מהו FSC מוסמך?

מכונה או מתויג כ- FSC Certified
מה הפירוש כאשר מוצר, כמו סיפון או ריהוט גן חיצוני, מכונה או מתויג כ- FSC Certified?

מה הפירוש כאשר מוצר, כמו סיפון או ריהוט גן חיצוני, מכונה או מתויג כ- FSC Certified? מועצת מנהיגות היער (FSC), הינה ארגון ללא כוונת רווח הקובע סטנדרטים גבוהים מסוימים בכדי לוודא כי ייעור היערות מתנהל בצורה אחראית ומועילה מבחינה חברתית. אם מוצר, כמו פיסת ריהוט גן טרופי מעץ פרקט טרופי, מתויג כ- "FSC Certified", פירוש הדבר שהעץ המשמש במוצר והיצרן שגרם לו לעמוד בדרישות המועצה לדרישות היער.

הסמכת FSC נחשבת לייעוד "תקן הזהב" עבור עצים שנקטפו מיערות המנוהלים בצורה אחראית, מועילים מבחינה חברתית, מודעים לסביבה ומשתלמים כלכלית.

עובדה מהנה

  • אירופה הבנייה הירוקה המועצה של (USGBC) מדווחת כי מובילותה אנרגיה וסביבה העיצוב (LEED) מאשר תכנית 1,6 מיליון מטר 2 של בניית מרחב מדי יום. נכון לעכשיו, כ -9 מיליארד מטר 2 של בניית מרחב משתתפת בתוכנית LEED.

מדוע כדאי לכם לשקול ריהוט מוסמך fsc

יערות מכסים 30 אחוז משטח הקרקע העולמי, על פי ה- FSC. צרכנים שרוצים להיות ירוקים בבית ובגינון שלהם צריכים לשקול לקנות ריהוט גן ומוצרי קיימא. אירופה היא היבואנית הגדולה בעולם של ריהוט עץ טרופי ממדינות המייצרות עצים. מתוך יבוא זה, ריהוט גן מהווה כחמישית משוק רהיטי העץ. יבוא אירופה של כל מוצרי העץ הטרופי גדל במהלך העשורים האחרונים. יערות עשירים לשעבר במדינות כמו אינדונזיה, מלזיה וברזיל, הולכים ומתרוקנים בקצב חסר תקדים.

גורם עיקרי לכריתת יערות הוא עצים חוקיים ובלתי חוקיים של יערות ראשוניים שנותרו כדי לענות על הצורך הגובר במוצרי עץ טרופיים. בשיעורי היערות הנוכחיים, יערות הטבע העשירים במגוון הביולוגי שנותרו במדינות דרום אירופה, אסיה ואפריקה עלולים להיעלם בתוך עשור.

מומחים ממליצים לצרכנים לחפש ולבקש מוצרים עם לוגו של מועצת מנהלי היערות (FSC), מה שאומר שהעץ ניתן לעקוב אחר יער המנוהל באופן בר קיימא.

"אתה יכול למצוא את לוגו FSC-wood-and-checkmark על מוצרי עץ ונייר מסוימים אצל קמעונאים גדולים בתחום השיפוץ הביתי וציוד משרדי", אומר ג'ק הרד, מנהל תוכנית הסחר ביערות של The Conservancy Nature. בנוסף, הוא מציע לפנות לחנויות המועדפות עליכם בכדי לשאול לגבי מלאי המוצרים המאושרים על ידי FSC ולומר לחברים ובני משפחתכם לבקש FSC.

דע מאין זה בא

משהו שנראה לכאורה כמו ריהוט גן מעץ קשה עשוי לתרום להרס יערות הגשם היקרים ביותר בעולם, על פי "הקרן העולמית לטבע" (WWF). מוערך על יופיים ועמידותם, כמה מיני יערות הגשם עשויים להיקצר באופן בלתי חוקי לריהוט חוץ. רכישת ריהוט חוץ מאושר על ידי FSC מסייעת לתמיכה בניהול יער בר קיימא, המפחית את פליטת גזי החממה ומגן על בתי הגידול של חיות הבר ", טוענים ב- WWF.

הבנת תוויות FSC

חפש מוצרים הנושאים את הסמכת FSC, באופן אידיאלי, מיוצרים מאקליפטוסים דמויי עץ FSC שנקטפו בכלכלה המקומית בה יוצרו הרהיטים.

בעוד ש- FSC הופך תהליך מסובך משהו ורשתות האספקה קלות יותר להבנה עבור הצרכנים, זה עוזר לדעת בדיוק מה משמעות שלוש התוויות ברוב המוצרים:

  • FSC 100 אחוז: המוצרים מגיעים מיערות מוסמכים של FSC.
  • FSC ממוחזר: העץ או הנייר במוצר מגיעים מחומר משוחזר.
  • FSC מעורב: תערובת פירושה שלפחות 70 אחוז מהעץ במוצר מגיע מחומר מוסמך או ממוחזר של FSC; ואילו 30 אחוזים עשויים מעץ מבוקר.

חיפוש מוצרים במאגר FSC

כדי לאתר ביתר קלות אחר מוצרים בר קיימא נכונים, מאגר תעודות FSC העולמי מספק כלי סיווג מוצרים לחקר ולזיהוי חברות ויבואנים / יצואנים של חומרים ומוצרים מוסמכים. הכלי עוזר לך למצוא חברות מוסמכות המשתמשות בתפריטים נפתחים כדי לאפשר לך לבחור סוג מוצר, כמו "ריהוט גן וגינון" או "פורניר", יחד עם סטטוס תעודה, שם ארגון, מדינה וכו '. משם, היא מציגה רשימת חברות, תיאורי מוצרים, ארץ מוצא ופרטים אחרים שיעזרו לך למצוא מוצר מוסמך FSC או כדי לבדוק אם ההסמכה חלפה.

חיפושים בדרגה שנייה ושלישית יעזרו לך לחדד את החיפוש אחר מוצר מוסמך FSC. כרטיסייה נתוני מוצרים מספקת פרטים נוספים על סוגי החומרים הכלולים בתעודה או במוצרים מאושרים.

מאמרים בנושאים דומים
  1. היסטוריה קצרה של יו"ר אדירונדאק
  2. סוגים נפוצים של אג"ח לבנים המשמשים בבנייה
  3. מהי צ'ימיאה ואיך משתמשים בה?
  4. כיצד להכתים סיפון עץ?
  5. כיצד להשתמש בקמיני דלק ג'ל?
  6. מה לחפש כשקונים בור אש?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail