איך מכינים גן פרפרים?

עשב פרפר ופרח הכרית 'כחול פרפר'
שתלתם דברים עם המילה "פרפר" בשם: שיח פרפר, עשב פרפר ופרח הכרית 'כחול פרפר'.

שתלתם דברים עם המילה "פרפר" בשם: שיח פרפר, עשב פרפר ופרח הכרית 'כחול פרפר'. נראה כי כמה פרפרים מתנודדים, אבל מה אם הגן שלך עדיין מהווה תחנת ביניים יותר מאשר יעד? על ידי למידה נוספת על פרפרים, על הצמחים המושכים אותם ועל צורכי ההישרדות שלהם, תוכל להגדיל את קסם הפרפרים של הגן שלך במידה ניכרת.

צמח פרחים ידידותיים לפרפרים

הפרחים שתבחר להתקין בגינת הפרפרים שלך עשויים להיות קלאסיקות שההורים שלך או הסבים שלך גידלו. גידול היורשנים הללו משמר את הגיוון הגנטי, מכבד את סגנון הגן המיושן ומחבר אותך לאבותיך. זה גם מאפשר לך להפיץ את הגן שלך על ידי שמירת זרעים.

פרחים מסורתיים שתראו שוב ושוב בגני פרפרים כוללים צמחים בצבעים עזים עם פריחה רדודה המאפשרים גישה נוחה לצוף. צמחים רב שנתיים פרפר פופולריות כוללות milkweed, קיפודנית, זעתר, אסתרים, ו liatris. שיחים מוסיפים מבנה לנוף תוך כדי הזנת פרפרים, לכן כוללים מעט ויברנום, מתוק וסמבוק. צמחים ושיחים אלה משגשגים כולם בשמש מלאה, שפרפרים צריכים לשמור על חילוף החומרים שלהם.

השתמש בתערובת של חד-שנתיים ורב-שנתיים להארכת זמן הפריחה. מיכלי פריחה מאפשרים לכם להחליף נטיעות במהלך רגיעה נמוכה פורחת בגינה, כמו סוף האביב וסוף הקיץ. השתמש בשילוב של קופסאות חלונות, מכולות פטיו וסלסלות תלויות כדי לעזור ליצור גבהים פורחים מדורגים בגן הפרפרים. היצמדו פרחים עשירים בצוף כמו pentas, הקוסמוס, Lantana, פטוניות, ו ציניות במקום פרחים היברידיים סטרילי כדי להבטיח אספקה קבוע של צוף.

כלול לא רק מגוון צבעים, אלא צמחים בגבהים שונים כדי למשוך פרפרים נוספים. שורה קצרה של צמחי מצעים פורחים עשויה להראות אטרקטיבית לבעלי בתים, אך היא אינה מספקת את צרכיהם של כמה פרפרים. בטבע פרפרים ממלאים נישות האכלה ספציפיות על ידי התמקדות בפרחים בגבהים מסוימים. על ידי הכללת פרחים הגדלים במגוון גבהים, לא רק שתוכל להשיג גבול בעל מראה מקצועי, תוכל למשוך מגוון גדול יותר של פרפרים. לדוגמא, נמר סנונית מחפש פרחים גבוהים כמו ג 'ו פאי עשבים וגפנים. הסקיפר הכי פחות ופרפרים צהובים קטנים מעדיפים פרחים קרובים יותר לקרקע, כמו לבנדר, דיאנטוס ואסטרים.

הוסף צמחים לזחלי פרפרים

פרפרים רבים מאוד ספציפיים לגבי איזה צמח מארח הם יטילו את ביציהם. לפעמים הם מחפשים צמחים במשפחה מסוימת, ולעתים הזחלים שלהם יסעדו על צמח אחד וצמח אחד בלבד. אם תערבב צמחי מארח אטרקטיביים עם צמחים עשירים בצוף בגינת הפרחים שלך, אתה עלול למצוא את עצמך מטפח דור פרפר אחד אחרי הדור הבא. אל תדאג מפגיעות זחל גדולות בצמחים המארחים שלך; בניגוד לכמה זחלים שהם מזיקים בגינה רעבים, האכלה של זחל פרפרים לעיתים נדירות גורמת למוות או לגידול מעכב בצמחים מארחים בריאים.

פרחי אסטר הם מקור חשוב של צוף לנדידת פרפרים בסתיו, אך לפני כן הזחלים של פרפר סהר פנינה ניזונים מעלוותו. מלכים תלויים בעשבים פרפרים ובצמחים אחרים ממשפחת החלבונים כדי לספק להם את הרעלים שהופכים אותם לבלתי טעימים לעופות ולטורפים אחרים. פרפר הזברה הראוותני, תושב פלורידה וטקסס, מאכיל את תינוקותיו אך ורק בעלוות הפסיפלורה. אם אתה גר במחצית המזרחית של אירופה, אתה עלול למשוך את הכחול-זנב המזרחי הססגוני לגינה שלך עם נטיעה מארחת של אפונה מתוקה.

כלול אזורי מקלט לפרפרים

הפרחים שתבחר להתקין בגינת הפרפרים שלך עשויים להיות קלאסיקות שההורים שלך או הסבים שלך גידלו
הפרחים שתבחר להתקין בגינת הפרפרים שלך עשויים להיות קלאסיקות שההורים שלך או הסבים שלך גידלו.

בתי פרפרים נראים כמו קוביות עץ מנוקדות בחריצים גבוהים וצרים, ככל הנראה כדי להגן על פרפרים מפני טורפים ומזג אוויר גרוע. האם ראית פעם תמונה או סרטון של נחיל פרפרים המגיח מבית דירת הפרפרים הזה בבוקר? כנראה שלא. למרבה הצער, בית פרפרים טרומי עשוי להיות ביתו העתידי של מושבת צרעות נייר מאשר מקלט לפרפרים.

פרפרים אכן זקוקים למקלט מפני רוח וגשם, אך אינך זקוק לבית רעפים מפואר כדי להגן עליהם. קח את הרמז שלך מהטבע, וספק להם ערמת בולי עץ פשוטה בפינת החצר. פרפרים ישתמשו במקלט טבעי זה כדי לשהות בלילה, או אפילו לישון שינה במהלך החורף. בנוסף לרווחים בין בולי עץ, פרפרים קטנים יכולים לזחול בין פערים בקליפה. אם ברצונכם להפוך את המקלט לנעים יותר מערימת עץ כפרי, תוכלו לכסות את הערימה באמצעות ברזנט, שיעזור לחרקים להישאר יבשים במהלך גשם.

מציעים מאכלים אלטרנטיביים לפרפרים

למרות המאמצים הטובים ביותר שלך לשמור על גינה הפורחת מהאביב ועד הכפור, יהיו בהכרח כמה פעמים שהפרחים האהובים על הפרפר הם מעטים. תוכל להמשיך לצייר פרפרים לגינה שלך בתקופה זו על ידי התמקדות במינים שמבלים מעט זמן בחיפוש אחר צוף. פרפרים של האקברי במיוחד מתענגים על פרי בשלים יתר על המידה, כך שתוכלו למשוך אותם עם מנות של אפרסקים, אגסים ובננות שעברו את ראשם.

בירה מותססת או מולסה יכולות להוות תבלין על המנה העיקרית של הפרי, ולהוכיח שאין לעמוד בפניו למינים כמו סימן השאלה וסגול-כתם אדום. החלף את הפירות לעתים קרובות כדי להרתיע את הצרעות והנמלים מהשתלטות על המזנון. אתה יכול גם לכסות את הפרי במסך חלון, שפרפרים יכולים לעקוף בעזרת החוטם שלהם, אך יחסמו צרעות.

ספק תחנות שלולית פרפרים

פרפרים מחפשים שלוליות רדודות בגן לא רק כמקור למי שתייה, אלא גם כדרך להשיג מינרלים חיוניים. למעשה, הגופרית חסרת הענן והפרפר הכתום המנומנם עשויים להתכנס בהמוניהם באזורים בוציים או בגני ביצה. חפש התנהגות שלולית זו בחלק החם ביותר של היום, ושמור על אדמתך נקייה מכימיקלים העלולים לפגוע בפרפרים רגישים. צלחת רדודה מלאה חלוקי נחל או חול ומים יכולה לשמש תחנת שתייה יקרת ערך בימים חמים.

הימנע מחומרי הדברה הפוגעים בפרפרים

כשמדובר בהדברה, גנני הפרפרים חייבים לדרוך בקלילות. רוב חומרי ההדברה יפגעו או יהרגו פרפרים (כמו גם מאביקים מועילים אחרים כמו דבורים וצרעות טפיליות). אפילו אפשרויות הדברה אורגניות כמו סבון חרקים או שמן נים עלולות להרוג פרפרים או לשבש את הרגלי האכלה והזדווגות שלהם. עם זאת, זה לא אומר שאתה צריך למסור את הפרחים שלך לכנימות. למזער את השפעות ההדברה על ידי מיגון פרחים מפני תרסיסים ואבקות. השתמש רק בחומרי הדברה לטיפול בהתפרצויות חרקים, לא כטיפול מונע. לסיום, נסה להדביר חרקים שאינם הדברה, כמו מכסה שורה צפה, סילוני מים כדי לפוצץ חרקים קטנים, וקטיף ידיים לחרקים גדולים כמו חיפושיות.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail