כיצד להכתים סיפון עץ?

מכתים את משטח הסיפון בעזרת מוליך כרית
מכתים את משטח הסיפון בעזרת מוליך כרית.
 • 01

  מתחילים

  סיפוני עץ דורשים תחזוקה שוטפת בגלל החשיפה המתמדת שלהם למזג האוויר. שלא כמו ציפויים או אפילו גגות, הסיפון חשוף לרוחב לכל גורמי מזג האוויר, כשהוא לוקח את מלוא עוצמתו של מים, שלג ואור אולטרה סגול סולארי. בניגוד לחיפויים או לגג, הגשם לא נגר. לכן אין זה פלא שיש לשמור על משטח הסיפון מעץ מוכתם אחת לשנה-שלוש, תלוי במצב ובמוצרים המשמשים.

  מדריך זה יסביר כיצד להכתים סיפון עץ בכתם לאחר שטיפה / ניקוי ושיוף כוח.

  הערה על הכתם והמברשת

  השתמש בכתם חיצוני איכותי וחודר על בסיס שמן שקוף וחצי, כגון מוצר Sikkens המשמש במדריך זה. באשר למברשת, דאג להשתמש במברשת סין-בריסטלית טבעית איכותית, כאלו מתוצרת פורדי. הימנע ממברשות פוליאסטר או ניילון, שאינן בחירות טובות עם מוצרים על בסיס שמן. ופעל תמיד בהתאם להוראות היישום של יצרן הכתמים.

  ל- Purdy יש אתר מצוין לצרכנים שעוזר לכם לבחור את המברשות הנכונות, כיסויי הגלילה או מריחי צביעה אחרים.

  רמת קושי: קל

  כלים וחומרים שתזדקקו להם

  • כתם עץ איכותי (רצוי על בסיס שמן)
  • מברשת איכותית, רוחבה 2-8 ס"מ
  • בד טיפת בד (5x8 ומעלה)
  • משטח צבע ומוט
  • מגש כרית צבע
  • כפפות גומי
 • 02

  התחל עם המעקה

  לאחר שיוף העץ, עדיף להתחיל להכתים במעקה או בחלק הגבוה ביותר של הסיפון. בדרך זו, טפטפות לא ייפלו על עבודת כתמים מוגמרת. הקפד להשיג את הקצוות ואת החלק התחתון של המעקה.

  • טיפ: אם הדבר אפשרי, בחרו ביום מעונן עם טמפרטורות מתונות כדי לבצע את הצביעה שלכם. מריחת כתם באור שמש ישיר וקשה עלולה להקשות על הימנעות מסימני הברכיים מכיוון שהכתם יתייבש כל כך מהר.

  כאשר מכתימים, תרצו לשמור על קצה רטוב בכדי לספק מראה כתם חלק ומשולב ללא כתמים כהים החופפים. כדי לשמור על קצה רטוב פשוט מברישים את הכתם לאזור הרטוב וממזגים על ידי צחצוח אחורי.

 • 03

  עמדות כתם וחברים אופקיים

  לאחר השלמת המעקה, הכתם את החלקים האנכיים והאופקיים של מערכת מסילות הסיפון. השתמש באותה טכניקת צחצוח גב כאן.

 • 04

  כתם מתחת למעקה

  דאג להשתמש במברשת סין-בריסטלית טבעית איכותית
  באשר למברשת, דאג להשתמש במברשת סין-בריסטלית טבעית איכותית, כאלו מתוצרת פורדי.

  הקפד להשיג את הפינות של כל האזורים התחתונים והמקומות שאתה לא יכול לראות בקלות. אזורים אלה ייראו מאוד מבחוץ של שטח הסיפון, במיוחד אם יש לך סיפון מוגבה. תשומת לב זו לפרטים היא כל חלק בעשיית עבודה טובה, והרבה יותר קל לבצע את העבודה נכון כעת, במקום לגעת לאחר סיום הפרויקט.

 • 05

  השתמש במטלית טיפת בד כדי להגן על משטח הסיפון

  כשעוברים לצביעת המשימות האחרונה של משטח הסיפון עצמו, עליכם להשתמש בבד טיפה מתחת לאזור טעינת הכדורים והכריות. בד טיפת קנבס במשקל כבד יותר טוב מפלסטיק מכיוון שמטלית בד קנבס לא תנפח באותה קלות. הם גם מגיעים עם בטנה מפלסטיק או גומי על החלק האחורי כדי למנוע השריה.

 • 06

  מכתים את משטח הסיפון בעזרת מוליך כרית

  מכתים את משטח הסיפון יכול להיעשות במספר דרכים. אתה יכול להשתמש במרסס בלחץ (ולהתמודד עם רוח שאולי מכתים את הצד של הבית שלך), אתה יכול להשתמש במברשת (אם אתה רוצה לכרוע ברך ולהתכופף במשך שעות כל פעם), או שאתה יכול להשתמש במוליך כרית גדול (הגישה הטובה ביותר).

  המוליך של משטח הצבע עושה עבודה נהדרת במתן ציפוי נחמד ואחיד של הכתם ומכסה שטחים גדולים במהירות. החיסרון היחיד הוא האפשרות לכיסוי לקוי בסדקים בין לוחות הסיפון אם יש לך סיפון עם פערים גדולים יותר.

  במקרה כזה, ייתכן שיהיה עליך להשתמש במברשת כדי להשיג את המפרקים, לנגב את הכתם מפני השטח כשהוא רטוב ואז להשתמש במוליך כרית למשטח הסיפון. לחלופין, מכיוון שאתה שם למטה ומכתים את המפרקים ביד, ייתכן שתרצה רק להכתים את לוחות הסיפון תוך שמירה על קצה רטוב על המברשת. אם אתה מכתים את הסיפון בעזרת מברשת, השתמש במברשת ברוחב 3 עד 10,20 ס"מ.

 • 07

  תכנן את היציאה שלך

  זה קרה לא פעם: בעל בית מכתים את עצמו לפינה. אז דאגו לתכנן את היציאה מהסיפון. בדרך כלל, היית רוצה להתחיל בבית ולהתאמן; עם זאת, יתכן שתצטרך לשנות את התוכנית כך שתוכל לסיים במדרגות ולצאת מהסיפון כשתסיים עם מכתים.

 • 08

  הפרויקט שהושלם

  לאחר השלמתם, הסיפון שלכם ייראה יפה ויוגן במשך שנה עד שלוש שנים. ניקוי כלים לאחר צביעה במוצרים על בסיס שמן נעשה בעזרת מדלל צבע או רוחות מינרליות. השתמש בזהירות עם מדלל צבע כדי לנקות את המכחולים שלך.

  תנו לסיפון להתייבש במשך 24 שעות ואתם בדרך למנגל יפה עם חברים ובני משפחה!

מאמרים בנושאים דומים
 1. איך מכתים עץ?
 2. כיצד להשתמש בקמיני דלק ג'ל?
 3. דרישות קוד עץ מטופל בלחץ
 4. מהי צ'ימיאה ואיך משתמשים בה?
 5. עץ סיפון מפלסטיק
 6. חידוש סיפון העץ שלך בשבעה שלבים פשוטים
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail