צמחי המלווה הטובים ביותר לשושנים

הפריחה הקוצנית של צמחי סלוויה מהווה נקודת קונטרה מעניינת מבחינה מרקמת לצורה העגולה והרכה של פריחת הוורדים
הפריחה הקוצנית של צמחי סלוויה מהווה נקודת קונטרה מעניינת מבחינה מרקמת לצורה העגולה והרכה של פריחת הוורדים.

זמן הפריחה הארוך של שיח הוורד, הניחוח המשכר, והמגוון בצבעו ובצורתו הופכים את הוורד לבעלי יכולת התאמה לגן הפרחים. בגן הפרחים הביתי ניתן להגדיל את קסמי שיח הוורדים, כמו גם את בריאותו, על ידי צמחים נלווים מתאימים.

על ידי הוספת צמחים רב שנתיים משלימים לאוסף הוורדים שלך, תוכל להוסיף תחכום לעיצוב הגינה שלך, להעצים את הניחוח של גן הוורדים שלך, ואף להילחם במזיקים ורדים נפוצים עם צמחים המושכים חרקים מועילים.

 • 01

  סלביה

  הפריחה הקוצנית של צמחי סלוויה מהווה נקודת קונטרה מעניינת מבחינה מרקמת לצורה העגולה והרכה של פריחת הוורדים. כבונוס, קל לגדל צמחים רב שנתיים אלה. זנים כמו 'המלכה הכחולה' משגשגים בתנאים חמים ושטופי שמש, ומושכים פרפרים וחרקים מועילים אחרים תוך התעלמות מצבאים.

  מרווה הסוג הוא גדול, אבל אתה לא יכול להשתבש עם כלאיים interspecific של מרווה sylvestris, הכוללים לטווח פורח אהובים כמו צמח רב שנתי 1997 של השנה "מאי לילה."

 • 02

  שומר ארד

  עבור חלק מהגננים השושנה היא הרבה יותר ממקור סוכריות עיניים. לשושנים יש תפקיד משמעותי גם בתרופות צמחיות, הן בשל תכולת ויטמין C המחזקת את החיסון והן ככלי עיכול ושינה. אם הוורדים מופיעים בתכשירים הצמחיים שלך, זה רק טבעי לחפש את צמחי הצמחים הנוי ביותר, ושומר ארד צריך להיות ברשימה הקצרה שלך.

  עלוות הברונזה השחורה מוסיפה גובה ועניין מרקמי לצמחי ורדים, מבלי להשתלט על החלל. מטרייות הפרחים הצהובות שלו מושכות עשרות חרקים מועילים, כולל רחפות וצרעות טפיליות. פרפרים של זנב סנונית משתמשים גם בשומר ברונזה כדי להטיל את ביציהם, והזחלים הבולטים הם מהנים לצפייה, כשהם חותרים את דרכם בעלווה מבלי לגרום נזק קוסמטי רב.

 • 03

  לענה מצוי

  צמחים כסופים כמו אלה בסוג ארטמיסיה זוהרים באופן חיובי בבסיס שיחי הוורדים. 'טירת פוביס' הוא אחד מצמחי העלווה המשובחים ביותר שיש בו עלווה מחולקת דק עם גוון כחול-כסוף אחר. כל זני הלענה דורשים ניקוז מעולה, אך טיפול בעניין זה בגינתכם לא יעשה דבר מלבד הגברת בריאות הוורדים שלכם.

  בחלקים מסוימים של ארה"ב, ארטמסיה נחשבת לפולשנית. לפני שתשתלו, בדקו האם מומלץ לגנים באזור בו אתם גרים.

 • 04

  Coreopsis

  עבור גננים שמוקירים ורדים עתיקים, עמידות המחלות והבושם שאין שני לו מפצים על העובדה שהורדים פורחים רק פעם אחת בסוף האביב או בתחילת הקיץ. עם זאת, אתה יכול להמשיך את מופע הפריחה על ידי הקפת שיחי הוורדים שלך עם צמחי coreopsis, שחלקם פורחים במשך שלושה חודשים או יותר.

  גבעולי הפרחים בגודל 3 מטר הם ריחניים
  גבעולי הפרחים בגודל 3 מטר הם ריחניים, ומושכים אליהם פרפרים ויונקי דבש.

  צמחי Coreopsis הם בעלי תחזוקה נמוכה וסובלים מבצורת. בנוסף, דבורים ופרפרים נמשכים לפריחה, דבר המהווה יתרון לכל הצמחים בגן שמסביב. 'קרן הירח' הוא זן מנוסה ואמיתי, עם עשרות פרחים לימוניים בצהוב מיוני ועד הכפור הראשון.

 • 05

  פעמוני אלמוגים

  גבעולי הפרחים העדינים של פעמוני האלמוגים נראים מקסימים מורמים בין שיחי ורדים, אך העלווה הראוותנית של סוג ההוצ'רה היא זו שגונבת את ההצגה. זנים בעלי שם ראוי כמו 'כרמל' ו'מרמלדה 'כוללים עלי זהב וכתום המהדהדים את פריחת הוורדים של משמש. זנים סגולים מודי כמו 'ריבת אוכמניות' ו'לילה קטיפה 'הם נייר כסף מדהים לעלווה של שושנת ורדים.

  פעמוני אלמוגים הם צמחים בעלי תחזוקה נמוכה שניתן לשתול באזורי קשיחות USDA 4 עד 9 אך לשגשג באזורים 5 עד 7. הם אמנם נחשבים לצמח צל, אך הם יכולים להסתפק גם בשפע של אור שמש.

 • 06

  קונפלור

  אל תשכח מצמחים שמקורם בצפון אירופה כחלופה נהדרת לורדים. קונפלוורים נהנו מפיצוץ בגידול, כך שבנוסף למועדפים פורחים ורודים כמו 'מגנוס', תוכלו להשלים את הוורדים שלכם עם כתום חשמלי 'פפאיה חמה' או פרחים זהובים של 'צהוב סנדי'. קונפלוורים סגולים, או Echinacea purpurea, הם הזן הפופולרי ביותר.

  קונפלורים זקוקים לשפע מקום לזרימת אוויר טובה אך בדרך כלל אינם רגישים למחלות פטרייתיות. הם משגשגים באקלים יבש וחם אך יכולים לסבול מגוון טמפרטורות ותנודות לחות.

 • 07

  שלהבית

  ורדים עשויים להיות אחד הפרחים החתוכים הפופולריים ביותר, אך מילוי זר כמו פלוקס יוסיף עניין ומלאות לסידורי הוורדים שלך. הפריחה הזקופה של שלפוחית הגן עשויה להחזיר זיכרונות מגינת הפרחים של סבא וסבתא, מכיוון שזני פלוקס רבים הם ירושה ומשתנים מעט במהלך השנים. גבעולי הפרחים בגודל 3 מטר הם ריחניים, ומושכים אליהם פרפרים ויונקי דבש.

  כמו ורדים, גם הפלאקס נתון לטחב אבקתי, כך שמרווח תקין כדי לאפשר זרימת אוויר יביא לערוגה בריאה יותר. כמו כן, בחירת זן בעל עמידות מעולה לטחב, כמו 'שורטווד' הורוד ורוד, תגדיל את סיכוייכם לעונת גידול ללא מחלות.

 • 08

  איריס מזוקן

  שושנת הוורדים היא עמוד השדרה של גן הקוטג ', ואיריסי זקן משמשים גם כצדף החצוף בסוג זה של עיצוב גינה. איפור אנטומי ייחודי של עלי כותרת סטנדרטיים הצומחים כלפי מעלה, עלי כותרת נופלים כלפי מטה וזקן מטושטש מספקים אפשרויות שילוב צבעוניות רבות להתאמה או בניגוד לשושנים שלך.

  אירוסים מזוקנים מגיעים במגוון צבעים וגדלים, אז בחרו את הזן שנראה הכי טוב ליד הוורדים שלכם. הטיפול קל, והוא מורכב בעיקר מקיצוץ אוהדי העלווה בסוף הקיץ וחלוקת קני שורש צפופים אחת לכמה שנים.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail