כיצד לגדל ולטפל בצמחי קרח?

איך מגדלים צמחי קרח
איך מגדלים צמחי קרח.

ילידי אפריקה, צמחי קרח (Lampranthus spp.) הם סוג מעניין ומגוון של בשרניים. ישנם יותר מ -150 מינים בסוג זה. הם כוללים פרחים דייזי עם עלי כותרת דקים המגיעים בגוונים עזים. העלים שלהם בדרך כלל קצרים, גליליים וכחולים-ירוקים. צמחי קרח מסוימים הם מפיצים בעלי צמיחה נמוכה ואילו אחרים הופכים להיות שיחי משנה עבותים. צמחי קרח רבים הציגו את מיטב התערוכות שלהם באביב עם פריחה חוזרת ספוראדית לאורך כל העונה, וכמה מינים פורחים כל הקיץ עם הטיפול והתנאים הנכונים.

שם בוטני Lampranthus spp.
שם נפוץ צמח קרח
סוג הצמח עסיסי
גודל בוגר גובהו עד 2 מטר
חשיפה לשמש שמש מלאה
סוג הקרקע חולית, מתנקזת היטב
אדמה ph ניטראלי
זמן פריחה אביב קיץ
צבע פרח אדום, ורוד, כתום, צהוב, סגול
אזורי קשיחות 8 עד 11
אזור יליד דרום אפריקה

איך מגדלים צמחי קרח

הגודל והצורה משתנים בין המינים, אך מרבית זני צמחי הקרח הגדלים בדרך כלל מגיעים לגובה של 2 מטרים ויש להם הרגל התפשטות. צמחי קרח משגשגים באור שמש ובאדמה דלה, והם יוצרים צמח גן אלפיני או סלעי נפלא. הם גם יכולים להיות תחובים בקירות אבן. הרגל התפשטות שלהם אומר שהם ממלאים במהירות מיכל ונשפכים, כך שהם נחמדים בסלים תלויים ובסירים עומדים.

אתה יכול לגדל צמחי קרח על ידי חלוקה, ייחורים וזרעים. אם אתם מחלקים צמחים מבוססים, עשו זאת באביב. ייחורים ניתן לקחת ומושרשים בכל נקודה בעונת הגידול, אם כי הם נטועים בצורה הטובה ביותר בחוץ מוקדם ככל האפשר. ואם אתה גדל על ידי זרעים, פשוט פיזור אותם על האדמה באביב. אך אל תכסה אותם מכיוון שהם זקוקים לאור כדי להנביט.

אור

כל זני צמחי הקרח צומחים ופורחים בצורה הטובה ביותר בשמש מלאה. פרחיהם נוטים להיפתח במלואם בתנאי שמש. ושמש עוזרת למנוע מהצמח להיות רגליים.

אדמה

המפתח לגידול צמחי קרח הוא לספק אדמה חולית (או חצוצה) ומנקזת היטב עם pH קרקע ניטרלי. צמח זה משובח באדמה דלת חומרים מזינים. אך הימנעו מאדמת חרסית ומכל מקום אחר העלול לגרום לצמח לשבת במים. צמחי קרח יירקבו וימותו אם הם נשארים באדמה רטובה לתקופה ממושכת.

מים

כעסיסי בשרניים, צמחי קרח מבוססים הם סובלניים ביותר לבצורת. עם זאת, הם מעדיפים השקיה רגילה בערך פעם בשבוע, במיוחד בחלק החם ביותר של הקיץ. אם אתה מגדל את צמחי הקרח שלך במיכל, סביר להניח שתצטרך להשקות אותם לעתים קרובות יותר מאלה הנטועים באדמה. אפשר לאדמה להתייבש בין השקיה בחורף כאשר צמחי קרח רדומים במקצת. השקו שתילים באופן קבוע בכדי לשמור על לחות אך לא רטובה.

טמפרטורה ולחות

אתה יכול לגדל צמחי קרח על ידי חלוקה
אתה יכול לגדל צמחי קרח על ידי חלוקה, ייחורים וזרעים.

למרות שמם, צמחי קרח אינם אוהדים מזג אוויר קר, קר. קשיחות משתנה עם המין והמגוון, אך מרבית הצמחים ממין זה מעדיפים רק אקלים חם. בעוד מינים מסוימים יכולים לסבול כפור קל, גננים באקלים קר עשויים לגדל אותם בצורה הטובה ביותר כשנתיים או צמחי בית. יתרה מכך, לחות גבוהה ותנאי לחות עלולים לגרום לריקבון צמחי קרח. הם משגשגים באקלים יבש.

דשן

דשן בדרך כלל אינו נחוץ לצמחי קרח בקרקע, מכיוון שהם גדלים היטב באדמה ירודה. אבל אם הפריחה היא דלילה, האכלה עשויה להיות פיתרון. כמו כן, צמחים הגדלים במיכלים מרוקנים את חומרי המזון שלהם במהירות רבה יותר ויכולים להפיק תועלת מדשן מאוזן, בהתאם להוראות התווית.

הפצת צמחי קרח

נטילת ייחורים היא השיטה המהירה ביותר להפיץ צמחי קרח. בצע ייחורים בזמן שהצמח גדל באופן פעיל מהאביב ועד תחילת הסתיו. חותכים יורה באורך של כ -3 עד 15 סנטימטרים, ומסירים את כל העלים מלבד סט העלים העליון.

אפשר לחיתוכים העסיסיים שלך להתייבש וליצור יבלות על ידי השארתם באוויר למשך מספר שעות או לילה שלם. לאחר מכן, השתרשו אותם במיכל מרוקן היטב מלא בתערובת עציצים עסיסית. שמור על האדמה לחה באופן שווה עד שורש הייחורים. אתה יכול לדעת מתי נוצרו שורשים על ידי משיכה בעדינות של ייחורים. אם הם מציעים התנגדות, הם מוכנים להיטלטל שוב במיכל גדול יותר או להשתיל אותם בקרקע באביב.

מזיקים ומחלות נפוצות

מזג האוויר (תנאי לחות, לחשים קרים וכו ') הוא לעתים קרובות המכשול הגדול ביותר בגידול צמחי קרח. אדמה לחה מדי יכולה להצמיח פטריות שיהרוגו את הצמח שלכם. באג Mealy ו סולם לעתים צמחי קרח הללו מאכלסים, למרות תנאי גידול הנכונים בדרך כלל ניתן לשמור מספיק צמח בריא כדי להדוף שניהם מזיקים ומחלות.

זנים של צמחי קרח

כמה זנים פופולריים של צמחי קרח ממין זה כוללים:

  • צמח קרח כתום (Lampranthus aurantiacus): צמח זקוף פורח באביב עם עלי כותרת כתומים עזים סביב מרכז צהוב
  • ויגי סגול (lampranthus haworthii): מכוסה פרחים ורודים או סגולים באביב, יחד עם עלים כחולים-ירוקים
  • צמח קרח רדפלאש (lampranthus coccineus): כולל פרחים אדומים בהירים לאורך כל העונה והוא סובל במקצת לכפור
  • צמח קרח נגרר (lampranthus spectabilis): צמח מתפשט בצמיחה נמוכה עם פריחה לבנה או סגולה-ורודה
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail