הניח את הזרעים בעציץ במקרר בשקית למשך הזמן המומלץ או במוסך, תלוי בטמפרטורה. זה נקרא ריבוד.

מתי לזרוע בחוץ

מתי לזרוע זרעי פרחים שנתיים בחוץ תלוי בסוג הזרע ובאקלים שלך. המדד הטוב ביותר הוא הטבע. אם חד-שנתיים מסוימים זורעים את עצמך באופן אמין בגינה שלך, אתה יכול להמר שהם מעדיפים לזרוע בסתיו. חד-שנתיים שנעלמים לאחר עונה יכולים להיות פשוט כלאיים סטריליים, או שהם עשויים להעדיף תנאי נביטה חמים יותר. לדוגמא, ניתן לשמור זרע מציפורני חתול רבות, אך נדיר שהם זורעים בעצמם באקלים קר.

אזורי קשיחות USDA 5
וגנים בעונה קצרה תחתונה הם הסיכוי הטוב ביותר להשיג הרבה מתנדבים עם זרע עצמי במהלך חורפים עם כיסוי שלג טוב, לבידוד מפני הרוחות הקרות והייבושות. ברור שרק זרעים שיכולים להתמודד עם תקופת קור הולכים לזרע את עצמם בגנים האלה, ותצטרך לוודא שאפשרת לראשי הזרעים להתבגר לפני הכפור הראשון שלך. האפשרות להציל זרעים ולזרוע אותם ישירות בגינה בתחילת האביב, רגע לפני שאתה מצפה שהכפור ישקע, עשויה לעבוד בצורה הטובה ביותר עבור גננים באזורים קרים יותר.

אזורי קשיחות USDA 6-8
לאלו מכם באזורים מתונים יש את הטוב משני העולמות. יש לך תקופה ארוכה יותר בסתיו כדי לאפשר לזרעים להבשיל וליפול. אתה כנראה גם מקבל מספיק כישוף קר עבור זרעים שצריכים צמרמורת כדי להנביט.

USDA אזורי קשיחות 9-11
גננים באזורי 9 ומעלה יכולים גם לאפשר לזרעים לזרוע עצמית בסתיו. אבל סביר להניח כי שנתיים שלך תגדל ותפרח בחורף, במקום לחכות לאביב. אלא אם כן מזג האוויר שלך יבש מאוד, סביר להניח שתקבל כמה עונות של מתנדבים.

 • 01

  אליסום מתוק (lobularia maritima)

  Alyssum מייצרת מחצלת מקסימה וגדולה, המושלמת לשולי שבילים, חזית גבול או מיכלים. לרוב הזנים יש ניחוח מתוק, דמוי וניל. חלק מהכלאות האחרונות לא מתגשמות לזרעים.

 • 02

  כפתור רווק, תירס (קנטאוראה ציאנוס)

  קשה לנצח את הצבע הכחול של כפתור הרווק. הוא קיבל את השם "פרח תירס" מכיוון שהוא גדל כעשבים בשדות תירס, אך יתכן שתקבל את פניו בגן שלך. זה אמנם מתפשט, אבל קל לשלוף את כל התוספות.

 • 03

  עץ עץ כחול (אספרולה אוריינטליס)

  שלא כמו עץ עצים רב שנתי (Galium odoratum), באספרולה אוריינטליס השנתי יש פרחים כחולים ועמוקים קטנים. לעתים קרובות הוא נחשב לפרח בר, והמתנדבים ייראו טוב לחטט בין צמחים אחרים בגינה. מילת אזהרה: ארנבות אוהבות ללעוס על הצמחים החדשים והרכים.

 • 04

  פרג קליפורניה (אשכולזיה)

  תוכלו למצוא את הזרע של פרג קליפורניה בהרבה תערובות פרחי בר, אך יתכן שיהיה לכם מזל טוב לגדל אותו בכוחות עצמו. פריחת התפוז העדינה יושבת על עלים אווריריים, דמויי שרך.

 • 05

  Candytuft (iberis)

  הסוכרייה השנתית מגיעה בצבעים רבים יותר מהזן הרב-שנתי הלבן. אלה צמחי מזג אוויר קרירים שיש לזרוע אותם מוקדם כדי שיפרחו לפני חום הקיץ.

 • 06

  פרח סאטן (קלארקיה אמונה)

  צמח גן הקוטג ' Clarkia amoena יכול לגדול 2 מטר, עם גבעולים ארוכים של פרחים. אזורי קשיחות USDA 7 ומעלה יכולים לזרוע אותם בסתיו לפריחה לאורך כל החורף. אקלים קריר אמור לזרוע בתחילת האביב.

 • 07

  Coreopsis, calliopsis (coreopsis tinctoria)

  הליבה השנתית, הידועה גם בשם calliopsis, פורחת אף יותר בחופשיות מהזנים הרב-שנתיים. אם יש לך בעיות בהתפשטות וההשתלטות על הגינה שלך על רב שנתי, המגוון השנתי הוא אופציה טובה. וציפורים יאכלו חלק מהזרעים שהפרחים מייצרים.

 • 08

  קוסמוס (קוסמוס spp.)

  מגוון פרחי הקוסמוס הקיים גדל מדי שנה. אתה יכול למצוא פסטלים עדינים ואדומים ותפוזים מבריקים ונועזים. הם פורחים שופעים וכולם יבואו על ידי דבורים ומאביקים אחרים.

 • 09

  פשתן (לינום)

  למרות שמבחינה טכנית הוא צמח רב שנתי, הפשתן הכחול הוא קצר מועד, במקרה הטוב. עם זאת, הוא זורע את עצמו מחדש ונשאר בפריחה במשך שבועות ארוכים. הפרחים הכחולים החי משתלבים היטב עם מרבית הצמחים האחרים.

 • 10

  תשכחו ממני (cynoglossum)

  כאשר מגדלים פרחים חד-שנתיים שזורעים את עצמם
  כאשר מגדלים פרחים חד-שנתיים שזורעים את עצמם, עליך לאפשר לפרוח העונה המאוחרת מספיק זמן ללכת לזרע.

  שכחו אותי הם מהזורעים העצמיים הנלהבים ביותר, אז אולי תצטרכו לערוך קצת בעריכה באביב. אבל הפרחים הכחולים העליזים והשופעים הם תוספת מקסימה של גן קוטג '.

 • 11

  חיננית גלוריוזה (rudbeckia hirta)

  כמעט יש מספיק סוגים של סוזנים שחורי עיניים כדי שלכולם יהיה מועדף אחר. הזנים השנתיים פורחים בשפע אפילו יותר מבני דודיהם הרב-שנתיים, לעתים קרובות עם פרחים גדולים יותר.

 • 12

  Larkspur (קונסולידה)

  לארקספור גבוה מעדיף אקלים קריר יותר. כאשר אתה מתחיל את התיקון הראשון שלך, ייתכן שיהיה לך מזל טוב יותר עם הנביטה אם אתה מרבד את הזרעים שלך לפני השתילה. אחרי זה החורף יטפל בזה בשבילך. כל חלקי הצמח, כולל הזרעים, רעילים אם הם נבלעים, לכן יש לנקוט בזהירות סביב ילדים וחיות מחמד.

 • 13

  אהבה בתוך ערפל (ניג'לה דמסקה)

  אהבה בערפל ניתן לזרוע ישירות בתחילת העונה ואז לנטוע את הירושה לאורך האביב. הפריחה שלה לא נמשכת זמן רב, אבל הם מדהימים ובעקבותיהם אחריהם תרמילי הזרע המוזרים שלהם.

 • 14

  מלופה (מלופה טריפידה)

  מלופה היא חלמית שנתית, ודמיון הפרחים לזנים רב שנתיים של החלמית חזק. אתה יכול לכוון זריעה או להתחיל כמה זרעים מוקדם להשתלה לאחר שסכנת הכפור חלפה. כבונוס ליופיים, הפרחים אכילים.

 • 15

  מלמפודיום (מלמפודיום)

  פרחים מהסוג מלמפודיום הם קרוב משפחה של החמנייה, אם כי קצרים במידה ניכרת. הם יוצרים תלולית קצרה שנראית יפה ממוקמת בקדמת הגבול או במכולות. מלמפודיום הוא בחירה טובה באזורים יבשים בגינה.

 • 16

  מינינטה (רסדה)

  לא כולם מתרשמים מהפריחה הצהובה-ירוקה והדוקרנית של המיניט, אבל ניחוח הדבש העז עשוי לנצח אותך. Mignonette עושה הכי טוב במקום שטוף שמש עם אדמה עשירה. אם אתה מתחיל מזרע, אל תכסה אותו; מינינטה זקוקה לאור כדי להנביט.

 • 17

  ורד מוס (פורטולקה spp.)

  זרע פורטולקה ייסע. אתה יכול לשתול אותו בחלק אחד של החצר שלך ולמצוא אותו גדל בכל מקום מאוחר יותר. עם זאת, הצמחים קטנים ולא תוקפניים. בחר מקום שטוף שמש, כי פרחי ורדים של אזוב נפתחים רק כשהשמש זורחת עליהם.

 • 18

  Nasturtium (tropaeolum majus)

  זרעי Nasturtium גדולים ונוחים לטיפול. הם גם אכילים, כמו גם שאר הצמח. ואכן, הזרעים מהווים תחליפים טובים לצלפים. אם אתה יכול להתנגד לאכול אותם ולאפשר להם ליפול מהצמח, צמחים של נסטורטיום צצים שנה אחר שנה.

 • 19

  ציפורן חתול (קלנדולה)

  ציפורני חתול עשויות למאכל. לפרחים ניחוח פרחוני עדין, אך העלים דביק למדי. אפשר לכמה פרחים להתבגר ולהגדיר זרעים ויהיו לך מתנדבים באותה עונה ובעוד עונות רבות.

 • 20

  שעועית יקינתון סגולה (lablab purpureus)

  יש סגול בכל מקום שאתה מסתכל, עם פולי יקינתון סגולים אלה: הפרחים, הגבעולים, תרמילי הזרעים וחלק התחתון של העלים. השעועית אכילה בבישול מלא, אך גננים רבים מגדלים אותם ככלי נוי. תן לכמה זרעים ליפול ולשמור כמה לשתול במקום אחר.

 • 21

  שלג על ההר (euphorbia marginata)

  הפרחים באופורביה השנתית הזו אינם נראים לעין, אך הבלמים הלבנים גורמים להיראות כאילו הצמח נמצא תמיד בפרח. צמח זה נשאר צבעוני כל העונה, והפרחים הלא-כתובים האלה מפילים את זרעיהם באופן מחויב, כך שתוכלו ליהנות מההצגה שוב בשנה הבאה.

 • 22

  פרח עכביש (cleome spp.)

  פרח עכביש לא מתחיל לפרוח עד אמצע העונה לאחר שגובהו 3-4 מטר. ואז הוא שולח כדורי פרחים רופפים הפורחים לאורך מספר שבועות. תקבל מתנדבים בעונה שלאחר מכן. שים לב שפרח עכביש אכן מאבק הצלב, כך שאם שתלת יותר מצבע אחד, תקבל תערובת צבעים חדשה לגמרי בשנה הבאה.

 • 23

  אפונה מתוקה (lathyrus odoratus)

  אפונה מתוקה לא זורעת את עצמה בכל מקום, אך אם יתמזל מזלכם שנמצאים באזור בו הם עושים (כגון אזורי 8-10), היו מוכנים לכמה הפתעות. הצמחים יצטלבו עם אפונה מתוקה אחרת, או זנים היברידיים עשויים לחזור לתכונה של אחד ההורים. אבל האם ראית אי פעם אפונה מתוקה לא מושכת?

 • 24

  ורבנה גבוהה (verbena bonariensis)

  ורבנה גבוהה או ברזילאית שולחת גבעולים ארוכים ומסועפים של 2 מטר ומעלה, עם אשכולות הדוקים של פרחים סגולים. היו מוכנים לראות פרפרים שמשתלטים על הגינה שלכם. הזרעים שנזרעו בעצמם מאחרים להופיע באביב, אז יש לדחות את החיפוי עד שתראו אותם.

 • 25

  פרח אצבעון (גיליה)

  גיליה משגשגת באדמה חולית יבשה. הפרחים הקטנים בצורת כדור הארץ נראים הכי טוב בשתילה גדולה, אז אפשר להם להניח הרבה זרעים בסוף העונה. גיליה היא יצרנית צוף כבדה, כך שתצטרכו לחלוק את הפרחים עם הדבורים.

 • 26

  צמח טבק (ניקוטיאנה סילבסטריות)

  נעשה הרבה רבייה על צמח הטבק, אך צמחי הסילסטריה הגבוהים והריחניים של ניקוטיאנה הם הסיכוי הטוב ביותר לזרוע עבורך. תרסיסי פרחים לבנים צינוריים ריחניים ביותר בשעות הערב.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail