איך מכתים עץ?

כתם על עץ רך נקבובי מאוד יתחרה בתוך התבואה הנקבובית לפני שתוכל להחליק אותו כראוי
כתם על עץ רך נקבובי מאוד יתחרה בתוך התבואה הנקבובית לפני שתוכל להחליק אותו כראוי.

אם אתם רגילים לצבוע, תגלו שהכתמת עץ זה משחק אחר לגמרי.

במובנים מסוימים, מכתים קל ומשביע יותר מאשר ציור. בדרך כלל יש לך פחות שטח לכסות, כך שתוכל לקחת את הזמן שלך. וזה נהדר לראות את העושר של גרגר העץ מגיע דרך זה.

אולם בדרכים אחרות, מכתים הוא משימה בלתי סלחנית ומזג. זה מסריח וקשה לנקות אותו. אם מורחים אותה בצורה לא נכונה, הכתם יכול להשתגע עליכם, ולהכהה באזורים מסוימים תוך השארת אזורים אחרים בהירים מדי.

חומרי וכלים מכתים

 • מרכך עץ (ראה להלן)
 • כתם על בסיס שמן: ניתן לקנות כתם על בסיס שמן או על בסיס מים. שמן מבוסס חודר טוב יותר ונמשך זמן רב יותר. במילים אחרות, הטבות לטווח הארוך. לכתם על בסיס מים יש ריח פחות מחריד ומתייבש מהר יותר: יתרונות לטווח קצר
 • כפפות לטקס או כפפות גומי כבדות יותר
 • מקל ערבוב צבע
 • סמרטוטי כותנה גדולים, נקיים ורכים
 • עיתונים
 • גיליון פלסטיק

1. מזגן עץ או לא?

עם ניסיון, עובדי עץ מגיעים לקבל את החוכמה של מיזוג העץ לפני הצביעה. כפי שמתברר, זה דבר די טוב.

מרכך עץ משמש רק לעצים רכים, כגון אשוח, אורן, רוש, וכן הלאה. לחץ על התמונה הממוזערת שלך בעץ. אם נשאר סימן ציפורניים, זה עץ רך.

מכתים ללא עץ מותנה כהלכה אפשרי - וזה יכול להראות הגון - אלא אם כן תקבל צבע עקבי הרבה יותר אם תנאי. כתם על עץ רך נקבובי מאוד יתחרה בתוך התבואה הנקבובית לפני שתוכל להחליק אותו כראוי. יש לו נטייה לינוק לאזורים מסוימים יותר מאחרים, ולתת לך מראה כתם.

המיזוג שווה את הצעד הנוסף, בהתחשב בכך מיכל קטן עובר דרך ארוכה (1 ליטר עושה 500 מ ' 2); הוא זול (תחת 7,50 € / ליטר); ומתייבש מהר (תוך 30 דקות תוכלו להמשיך בכתים).

2. הכנה

כתמי כתם. הכתם המיידי פוגע בכל ריצוף משטח ריצוף נקבובי מרחוק, שטיח, עץ מוגמר בצורה גרועה - הוא ייבלע ולא ייצא לעולם.

לכן, אם זהו משטח שאכפת לכם ממנו, הניחו פלסטיק גיליון כהיקף סביב חומר העבודה. הנחת נייר קבלן מעל הפלסטיק תתפוס נזילות ותפיץ את הכתם, במקום שהוא יתאגר על הפלסטיק.

בדיוק כמו צבע, יש לכתם פיגמנטים שיכולים להיפרד מחומר הבסיס. אחת הדרכים לערבב את הכתם היא לנער אותו. אך עשו זאת כשעה לפני פתיחת המיכל, בכדי לאפשר לכתם להתיישב לפני השימוש. לחלופין, אתה יכול לבחוש את הכתם בעזרת ערבוב צבע נקי.

לבש כפפות לטקס. פתח את מיכל הכתם. טפלו את הסמרטוט כך שקצה אחד יהיה בערך בגודל של חצי כדור טניס. טובלים במיכל הכתם וסוחטים עודף בחזרה למיכל. המטרה שלך היא לקבל סמרטוט רטוב. אם כתם מטפטף מהסמרטוט, הוא רטוב מדי.

3. מכתים

שימו את הסמרטוט המוכתם על חומר העבודה והעבירו אותו לכיוון התבואה. בתחילה, הכתם צריך לנוח על המשטח ולא להשרות אותו בעץ. אם הוא נושר במהירות, העץ שלך עדיין נקבובי מדי.

השתמש בכתם במשורה. המשך ללטף לכיוון התבואה, וודא שלא נותר עודף על העץ.

אינך יכול לבנות צבע כהה יותר על ידי שפשוף על שכבות כתם נוספות בשלב ראשון זה. הדרך להעמיק את הצבע היא לתת לכתם לנוח על העץ כעשר דקות לפני ניגובו או למרוח שכבה שנייה לאחר שעתיים.

4. לנקות

תכונה נחמדה אחת לשימוש בכפפות לטקס היא שבעוד שאתה מחזיק את הסמרטוט הספוג כתמים, אתה יכול להפוך את הכפפה שלך סביב הסמרטוט וליצור שקית אשפה מיני. ואז, קשרו את קצה הכפפה. מכיוון שכתם דליק, טוב לאטום כתמי פסולת ככל האפשר. אם במקרה תשפוך כתם כלשהו, זה הזמן לנקות אותו.

מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד להשתמש בקמיני דלק ג'ל?
 2. מהי צ'ימיאה ואיך משתמשים בה?
 3. חידוש סיפון העץ שלך בשבעה שלבים פשוטים
 4. מה לחפש כשקונים בור אש?
 5. דרישות קוד עץ מטופל בלחץ
 6. ניקוי והבהרת סיפון עץ
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail