היסטוריה קצרה של יו"ר אדירונדאק

הכיסא שעיצב לי היה נוח
הכיסא שעיצב לי היה נוח, חסון, פשוט בעיצובו, עם משטחים שטוחים.

הכיסא האייקוני של אדירונדאק התחיל את דרכו בשנת 1903 כאשר ג'נטלמן בשם תומאס לי פעל על מחסור בכיסאות חוץ בבית הקיץ שלו בווסטפורט, ניו יורק, ליד אגם שמפליין בפארק אדירונדאק. בבדיקת אבות טיפוס שונים לבני משפחתו, הגיע לי לגלגול הראשון של כיסא העץ המשופע, רחב הידיים, המהווה עדיין מצרך עליון במרפסות ובסיפונים כיום.

הכיסא שעיצב לי היה נוח, חסון, פשוט בעיצובו, עם משטחים שטוחים. זה היה שונה לגמרי מהריהוט הוויקטוריאני המעוטר מאוד של התקופה ונראה כאלטרנטיבה רעננה למראה המערבב קישוטים גותיים, רוקוקו ואיסטלייק.

יחד מגיע מר. באנל

במחווה מיטיבה, שיתף לי את העיצוב שלו עם ידיד נגר ומזל לציד, הארי בונל. ללא ידיעתו של לי, בונל לקח את העיצוב וקיבל פטנט על מה שכינה כיסא ווסטפורט בשנת 1905. במשך 25 השנים הבאות הרוויח בונל מעיצוב חברו, וכיסאות אדירונדאק החלו להופיע במרפסות ובגנים מחוף לחוף ובחו"ל.

הכיסאות היו פופולריים באירופה ומהווים מרכיב מרכזי בקטלוגים של הזמנות דואר במשך יותר מ -20 שנה. דוגמאות וינטג 'עדיין ניתן למצוא ברחבי העולם.

גרסת הוולפין

העיצוב של Adirondack יש היסטוריה של "לווה" או התאמה. יש הסבורים כי העיצוב המקורי שלו הושפע מכיסאות ויליאם מוריס שהוצגו כחלק מתנועת האומנות והאומנות באמצע סוף המאה ה -19, שהוצגה באנגליה במהלך התערוכה הגדולה של 1851. באירופה, האומנויות והמלאכות. סגנון היה ידוע בתור אומן, והפך פופולרי בתחילת המאה ה -20. באמצע שנות השלושים אירווינג וולפין קיבל פטנט על הפרשנות שלו לכיסא, שהציג גב מעוגל יותר. ככל הנראה, זה היה וולפין שהעניק לכיסא את שמו המוכר, אדירונדאק.

איך זה בנוי

בנוי ממכלול של משטחי עץ מרווחים, ניתן לזהות את כסא אדירונדאק על ידי שני מאפיינים מיוחדים: משענות היד הרחבות שלו וגב המשתפל בזווית. הכיסא הושאר במצבו הטבעי או נצבע - לרוב חום עץ אדום, ערמון, ירוק, כחול-אפור או לבן. גרסאות שונות כוללות טיק יוקרתי, שוראה עמידה ודגמי פולירסין עמידים יותר למזג האוויר.

שמות אחרים

לאורך כל השנים, כסאות אדירונדאק עברו צורות שונות במקצת ושמות שונים, כולל:

 • כסא קוטג '
 • כסא מוסקוקה
 • לורנטיאן
 • כיסא קרש ווסטפורט
 • כסא מיילס קומינס, גרסה של כיסא וולפין, שתוכנן על ידי קומינס במרתף תחנת הדלק שלו בראשית שנות הארבעים.

וריאציות חדשות יותר כוללות חריצים להכנת משקאות וצילומים מודרניים הכוללים צבעי ירך כמו chartreuse, aqua, לבן, שחור ואפילו ורוד בוהק.

מאמרים בנושאים דומים
 1. סוגים נפוצים של אג"ח לבנים המשמשים בבנייה
 2. כיצד להכתים סיפון עץ?
 3. מה לחפש כשקונים בור אש?
 4. איך מכתים עץ?
 5. מהי צ'ימיאה ואיך משתמשים בה?
 6. עץ סיפון מפלסטיק
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail