כיצד לבנות פאטיו של חצץ אפונה?

גלגלו רצועות בד נוף כדי לכסות את כל שטח הפטיו שבתוך מסגרת הבלימה
גלגלו רצועות בד נוף כדי לכסות את כל שטח הפטיו שבתוך מסגרת הבלימה, וחפפו כל רצועת בד ב -10 סנטימטרים.

חצץ אפונה הוא אחד החומרים החסכוניים והפשוטים ביותר לשימוש לפטיו. קל להשלים את הפרויקט החיצוני הזה, ותחזוקה ארוכת טווח של הפטיו היא משב רוח. תמורת מעט מאוד כסף ויום או יומיים של עבודה עבור אזור בגודל בינוני, תוכלו לקבל פטיו חינני ומדהים עם מראה שמתאים בצורה מושלמת להרבה אלמנטים מגניבים וכיפיים אחרים: אורות חוטים, אש-עשה זאת בעצמך, ריהוט גן, ועוד.

יסודות פטיו על חצץ אפונה

חצץ אפונה הוא החומר הנוח לטיפול שגורם לכל זה לקרות. בעוד חומרים קשוחים כמו בטון יצוק, מרצפות בטון ואבן דגל טבעית הם משטחי פאטיו מוצקים ואמינים, הם יקרים ויכולים להתקף ו / או מאתגרים מבחינה טכנית.

כפי שהציע השם, חצץ אפונה הוא בערך בגודל של אפונה בקוטר 1 ס"מ. כל פיסת חצץ מעוגלת וחלקה, מה שהופך אותה לנאה להליכה ופחות נוטה להצטבר ולשמור על עקבות מאשר חצץ עם דפנות זויות.

פרטי פרויקט חצץ אפונה

פרויקט זה יעזור לכם ליצור פטיו חצץ שאורכו 16 מטר על 16 מטר, עם עומק חצץ של 5 ס"מ. אתה יכול להתאים את המידות כך שיתאימו לגודל הפטיו שלך. מכיוון שחצץ אפונה משוחרר ונוטה להשתנות, יהיה עליכם לבנות מסגרת עץ עם עצים או עץ עץ מנוהל בלחץ כדי להכיל אותה. שים לב כי העץ חייב להיות מדורג למגע בקרקע לריקבון.

התקשר לפני שאתה חופר

התקשר למספר 8-1-1, המוקד הלאומי "התקשר לפני שאתה חופר", כדי לסמן את כל קווי השירות על הנכס שלך. זהו שירות חינם, אך זה יכול לקחת כמה ימים, אז הקפד להתקשר למספר ימים לפני שאתה מתכנן לפרוץ קרקע בפטיו החדש שלך. אמנם לא תחפור עמוק בתוך שטח הפטיו, אך תיסע באחוזים באורך של 31 ס"מ באדמה, ואלה עלולים להיתקל בקווי חשמל או צנרת קבורים.

בנוסף, ההימור עלול לפגוע בצנרת מערכת ספרינקלרים, אז עשו עבודת חקירה משלכם לאיתור קווי השקיה באזור הפטיו.

מדדי הפרויקט

 • זמן עבודה: 8 שעות
 • זמן כולל: 10 שעות
 • רמת מיומנות: מתחיל
 • עלות חומר: 150 € עד 220 €

מה שאתה תצטרך

ציוד / כלים

 • סרט מדידה
 • את חפירה
 • מטוק או מכוש (אופציונלי)
 • מגרפה קשת
 • מקדחה ומעט עץ בגודל 1,30 ס"מ
 • מזחלת ידיים
 • מריצה
 • זרבובית זרבובית וזרבובית ריסוס (אופציונלי)

חומרים

 • חצץ אפונה, 6 מ ' 3
 • (8) עצים נוף 3x4, באורך 8 מטרים
 • (24) חתיכות מוטות מס '4, באורך 30 ס"מ
 • בד נוף
 • סיכות בד נוף (סיכות גינה)

הוראות

 1. בחר את שטח הפטיו

  ודא שמיקום הפטיו יעבוד לחצץ. המקומות התלולים לא יסתדרו עם הפרויקט הזה. מכיוון שחצץ אפונה מעוגל וחלק, זווית המנוחה שלו יכולה להיות נמוכה עד 20 מעלות; במגרשים תלולים יותר, הוא יתחיל להשתנות. תנועה רגלית כבדה עלולה להפריע לחצץ וליצור בלגן. אם כמות חריגה של מים חוצה את האזור, המים יכולים לשטוף את החצץ בקלות.

 2. הזמינו את החצץ

  הזמינו את חצץ האפונה שלכם מספק מקומי. עבור שטח של 16 על 16 מטר, בעומק 5 סנטימטרים, תזדקקו לחצץ אפונה ב -1,58 מ ' 3. עומקים ביותר מ- 8 סנטימטרים יכולים להיות קשים להליכה; עומקים של פחות מ -5 סנטימטרים ייחשפו לאחר הזמן. עליכם להזמין 2 מטרים מלאים של חצץ, הן כדי להקל על ההזמנה והן על מנת שיהיה לכם עודף כדי לחדש חצץ שהולך לאיבוד עם הזמן.

 3. חפרו את האזור

  חצץ אפונה הוא אחד החומרים החסכוניים והפשוטים ביותר לשימוש לפטיו
  חצץ אפונה הוא אחד החומרים החסכוניים והפשוטים ביותר לשימוש לפטיו.

  השתמש בכף כדי להסיר את כל הצמחייה, הסלעים והפסולת מאזור הפטיו, כולל לאן שילוח העץ ילך. במידת הצורך, חתוך שורשים בעזרת מטוק או מכוש. גרפו את האדמה כך שהיא תישמר, ואז דחיסו אותה ביסודיות על ידי הליכה שוב ושוב מעל פני האדמה או על ידי טמפינג באמצעות טמפ ידני.

 4. הניחו את עץ המסגרת

  סדרו את שמונת עצים הנוף ליצירת ריבוע של 16 מטר. חופפים את העצים בפינות, כך שקצה העץ האחד ניצב בצד העץ השכן. לאחר שתסיים, כל צד של המסגרת צריך להיות בעל קצה אחד וקצה חופף אחד, וכתוצאה מכך ריבוע מושלם.

 5. ריבוע את המסגרת

  ריבוע את המסגרת על ידי מדידה בין הפינות הנגדיות באלכסון והתאמת העצים לפי הצורך. המסגרת מרובעת כאשר שתי המידות האלכסוניות שוות.

 6. אבטח את העצים

  קדח שלושה חורים בגודל 1,30 ס"מ דרך כל עץ, אחד כמה סנטימטרים מכל קצה ואחד במרכז. כונן אורך של 31 ס"מ של מוט מוט מס '4 לכל חור בכדי לאבטח את העצים בעזרת מזחלת יד. הניע את מוט המעקה כך שהוא ישטף או מעט מתחת לפני העץ.

 7. התקן בד נוף

  גלגלו רצועות בד נוף כדי לכסות את כל שטח הפטיו שבתוך מסגרת הבלימה, וחפפו כל רצועת בד ב -10 סנטימטרים. בצדדים, הבד אמור להאריך את מסגרת הבלימה בסנטימטר או שניים. אבטח היטב את הבד בעזרת סיכות סביב ההיקף ובכל התפרים.

 8. הוסף את החצץ

טען מריצה עם חצץ אפונה והביא אותו לצד המסגרת. התחל בהשלכת קלות של חצץ בכמה מקומות ברחבי הפטיו כדי לאבטח את מרקם הנוף. היזהר לא לקרוע את הבד עם הרגליים או את האת.

הוסף עוד חצץ למילוי הכתמים החשופים בשכבה רדודה. המשך להוסיף חצץ ולמרוח אותו עם המגרפה עד שתגיע לעומק הרצוי. החליקו את החצץ במגרפה כך שהמשטח ישר ויישר. אם תרצה, יש לרסס את המשטח בצינור גינה לניקוי החצץ. הפטיו מוכן כעת לשימוש.

מתי להתקשר לאיש מקצוע

יצירת פטיו מחצץ אפונה היא בדרך כלל פרויקט עשה זאת בעצמך, ולעתים נדירות נדרש סיוע של גינונים או קבלנים. לכל היותר, אם קשה לך לנהל משאות כבדים, ייתכן שתרצה שיהיה לך עוזר אחד או שניים ליום שיעזור לך לשפוך ולפרוס את חצץ האפונה.

מאמרים בנושאים דומים
 1. נורות צהובות מרחיקות באגים
 2. רעיונות מושלמים לעיצוב מרפסת פאטיו
 3. איך לבנות סככה?
 4. כיצד לבנות בית עץ?
 5. כיצד לבנות מקלחת חיצונית?
 6. איך לבנות פרגולה?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail