סוגים נפוצים של אג"ח לבנים המשמשים בבנייה

ריצת דפוס קשר עם מהלכים לסירוגין של "לבני כותרת ראש" (לבנים מונחות עם קצותיהן כלפי חוץ)
קשר שכיח: ריצת דפוס קשר עם מהלכים לסירוגין של "לבני כותרת ראש" (לבנים מונחות עם קצותיהן כלפי חוץ).

קשר לבנים הוא תבנית בה מונחים לבנים. זה חל על קירות לבנים וריצוף לבנים עבור פטיו ושבילים, כמו גם על גוש בטון וסוגים אחרים של בניית בנייה. ישנם סוגים רבים ושונים של קשרי לבנים ולכל אחד מהם מראה משלו, אתגרי ההתקנה, ובמקרה של קירות, שיקולים מבניים.

איך עובדים קשרי לבנים

רוב קשרי הלבנים דורשים לבנים (או יחידות בנייה אחרות) בגודל זהה או לפחות בגדלים תואמים. גודל אחיד יוצר דפוס קבוע, שניתן לחזור עליו, וניתן ליישם אותו בכל גודל השטח. דפוסי קשר רבים כוללים שיטה כלשהי לשילוב כל שורה של לבנים (הנקראת קורס) למסלולים הסמוכים. אם אתה מערם לבנים בעמודות של קובץ יחיד, הערימות יכולות להתהפך בקלות. אבל אם עורמים אותם כך שהמפרקים יהיו מעומדים, או מקוזזים, בין המסלולים הסמוכים, הלבנים למעשה שזורות זו בזו. באופן זה, הקשר מוסיף חוזק לבנייה כדי להפוך את הקיר הממותג לחזק עוד יותר. כאשר משתמשים בטיט בין לבנים, יש לזכור כי עובי הטיט נוסף לגודל היחידה של כל לבנה.

אגרות חוב לבנים נפוצות

קירות לבנים עשויים להיות מבניים, כגון קירות נושאות עומס, או שהם עשויים להיות דקורטיביים בעיקר, כגון קיר פורניר לבנים. קירות מבניים דורשים סוג כלשהו של קשר מבני, ואילו קירות דקורטיביים עשויים להשתמש בכל תבנית קשר. להלן כמה מאגסי הלבנים המסורתיים והפופולריים ביותר המשמשים לקירות:

 • קשר ריצה: לבנים מדורגות ב -0,5 לבנים מהמסלול מעל ומתחת, בתבנית קלאסית של אחת על שתיים. קשר מבני פשוט המשמש לבניית קירות בסיסית. כל הלבנים מונחות לאורך, כאשר הצדדים הארוכים, או "האלונקות" פונות החוצה.
 • קשר נפוץ: תבנית קשר ריצה עם נדבכים לסירוגין של "לבני כותרת ראש" (לבנים מונחות עם קצותיהן כלפי חוץ). משמש לעתים קרובות לקירות בעובי כפול כך שלבני הכותרת נשטפות בקצוות עם שתי אלונקות המונחות זו לצד זו.
 • קשר באנגלית: דומה לקשר רווח נפוץ אך מתחלף לסירוגין (עם כל לבני האלונקה) וכל לבני הכותרת עם כל נדבך.
 • קשר פלמי: לבני אלונקה וכותרת מתחלפות לסירוגין בכל מסלול.
 • קשירת ערימה: כל לבני האלונקה מונחות ברשת של נדבכים זהים. המפרקים אינם מדורגים בין הקורסים. קשר לא מבני המשמש בעיקר לקירות פנים דקורטיביים.

קשרי לבנים מרוצפים נפוצים

שלא כמו קירות, שצריכים לפרנס את עצמם ולעיתים עומסים מלמעלה, ריצוף לבנים נתמך לחלוטין על ידי המשטח הבסיסי. משמעות הדבר היא כי קשרי לבנים לריצוף יכולים להיות הרבה יותר גמישים ודקורטיביים. קשרי סלילה נבחרים למראה שלהם אך גם בגלל קלות ההתקנה שלהם. דפוסים הכוללים פחות חיתוך קלים ומהירים יותר להתקנה. דפוסי ריצוף יכולים גם לשלב עצים או חומרים אחרים המשולבים בעיצוב. מרצפות לבנים בדרך כלל מונחות שטוחות כשאחד הצדדים הגדולים שלהן כלפי מעלה.

 • קשר ריצה: זהו אותו דפוס כמו עם לבני קיר. יכול להיות מקביל, בניצב או באלכסון לאורך השביל או הפטיו.
 • עצת אדרה: דפוס זיגזג פשוט עם כל לבנה בניצב לשכנותיה. אמנם זה דפוס אטרקטיבי באופן אוניברסלי, אך הוא דורש לבנה חתוכה בסוף כל מסלול כדי ליצור קו ישר.
 • סל סל: זהו דפוס מרובע עם לבנים המונחות זו לצד זו בזוגות, כל זוג מאונך לשכנותיו. זה נחשב לתבנית קלה לאזורים מרובעים ומלבניים.
 • גלגל גלגלים: ניתן לזהות דפוס זה על ידי מכלוליו החוזרים ונשנים של ארבעה לבנים המונחים מקצה לצד, ליצירת ריבוע שבמרכזו שטח לבנים למחצה. חצי לבנה ממלאת את המרכז.
 • מוערמים: נקראים גם ריצוף ג'ק און ג'ק. זו רשת מרובעת של שורות אחידות; אין סטנדרט בין הקורסים.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד להכתים סיפון עץ?
 2. איך מכתים עץ?
 3. עץ סיפון מפלסטיק
 4. כיצד להשתמש בקמיני דלק ג'ל?
 5. מה לחפש כשקונים בור אש?
 6. דרישות קוד עץ מטופל בלחץ
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail